Kantor bitcoin w praktyce – jak sprzedawać bitcoin z korzyścią?2 min. czytania

Jeżeli nie wiesz, jak sprzedać bitcoiny, które posiadasz na swoim portfelu skorzystaj z poniższego poradnika. Opisano w nim krok po kroku jak w łatwy i szybki sposób wypłacić środki z kantoru internetowego Bitcan i jak sprzedac bitcoiny za złotówki. Cała operacja zajmuje tylko chwilę, a pieniądze mogą trafić na Twoje konto już w przeciągu 10 minut.

Jak sprzedać bitcoin. Sprzedaj bitcoina. Kantor bitcoin – Wypłata środków.

Po zalogowaniu do panelu klienta z górnego menu wybierz pozycję Sprzedaj

W następnym kroku podaj kwotę bitcoin, jaką chcesz sprzedać albo od razu kwotę w złotówkach jaką chcesz wypłacić, a wartość zostanie automatycznie przeliczona.

Następnie wybierz, czy chcesz skorzystać z przelewu ekspresowego (do 10 minut), czy też z przelewu na konto (do 24 godzin).

Jeżeli wybrałeś przelew ekspresowy i nie masz jeszcze dodanego żadnego rachunku bankowego do wpłat, to możesz uczynić to w swoim panelu konta. Przejdź pod poniższy link. Przelew zostanie wysłany w systemie Express Elixir. Średnio trafia na rachunek odbiorcy w 10 minut.

Wybierając drugą opcję, standardowy przelew na konto podajesz po prostu numer rachunku, na które mają zostać przetransferowane środki.

Jeżeli posiadasz kod rabatowy możesz go dodać przed sfinalizowaniem transakcji, dzięki czemu prowizja za jej wykonanie będzie niższa. Ostatni krok to kliknięcie dużego guzika z napisem Potwierdzam i Sprzedaję:

Udało się! Właśnie dokonałeś wypłaty środków ze swojego portfela kryptowalutowego prowadzonego w ramach kantoru Bitcan.

Jak sprzedać bitcoin i jak zapłacić podatek od sprzedaży

Sprzedaż bitcoinów jest opodatkowana, jeżeli swoje kryptowaluty ponownie przetransferowałeś na złotówki. Wówczas zgodnie z polskim prawem musisz poinformować o tym urząd skarbowy, nawet jeżeli Twoje transakcje nie przyniosły zysku. Podczas rozliczania danego roku podatkowego składasz odpowiedni formularz, w którym podsumowujesz zyski i straty z wszystkich operacji wymiany kryptowalut na tradycyjne pieniądze.

O tym jak rozliczyć PIT przeczytasz krok po kroku w osobnym artykule, który jest dostępny tutaj.

Oprócz prostej wypłaty za pomocą kantoru Bitcan istnieją jeszcze inne metody sprzedaży bitcoinów. Możesz tego dokonać na:

  • giełdzie kryptowalutowej,
  • bezpośrednio z bankomatu dzięki kodom BLIK,
  • dokonując transakcji z innym użytkownikiem,
  • na Poczcie Polskiej,
  • skorzystać z jednego z kilkudziesięciu Bitomatów zlokalizowanych na terenie Polski.

Najpowszechniejszy i najczęściej spotykany sposób w przypadku większości kantorów i giełd to standardowa wypłata poprzez zlecenie przelewu bankowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *