Dogecoin urósł o 25% jednego dnia. Powód? Elon Musk opublikował mema na Twitterze3 min. czytania

Dogecoin urósł o 25% jednego dnia. Powód? Elon Musk opublikował mema na Twitterze

Tylko w styczniu 2021 DOGE rósł o prawie 2000%.

Wyobraź sobie sytuację, w której Twoje posty w mediach społecznościowych potrafią wpływać na zmiany cen popularnych na całym świecie instrumentów finansowych. Kuszące, prawdaż? Oparcie się przed wykorzystaniem tak dużej mocy sprawczej musi być bardzo trudne, a Elon Musk zdaje od czasu do czasu ulegać tej pokusie. Oprócz produkcji samochodów elektrycznych i ambicji wysłania człowieka na Marsa miliarder w wolnym czasie zajmuje się spekulacyjnym manipulowaniem cenami Dogecoina (DOGE), kryptowaluty powstałej jako internetowy żart.

  • Elon Musk wielokrotnie na swoim Twitterze wspominał o Dogecoinie, co najmniej kilkukrotnie wpływając na jego cenę.
  • Najnowszy tweet z 24 lutego 2021 roku, prezentujący pieseła (Shiba Inu) w stroju kosmonauty na księżycu z flagą Dogecoina w ręce i z dopiskiem „dosłownie”, podbił wycenę DOGE o 25%
  • Obrazek odwołuje się do popularnego w branży kryptowalut powiedzenia – „to the moon” (na księżyc) – sugerującego nieograniczone wzrosty cen kryptowalut.

Elon Musk upodobał sobie rynek kryptowalut. Dogecoin regularnie podbijany przez właściciela Tesli

Jak pisaliśmy jakiś czas temu, spółka należąca do Elona Muska informowała, że dokonała zakupu bitcoinów o wartości 1,5 mld USD. Tesla postanowiła wykorzystać część swojej nadwyżki gotówkowej na dywersyfikację bilansu finansowego kupując sporą ilość kryptowaluty. To posunięcie Tesli wywołało euforię na rynku i dynamiczny wzrost BTC.

O ile Elon Musk wielokrotnie wypowiadał się pozytywnie o bitcoinie, to jego wpisy w mediach społecznościowych o wiele silniej wpływają na mniejszą i przy okazji mniej płyną kryptowalutę jaką jest Dogecoin (DOGE). Istniejąca od 2013 roku kryptowaluta powstała jako efekt internetowego żartu i reprezentuje znanego z memów pieseła (z ang. doge), czyli uśmiechniętego czworonoga rasy Shiba Inu.

Czy wiesz, że…
Elon Musk zapytany czemu upodobał sobie akurat Dogecoina odpowiedział, że „kocha psy oraz memy”. Jego miłość do DOGE spowodowała, że kurs kryptowaluty w tym roku rósł nawet o 2000%.

DOGE w 2021 r. znalazł się w centrum spekulacyjnej gry napędzanej przez traderów detalicznych zrzeszonych wokół grupy WallStreetBets oraz samego Elona Muska. Na początku lutego, gdy właściciel Tesli wrzucił na Twittera śmieszny obrazek, DOGE rósł o 50%.

W środę, 24 lutego 2021 roku, opublikował innego mema z krótkim dopiskiem „dosłownie”, który spowodował, że cena Dogecoina od razu wzrosła o 25%.

Na poniższym wykresie zaznaczono wybrane dwa punkty, w których kurs Dogecoina reagował na wpisy Elona Muska na Twitterze, a podobnych sytuacji było więcej.

Dogecoin rósł 24 lutego o 25% w reakcji na tweet Elona Muska
Dogecoin rósł 24 lutego o 25% w reakcji na tweet Elona Muska.
Źródło: Tradingview.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *