BNB, UST i BUSD dostępne na Bitcan.pl2 min. czytania

BNB, UST, BUSD to kolejne coiny, jakie teraz pojawią się w kantorze Bitcan.pl.

Nowe coiny

Firma ARI10, która stoi za m.in. kantorem Bitcan.pl, ogłosiła właśnie dodanie nowych aktywów do swojej platformy wymiany. Chodzi o Binance USD (BUSD), Binance Coin (BNB) i TerraUSD (UST).

Dotąd klienci kantoru mogli kupować i sprzedawać bitcoiny (BTC), ethery (ETH) i stablecoiny tethery (UST).

Szukając nowych tokenów, które rozszerzą ofertę kantoru, Ari10 nie kryje, że chciało postawić na cieszące się uznaniem wśród społeczności kryptowalutowej rozwiązania, o dużym zasięgu i znacznym oraz jeszcze większym potencjale wzrostu. Stąd taki, a nie inny wybór.

Spółka w komunikacie wyjaśniła ostatnie decyzje:

Odpowiadając na rosnące zainteresowanie i potrzeby naszych użytkowników, cały czas dodajemy do oferty kantoru Bitcan.pl nowe instrumenty handlowe. W tym momencie klienci mogą kupować i sprzedawać bitcoina, ether oraz USDT , a także przesyłać je za pośrednictwem sieci Ethereum oraz Binance Smart Chain. W ramach prezentu gwiazdkowego i noworocznego wdrażamy do końca roku trzy kolejne monety, BNB, BUSD oraz UST – komentuje Jakub Kiczko, head of technology w Ari10.
BNB to jedno z najgorętszych aktywów tego roku, które w 12 miesięcy zwiększyło swoją wartość już trzynastokrotnie. Z kolei stablecoin giełdy Binance, BUSD, jest jedną z najpłynniejszych stabilnych monet dostępnych na rynku, której kapitalizacja przekracza w tym momencie 13 miliardów dolarów.
UST w ostatnich kwartałach również dynamicznie zwiększa swoją kapitalizację i zyskuje coraz większe grono sympatyków, jako alternatywa dlamiędzy innymi na rzecz stablecoina USDT (również dostępnego na Bitcan.pl), dzięki niższym prowizjom transakcyjnym.

Jak dodaje Mateusz Kara, CEO Ari10, listowanie nowych tokenów jest naturalnym kierunkiem rozwoju dla każdego kantoru kryptowalutowego.

Wprowadzenie kolejnych par to nic innego jak docieranie do kolejnych klientów. Nie każdy jest hodlerem bitcoina albo ethereum, są osoby których głównym coinem będzie BNB i to w parze do BNB dokonują wymian. Aby sprostać zapotrzebowaniu rynku jako firma musimy dodawać nowe pary, aby odpowiadać na wymagania naszych klientów – mówi Kara.

Co czeka nas w 2022 r.?

Ari10 ma ambicje uczynienia z Bitcan.pl wiodącego kantoru kryptowalut na polskim rynku. Stąd możemy założyć, że w 2022 r. czeka nas więcej interesujących newsów z obozu firmy.

Warto dodać, że już sama integracja kantoru z siecią Binance Smart Chain otwiera przed spółka całkowicie nowe perspektywy i możliwości. Wprowadzenie trzech nowych coinów to zapewne tylko zapowiedź tego, co może się wydarzyć w kolejnym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *