Bitcoin. Kto ma najwięcej kryptowaluty?2 min. czytania

Łącznie na rynku może znajdować się maksymalnie 21 milionów Bitcoinów, co wynika z bazowego protokołu kryptowaluty. Szacuje się, że w tym momencie 1000 największych adresów jest w posiadaniu około 40% wyemitowanych BTC. W tym momencie na świecie, zgodnie z danymi portalu Bitinfocharts, jest ponad 2150 adresów, na których zgromadzono co najmniej tysiąc Bitcoinów (czyli 9 milionów dolarów). Kto zgromadził najwięcej BTC na swoim koncie i mieści się na liście pięciu najbogatszych posiadaczy najstarszej kryptowaluty?

Milion Bitcoinów na adresach Satoshiego Nakamoto

Tajemniczy i do dzisiaj niepoznany twórca Bitcoina, znany szerzej jako Satoshi Nakamoto, pozostaje posiadaczem największej fortuny w BTC, która wynosi około 1 miliona BTC będących efektem wczesnego miningu w pierwszych miesiącach funkcjonowania sieci.

Według doniesień Nakamoto nigdy nie skorzystał ze zdecydowanej większości posiadanych BTC, ani nie dokonał ich konwersji na tradycyjny pieniądz. Należące do niego Bitcoiny uważa się obecnie za nieaktywne lub stracone (ogólnie do takich należy 20% wszystkich wydobytych do tej pory BTC).

Roger Ver posiada co najmniej 100 tysięcy Bitcoinów

Drugim na liście najbogatszych posiadaczy BTC jest słynny kryptowalutowy przedsiębiorca Roger Ver, znany również jako Bitcoinowy Jezus. Uznaje się go za jednego z pierwszych kryptowalutowych miliarderów.

Ver jest libertarianinem, który wierzy w całkowitą wolność jednostki oraz jej własności. W 2014 roku zrzekł się obywatelstwa USA i przeniósł na stałe na jedną z małych wysp Karaibów. Przy obecnych wycenach BTC jego majątek szacowany jest na niemal miliard dolarów.

Charlie Shrem

Jedna z najmłodszych i jednocześnie najbogatszych postaci w pierwszej lidze kryptowalutowego świata. Swoje zasoby BTC budował w momencie, kiedy za jednego Bitcoina płacono około 3-4 dolary. Według obecnych estymacji ma znajdować się w posiadaniu Bitcoinów o wartości co najmniej kilkudziesięciu milionów dolarów.

Gary Silbert

Silbert to inwestor venture capital, który założył firmę kryptowalutową Digital Currency Group. Jako jeden z pierwszych propagatorów Bitcoina, który swoją pulę monet zbudował przejmując 48 tysięcy Bitcoinów zarekwirowanych przez amerykańskich śledczych w 2014 roku.

Rząd skonfiskował je Rossowi Ulbrichtowi, który był rzekomą głową operacji stojącą za działającym w dark webie sklepem oferującym nielegalne produkty i usługi. W momencie zakupu jeden Bitcoin był warty 350 dolarów, więc wartość kryptowalutowego skarbu Silberta wzrosła z kilkunastu do kilkuset milionów dolarów.

Tim Draper

Draper doknał zakupu Bitcoinów na dokładnie tej samej aukcji co Silbert. Obecnie uważany jest za jednego z najbogatszych posiadaczy dużej ilości BTC na swoim koncie, inwestując w szereg projektów kryptowalutowych.

Cały jego majątek jest wyceniany obecnie na ponad miliard dolarów.

Jak widać powyżej, zakup bitcoina wciąż jest dobrym pomysłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *