Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w Bitcan.pl jest traktowane priorytetowo. Wdrożyliśmy kompleksowe zabezpieczania, na wielu poziomach. Jako jedyny kantor Bitcoin w Polsce, zapewniamy użytkownikom zabezpieczenie ze strony funduszu gwarancyjnego Crypto Security Fund. Dzięki temu możesz być pewien, że Twoje środki zawsze będą do Twojej dyspozycji.

Jako firma działająca zgodnie z prawem, dokonujemy weryfikacji użytkowników, na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Możesz być pewien, że decydując się na nasze usługi, wszystko odbywa się legalnie i jesteś w 100% bezpieczny.

Na poziomie aplikacji stosujemy certyfikat SSL z 256 bitowym kluczem. Dzięki temu korzystając z naszego kantoru, jesteś zabezpieczony na takim poziomie, jak wykonując transakcje w bankowości elektronicznej. Dodatkowo, wprowadziliśmy mechanizm Google Recaptcha na etapie logowania do systemu, aby zapobiegać atakom typu “brute force”.

Ponadto, wdrożyliśmy kolejną warstwę bezpieczeństwa w postaci uwierzytelniania kodem SMS (2FA) podczas wykonywania wypłat środków, zmiany danych lub przypominania hasła. System jest monitorowany w czasie rzeczywistym, przy użyciu mechanizmu detekcji adresów IP. Pozwala to precyzyjnie namierzać źródła potencjalnych ataków i błyskawicznie na nie reagować.

Kluczowe jest właściwe zabezpieczenie portfeli, w których przechowujemy Bitcoiny. Właśnie dlatego wdrożyliśmy mechanizm Cold Wallet, czyli odrębny portfel offline, w którym przechowywana jest część środków. Klucze do portfeli są zabezpieczone przez algorytm kryptograficzny Rijndael, polecany m.in. przez Narodowy Instytut Standaryzacji i Technologii w Stanach Zjednoczonych.

Serwis kantoru Bitcan.pl działa na dedykowanych serwerach, umieszczonych w centrum danych, spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa. Próby nieautoryzowanego dostępu są blokowane przez Firewall. Na wypadek awarii serwera, kopie zapasowe są zapisywane w niezależnej, odrębnie funkcjonującej serwerowni. Centra danych są zabezpieczone również na poziomie fizycznym poprzez całodobową ochronę, system kamer i bieżący monitoring sprzętu.

czytaj więcej