Bitcoin na nowych, historycznych szczytach: cena BTC 30.11.2020 r. osiągnęła ATH3 min. czytania

Kurs BTC ustanowił 30 listopada nowe, historyczne maksima (ATH).

Niemal 3 lata bitcoin musiał czekać na to, aby ustanowić nowe, historyczne maksima (z ang. ATH). W poniedziałek, 30 listopada 2020 roku, na luksemburskiej giełdzie Bitstamp za jednego BTC płacono w rekordowym momencie 19 864,15 dol., czyli o około 200 dolarów więcej niż 17 grudnia 2017 roku, kiedy najstarsza kryptowaluta ostatni raz ustanowiła rekordowe wartości.

  • Co ciekawe, do polskiego złotego bitcoin nie pokonał historycznych maksimów ustanowionych trochę wcześniej, a mianowicie 24 listopada, kiedy na polskiej giełdzie Bitbay za jednego BTC płacono 73 250 zł. Ma to związek z różnicami kursowymi
  • Od początku roku kurs bitcoina zyskuje niemal 170%, a od marcowych koronawirusowych dołków jego wartość zwiększa się niemal o 400%
  • Altcoiny, w tym Bitcoin Cash, Litecoin oraz Ether reagowały silnym umocnieniem rosnąc 30 listopada o około 8-10%

Bitcoin wyznacza nowe szczyty, nie pokonuje jednak poziomu 20 tys. dol.

Moment ustanowienia nowego rekordu na rynku BTC/USD miał miejsce w poniedziałek, 30 listopada 2020 roku po godzinie 16:00, kiedy na luksemburskiej giełdzie Bitstamp notowania najstarszej kryptowaluty sięgały poziomu 19 684,15 dol. Tym samym, jak widać na poniższym wykresie, bitcoin pogłębiał ATH ustanowione niemal 3 lata temu i potwierdzał domknięcie listopada jako najmocniejszego miesiąca w swojej dotychczasowej historii.

Bitcoin ustanowił nowe ATH w poniedziałek, 30 listopada 2020 roku.
Źródło: Tradingview.com

Zdaniem ekspertów, bitcoinowi pomógł między innymi słabnący dolar amerykański, w stosunku, do którego wyceniane są kryptowaluty. Właśnie w poniedziałek, 30 listopada 2020 roku, jego wartość spadała na najniższe poziomy od kwietnia 2018 roku.

Czy wiesz, że…
Bitcoin ostatni raz ustanawiał ATH, czyli nowe historyczne szczyty w grudniu 2017 roku. Przez ostatnie 3 lata jego wartość spadała momentami bardzo drastycznie, z pułapu prawie 20 tys. dol. do zaledwie 3 tys. dol., w 2020 r. notując jednak bardzo dynamiczny rajd wzrostowy.

Aktywne adresy + spadek rezerw giełd = przepis na sukces?

Według danych Glassnode opublikowanych jeszcze 11 listopada, liczba aktywnych adresów w sieci bitcoina osiągnęła poziom niespotykany od stycznia 2018 roku. Oznacza to, że aktywność użytkowników sieci znalazła się na równi z poziomami ostatnio widzianymi podczas rajdu w kierunku dotychczasowych szczytów z 2017 roku.

Kiedy aktywność użytkowników BTC wzrasta wraz ze spadkiem rezerw kryptowalutowych na giełdach, jest to dobry znak dla średniookresowych perspektyw tego cyfrowego aktywa. Jeśli ta aktywność zbiega się w czasie ze spadkiem środków na rachunkach giełd, istnieje duże prawdopodobieństwo, że użytkownicy przenoszą środki przechowywane właśnie na nich do osobistych portfeli licząc na wzrost wartości aktywów w dłuższym terminie.

W tym przypadku scenariusz ten sprawdził się niemal w punkt i kilka tygodni później kurs BTC ustanowił nowe, historyczne maksima.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *