Gdzie uczyć się o kryptowalutach?3 min. czytania

Temat kryptowalut, szczególnie dla osób, które wcześniej nie miały z nimi do czynienia może okazać się niezwykle złożony. O ile sama idea wydaje się być relatywnie prosta – wdrożenie na rynek zdecentealizowanego pieniądza niezależnego od banków centralnych i tradycyjnych pośredników takich jak banki – to stojąca za cyfrowymi aktywami technologia, zagłębienie się w szczegóły jej działania oraz szereg skomplikowanych pojęć do przyswojenia, mogą przytłoczyć nawet najbardziej zapalonych do nauki żółtodziobów. Poniższy artykuł co prawda nie powie Ci czym są kryptowaluty, ale spróbuje odpowiedzieć na pytanie, gdzie i w jaki sposób możesz się o nich uczyć. A możliwości jest naprawdę sporo.

Książki, czyli tradycyjne rozwiązanie przy przełomowej technologii

Bitcoin i kryptowaluty uważane są za kolejną po Internecie rewolucję technologiczną, która może zmienić współczesny świat finansów i całą gospodarkę. Nie oznacza to jednak, że do czerpania wiedzy o cyfrowych aktywach nie można korzystać z rozwiązań tradycyjnych, takich jak… książki!

Chcącym zagłębić się w świecie kryptowalut i poznać podstawowe pojęcia polecilibyśmy przede wszystkim następujące pozycje, dostępne w języku polskim:

  • Zrozumieć Bitcoina. Techniczny i ekonomiczny przewodnik po kryptowalutach – Robert P. Murphy oraz Silas Bart
  • Bitcoin dla zaawansowanych. Programowanie z użyciem otwartego łańcucha bloków – Andreas M. Antonopoulos
  • Kryptowaluty. Dlaczego jeden Bitcoin wart będzie milion dolarów – Szczepan Bentyn oraz Michał Grzybowski

Internet: nieprzebrana kopalnia wiedzy dotycząca kryptowalut

Książki z pewnością wprowadzą Cię w podstawy technologii, wytłumaczą czym jest blockchain, rozproszona księga, kryptowaluta oraz jak dokonywane są transakcje. Ekosystem cyfrowych aktywów zmienia się jednak tak dynamicznie, że książki mogą szybko ulegać dezaktualizacji. Wtedy warto sięgnąć do o wiele obszerniejszego i aktualniejszego medium, jakim jest Internet. Wiedzę o kryptowalutach możesz czerpać z:

  • Stron internetowych poświęconych cyfrowym aktywom
  • Porównywarek kryptowalut i giełd takich jak polski projekt coinpaprika.com
  • Kanałów polskich i zagranicznych YouTuberów
  • Dostępnych za darmo kursach online
  • Baz wiedzy przygotowywanych przez giełdy kryptowalutowe – jedną z obszerniejszych w języku polskim oferuje Akademia Binance, w której znajdziesz między innymi słownik najważniejszych pojęć
  • Blogów i poradników internetowych poświęconych kryptowalutom, w tym z bloga https://bitcan.pl/blog/

Praktyka czyni mistrza

Jeżeli poznałeś już podstawowe pojęcia oraz zasady działania kryptowalut, warto przejść od słów do czynów i dokonać swoich pierwszych transakcji. Sprawdź, gdzie najtaniej możesz kupić Bitcoina i dokonaj pierwszej transakcji na przykład poprzez kantor internetowy Bitcan.

Po założeniu i weryfikacji konta zakupu swoich pierwszych Bitcoinów możesz dokonać natychmiast przy użyciu przelewu ekspresowego lub płatności BLIK. Jeżeli nie posiadasz swojego własnego portfela kryptowalutowego, ten zostanie utworzony automatycznie za Ciebie w ramach oprogramowania kantoru. Od teraz będziesz mógł odbierać i przesyłać BTC w ramach sieci blockchain.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *