Czy można stracić i odzyskać bitcoiny?3 min. czytania

Utrata kryptowalut jest możliwa, tak jak jest możliwa utrata złotówek, dolarów czy euro przechowywanych cyfrowo, np. na karcie kredytowej, koncie bankowym, czy w portfelu pośrednika płatności, np. PayPal.

W przypadku kryptowalut dzieje się to najczęściej, gdy na urządzeniu, na którym masz zainstalowany portfel kryptowalutowy (komputer, telefon, tablet), przechowujesz również kopię zapasową portfela (tzw. seed). Jeśli zapomnisz hasła, a nie zapisałeś seed’u wcześniej w innych miejscach (np. kartka papieru, notes, inny komputer, inny tablet i telefon) możesz na zawsze utracić swoje kryptowaluty. Odzyskanie hasła do portfela kryptowalut jest możliwe, jeśli pamiętasz, hasło mogło wyglądać. Ile miało znaków, czy mogą wystąpić znaki specjalne lub cyfry? Im więcej podpowiedzi pamiętasz, tym większa szansa na złamanie hasła i odzyskanie kryptowalut.

Dostęp do bitcoinów i innych kryptowalut możesz stracić też w wyniku oszustw, kradzieży i wyłudzeń; dokładnie tak samo, jak to się dzieje w przypadku tradycyjnych walut. Oszuści najczęściej podają swój adres portfela z prośbą, abyś wysłała na niego dopiero co kupione bitcoiny, obiecując Ci błyskawiczne i krociowe zyski. Zdarza się też, że dostęp do Twojego portfela możesz utracić z powodu słabych zabezpieczeń lub złośliwego oprogramowania zainstalowanego na urządzeniu, na którym masz portfel kryptowalutowy.

W kantorze kryptowalut Bitcan znamy skalę problemu, dlatego podjęliśmy współpracę z firmą KeychainX, specjalizującą się w odzyskiwaniu utraconych kryptowalut.

Jak odzyskać bitcoiny?

Jeśli masz dysk, pliki lub inne pomocne dane, skontaktuj się z firmą KeychainX. To jedna z trzech firm na świecie, która specjalizuje się w odzyskiwaniu utraconych kryptowalut. Mogą Ci pomóc, gdy:

  • zapomnisz hasła/PIN-u do portfela zarówno mobilnego, jak i desktop
  • uszkodzeniu ulegnie Twój portfel sprzętowy (Trezor, Ledger) lub software’owy (aplikacja)
  • stracisz dane na dyskach twardych SSD/HDD
  • wyślesz kryptowaluty na zły adres portfela (zły łańcuch, np. BCH na adres BTC),
  • ktoś ukradnie Twoje kryptowaluty.

Jak mogę się skontaktować z KeychainX?

Możesz skontaktować się przez kontakt mailowy ([email protected]) lub formularz dostępny na stronie KeychainX. Po wysłaniu wiadomości przez e-mail lub formularz, pracownik firmy KeychainX, niezwłocznie się z Tobą skontaktuje. 

Jakie informacje przygotować?

Przygotuj dane i wszystkie informacje związane utratą bitcoinów. Im więcej danych posiadasz, tym lepiej. O danych, które są niezbędne, poinformuje Cię w bezpośrednio pracownik KeychainX. 

Jak długo trwa odzyskiwanie kryptowalut?

Czas trwania odzyskiwania kryptowalut, jest uzależniony od wielu czynników, które dotyczą danej sytuacji. Z tego powodu przedział czasowy waha się od 10 minut do 4 miesięcy. 

Ile kosztuje odzyskanie kryptowalut?

KeychainX pobiera wynagrodzenie od odzyskanych środków, a jego wielkość jest uzależniona od wartości środków, które są do odzyskania. Wycena jest dokonywana również na podstawie złożoności sprawy i indywidualnie przedstawiana klientowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *