Bezpieczeństwo masz jak w banku!

Bezpieczeństwo technologiczne

 • Szyfrowane połączenie

  Cała komunikacja na naszej stronie odbywa się z użyciem szyfrowania SSL (https). Twoje dane są szyfrowane algorytmem AES-256.

  Serwis internetowy kantoru kryptowalut Bitcan.pl zabezpieczamy takim samym protokołem bezpieczeństwa SSL, jaki stosują banki. Symbolizuje go kłódka widoczna w adresie strony internetowej Bitcan.pl i Twojego banku.

 • Bezpieczne przechowywanie

  Znaczącą większość zasobów cyfrowych przechowujemy w bezpiecznym systemie offline.

  98% środków klientów jest przechowywanych offline. Archiwizacja offline stanowi ważne zabezpieczenie na wypadek kradzieży lub utraty danych. Środki w bitcoinach przechowujemy w najbezpieczniejszych portfelach - paper wallet.

  Wrażliwe dane, które powinny być przechowywane na naszych serwerach, są całkowicie odłączone od Internetu.

 • Weryfikacja dwuskładnikowa (2FA)

  Zalecamy włączenie dodatkowej warstwy zabezpieczeń Twojego konta, czyli aktywowanie uwierzytelnienia (2FA). 2FA polega na tym, że logując się do swojego konta, oprócz nazwy użytkownika i hasła, dodatkowo wprowadzasz kod uwierzytelniający wygenerowany przez Twój telefon.
  Dzięki aktywowaniu dwuskładnikowej weryfikacji ochronisz swoje konto przed próbami nieuprawnionego logowania przez inne osoby.

 • Autoryzacja kodami SMS

  Tak samo jak w Twoim banku, do potwierdzania przelewów używamy kodów SMS. W ten sposób autoryzujemy operacje, które zlecasz w naszym kantorze online.

 • Weryfikacja tożsamości

  Stosujemy biometrię do weryfikacji tożsamości.

  Kantor kryptowalut Bitcan.pl działa na podstawie obowiązujących w Polsce i Unii Europejskiej przepisach i dyrektywach, których celem jest m.in. maksymalna możliwa ochrona bezpieczeństwa osób robiących transakcje finansowe w Internecie.

  Aby zapewnić Tobie i Twoim transakcjom odpowiedni poziom bezpieczeństwa, kantor bitcoin Bitcan.pl wprowadził weryfikację tożsamości klientów (KYC) oraz procedury zabezpieczające przed praniem brudnych pieniędzy (AML).

  Weryfikacja jest prosta: za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej w Twoim panelu robisz zdjęcie swojego dowodu osobistego lub paszportu oraz zdjęcie swojej twarzy. Aplikacja wysyła je do nas, my sprawdzamy poprawność i zgodność danych. Informację o wyniku weryfikacji otrzymasz w ciągu kilku minut (e-mail i SMS).

  Weryfikację tożsamości przechodzisz raz, przed wykonaniem swojej pierwszej transakcji. Dlaczego jest to niezbędne? Abyśmy mogli zapewnić Tobie i innych użytkownikom bezpieczeństwo. W banku też pokazujesz dowód.

 • Dodatkowo:

  Korzystamy z zaawansowanych systemów monitorujących transakcje podwyższonego ryzyka wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI).

  Stosujemy też inne systemy monitorujące, które działają w tle, by dodatkowo wzmocnić ochronę Twoich transakcji.

 • Bezpieczna korespondencja

  W wiadomościach e-mailach kantor Bitcan nigdy:

  • nie podaje linków do strony logowania do serwisu transakcyjnego,
  • nie prosi o to, abyś przesłał lub potwierdził hasła dostępu, numery klienta ani kody PIN.

  Tych informacji nie wolno nikomu udostępniać. Dlatego, jeśli otrzymasz e-mail lub telefon z prośbami o ich ujawnienie, prosimy wyślij nam wiadomość na adres: [email protected]

Bezpieczeństwo prawne

Kantor kryptowalut Bitcan.pl działa na podstawie obowiązujących w Polsce i Unii Europejskiej przepisach i dyrektywach, których celem jest m.in. maksymalna możliwa ochrona bezpieczeństwa osób robiących transakcje finansowe w Internecie.

 • działamy legalnie, zgodnie z polskim i unijnym prawem
 • dzięki wprowadzeniu weryfikacji tożsamości (KYC) oraz procedur zapobiegania praniu brudnych pieniędzy (AML) minimalizujemy szanse wystąpienia transakcji podwyższonego ryzyka.