Bezpieczeństwo masz jak w banku!

Szyfrowane połączenie

Cała komunikacja na naszej stronie odbywa się z użyciem szyfrowania SSL (https). Twoje dane są szyfrowane algorytmem AES-256.

Serwis internetowy kantoru kryptowalut Bitcan.pl zabezpieczamy takim samym protokołem bezpieczeństwa SSL, jaki stosują banki. Symbolizuje go kłódka widoczna w adresie strony internetowej Bitcan.pl i Twojego banku.

Bezpieczne przechowywanie

Znaczącą większość zasobów cyfrowych przechowujemy w bezpiecznym systemie offline.

98% środków klientów jest przechowywanych offline. Archiwizacja offline stanowi ważne zabezpieczenie na wypadek kradzieży lub utraty danych. Środki w bitcoinach przechowujemy w najbezpieczniejszych portfelach - paper wallet.

Wrażliwe dane, które powinny być przechowywane na naszych serwerach, są całkowicie odłączone od Internetu.

Weryfikacja dwuskładnikowa (2FA)

Zalecamy włączenie dodatkowej warstwy zabezpieczeń Twojego konta, czyli aktywowanie uwierzytelnienia (2FA). 2FA polega na tym, że logując się do swojego konta, oprócz nazwy użytkownika i hasła, dodatkowo wprowadzasz kod uwierzytelniający wygenerowany przez Twój telefon.

Dzięki aktywowaniu dwuskładnikowej weryfikacji ochronisz swoje konto przed próbami nieuprawnionego logowania przez inne osoby.

Autoryzacja kodami SMS

Tak samo jak w Twoim banku, do potwierdzania przelewów używamy kodów SMS. W ten sposób autoryzujemy operacje, które zlecasz w naszym kantorze online.

Identity verification

Stosujemy biometrię do weryfikacji tożsamości.

Kantor kryptowalut Bitcan.pl działa na podstawie obowiązujących w Polsce i Unii Europejskiej przepisach i dyrektywach, których celem jest m.in. maksymalna możliwa ochrona bezpieczeństwa osób robiących transakcje finansowe w Internecie.

Aby zapewnić Tobie i Twoim transakcjom odpowiedni poziom bezpieczeństwa, kantor bitcoin Bitcan.pl wprowadził weryfikację tożsamości klientów (KYC) oraz procedury zabezpieczające przed praniem brudnych pieniędzy (AML).

Weryfikacja jest prosta: za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej w Twoim panelu robisz zdjęcie swojego dowodu osobistego lub paszportu oraz zdjęcie swojej twarzy. Aplikacja wysyła je do nas, my sprawdzamy poprawność i zgodność danych. Informację o wyniku weryfikacji otrzymasz w ciągu kilku minut (e-mail i SMS).

Weryfikację tożsamości przechodzisz raz, przed wykonaniem swojej pierwszej transakcji. Dlaczego jest to niezbędne? Abyśmy mogli zapewnić Tobie i innych użytkownikom bezpieczeństwo. W banku też pokazujesz dowód.

Bezpieczna korespondencja

W wiadomościach e-mailach kantor Bitcan nigdy:

  • nie podaje linków do strony logowania do serwisu transakcyjnego,
  • nie prosi o to, abyś przesłał lub potwierdził hasła dostępu, numery klienta ani kody PIN.

Tych informacji nie wolno nikomu udostępniać. Dlatego, jeśli otrzymasz e-mail lub telefon z prośbami o ich ujawnienie, prosimy wyślij nam wiadomość na adres: support@bitcan.pl

Dodatkowe zabezpieczenia

Korzystamy z zaawansowanych systemów monitorujących transakcje podwyższonego ryzyka wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI).

Stosujemy też inne systemy monitorujące, które działają w tle, by dodatkowo wzmocnić ochronę Twoich transakcji.

Blog o kryptowalutach
Zobacz wszystkie newsy Arrow