Gdzie najtaniej kupić Bitcoina?3 min. czytania

czym jest bitcoin

Jeden Bitcoin to wydatek rzędu od 30 do 40 tysięcy złotych (według cen, które obowiązywały przez większość 2019 roku), decydując się więc na tak poważną inwestycję chcemy mieć pewność, że dokonujemy jej w zaufanym, bezpiecznym i przede wszystkim sprawdzonym miejscu. Z racji tego, że możliwości jest naprawdę sporo warto przyjrzeć się najpopularniejszym z nich i wybrać te, które pozwolą dokonać transakcji w krótkim czasie i zagwarantują najkorzystniejsze ceny w danym momencie.

Bitcoin – gdzie najtaniej możesz kupić swoje kryptowaluty?

Zakup bezpośrednio od innego użytkownika, poprzez giełdę kryptowalutową, kantor BTC online, przy wykorzystaniu bitomatu, a może przy użyciu jednego z łatwo dostępnych portfeli i aplikacji przeznaczonych na urządzenia mobilne? Stając przed decyzją o wyborze metody dokonania zakupu Bitcoina lub innej kryptowaluty można skorzystać z wielu form, które różniły będą się wymaganiami stojącymi przed użytkownikiem, potencjalnymi kosztami oraz ostateczną ceną za ten sam cyfrowy token, czy też jego cząstkę.

Jedną z najszybszych oraz gwarantujących jedne z najlepszych cen metodą będzie niezaprzeczalnie skorzystanie z usług kantoru krytpowalutowego. Kantor bitcoin online to możliwość dokonania wymiany tradycyjnego pieniądza na cyfrowe aktywa (nie wszystkie giełdy kryptowalutowe pozwalają posługiwać się złotym, dolarem, czy też euro), przy wyborze najpopularniejszych metod transferu internetowego (szybkie metody płatności, Google Pay, tradycyjny przelew bankowy, przelew internetowy, BLIK, PayPal, itd.) i otrzymania swoich kryptowalut w przeciągu zaledwie kilku minut na wskazany podczas realizacji transakcji portfel.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze własnego portfela, to w przypadku kantoru Bitcan możesz liczyć na jego automatyczne i bezpłatne utworzenie, dzięki czemu będziesz mógł swobodnie zarządzać swoimi Bitcoinami i innymi aktywami kryptowalutowymi w przyszłości.

Prostota użytkowania i dokonania transakcji jest więc jedną z największych zalet kantorów kryptowalutowych online. Co prawda w ich przypadku ceny mogą być trochę wyższe niż bezpośrednio na giełdach, użytkownik nie musi przechodzić jednak często skomplikowanego procesu weryfikacji konta i tożsamości, a formalności ograniczone są do całkowitego minimum. Co więcej, można natknąć się również na kantor bitcoin bez rejestracji, gdzie wymiana możliwa jest bez podawania nawet podstawowych danych osobowych.

Bitcoin gdzie najtaniej, czyli alternatywa dla fizycznego posiadania BTC

Wzrost popularności kryptowalut i Bitcoina spowodował, że podobnie jak w przypadku tradycyjnych instrumentów finansowych zaczęły powstawać produkty pochodne mające odzwierciedlać rzeczywiste notowania BTC.

Jeżeli przykładowo nie zależy Ci na „fizycznym” posiadaniu kryptowaluty w swoim portfelu i interesuje Cię tylko i wyłącznie spekulacja na jej wzrostach i spadkach, to możesz skorzystać również z oferty platform tradingowych znajdujących się w ofercie domów maklerskich, brokerów Forex oraz aplikacji umożliwiających bezprowizyjny trading z poziomu telefonu. W takim przypadku nie dokonujesz zazwyczaj rzeczywistego nabycia aktywa tylko zakładu o jego przyszłą cenę (kontrakty na różnicę kursową, z ang. CFD).

Chociaż nie dokonujesz kupna waloru, to omijasz również większość opłat i prowizji, które pobierać będą bitomaty oraz giełdy podczas transakcji kryptowalutowych. Dostawca tego typu kontraktów zarabia bowiem na spreadzie, czyli różnicy pomiędzy ceną sprzedaż i kupna Bitcoina (lub innej kryptowaluty) oraz w niektórych modelach bezpośrednio na stratach swoich klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *