Bitcoin będzie kosztował 150 tys. dolarów w 2025 r.?2 min. czytania

Ile może kosztować bitcoin w przyszłości? Zdaniem wielu ekspertów fakt, że jego podaż jest ograniczona (do obiegu może trafić maksymalnie 21 milionów bitcoinów) w porównaniu do nieograniczonej podaży tradycyjnych pieniędzy (dolar i złotówka mogą być w teorii drukowane bez końca) ma z upływem lat i dekad powodować ciągły wzróść wartości tego pierwszego. Eksperci będący przedstawicielami giełd i firm kryptowalutowych oraz wykładowcy uniwersyteccy spytani przez Finder.com gdzie widzą cenę BTC za 5 lat odpowiedzieli, że ta może wzrosnąć do prawie 150 tysięcy dolarów (uśredniona wartość prognoz).

Bitcoin w 2025 roku: Od 2 milionów dolarów do 37 tysięcy

W przeciągu kolejnych pięciu lat zespół ekspertów prognozował, że cena bitcoina osiągnie średnią wartość 148 025 dolarów, co oznaczałoby wzrost o ponad 3200% w stosunku do cen z końca 2020 roku. Najbardziej bycza projekcja mówiła o 2 milionach dolarów: gdyby ją pominąć wtedy średnia wartość pozostałych prognoz spada do 67,5 tys. dolarów. Mediana (najczęściej podawana wartość) plasuje się natomiast w okolicach 37,5 tys. dolarów.

Prognozowana cena bitcoina w przyszłości. Źródło: Finder.com

Prezes przedsiębiorstwa NDAX, Bilal Hammoud, którego projekcja najbardziej pokryła się ze średnią wartością 150 tysięcy dolarów twierdzi, że za dynamicznym wzrostem cen bitcoina powinny stać duże instytucje, coraz bardziej zainteresowane technologią kryptowalutową.

„Duże państwa, banki oraz korporacje zaczynając twardo inwestować w bitcoina jako bezpieczną przystań i środek zabezpieczenia wartości. Trend ten powinien jedynie przyspieszać w przeciągu kolejnych lat zbliżających nas do następnego „halvingu” [zapisanym w kodzie zmniejszeniem się podaży bitcoina o połowę, które zdarza się raz na cztery lata – przyp. red.]. Z jedynie 3 milionami płynnych bitcoinów wciąż czekających na wydobycie, popyt cały czas będzie przewyższać podaż, co powinno odpowiednio regulować ceny” – twierdził Hammoud.

Kupuj lub trzymaj bitcoiny, twierdzi większość ekspertów

Eksperci ankietowani przez Finder.com w większości (54%) stwierdzali, że obecnie jest najlepszy czas na kupno bitcoina. 39% z nich uznało, że kryptowaluty nie warto sprzedawać i należy ją trzymać jako zabezpieczenie wartości, a jedynie 7% sugerowało, żeby upłynnić obecnie posiadane bitcoiny.

Kup bitcoin już teraz i skorzystaj z dobrych cen!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *