Kantor bitcoin w praktyce — jak sprzedawać bitcoin z korzyścią?3 min. czytania

Jeżeli nie wiesz, jak sprzedać bitcoiny, które posiadasz na swoim portfelu, skorzystaj z poniższego poradnika. Opisano w nim krok po kroku, jak w łatwy i szybki sposób wypłacić środki z kantoru internetowego Bitcan i jak sprzedac bitcoiny za złotówki. Cała operacja zajmuje tylko chwilę, a pieniądze mogą trafić na Twoje konto już w przeciągu 10 minut.

Jak sprzedać bitcoin. Sprzedaj bitcoina. Kantor btc – Wypłata środków.

Po zalogowaniu do panelu klienta z górnego menu wybierz pozycję Sprzedaj.

W następnym kroku podaj kwotę bitcoin, jaką chcesz sprzedać albo od razu kwotę w złotówkach, jaką chcesz wypłacić, a wartość zostanie automatycznie przeliczona.

sprzedaj bitcoin

Następnie zostaniesz przekierowany do sposobu wypłaty. Oferujemy Tobie przelew przyspieszony, który jest realizowany w dni robocze w godzinach: do 11:00, do 14.00 oraz do 22.00.

sposób wypłaty

Sprzedaż zostanie zrealizowana, ale wypłata Twoich środków nastąpi dopiero po zweryfikowaniu Twojego rachunku. (Pamiętaj, że możesz zawczasu dokonać weryfikacji Twojego konta, nie musisz czekać na odpowiedni dla Ciebie kurs).

By to zrobić, może kliknąć w niebieski link w sekcji Wybierz sposób wypłaty, który przekieruje Cię na stronę weryfikacji. Możesz również wejść w zakładkę Ustawienia i wybrać Rachunek do wypłat. Przejdź pod poniższy link.

rachunki do wypłat

Twój rachunek zostanie zweryfikowany przez nasze Biuro Obsługi Klienta na podstawie wyciągu lub potwierdzenia przelewu (nie starsze niż 3 miesiące, w formie PDF).

Po dodaniu rachunku będziesz mógł od razu realizować sprzedaże z wypłatą przelewem przyspieszonym, dlatego nie musisz obawiać się zmiany kursu. Wypłaty dokonamy dopiero po zatwierdzeniu rachunku.

O statusie procesu weryfikacji — akceptacji lub odrzuceniu — zostaniesz poinformowany przez SMS oraz e-mail.

Jeżeli posiadasz kod rabatowy możesz go dodać przed sfinalizowaniem transakcji, dzięki czemu prowizja za jej wykonanie będzie niższa. Ostatni krok to kliknięcie dużego guzika z napisem Potwierdzam i Sprzedaję:

Udało się! Właśnie dokonałeś wypłaty środków ze swojego portfela kryptowalutowego prowadzonego w ramach kantoru Bitcan.

Jak sprzedać bitcoin i jak zapłacić podatek od sprzedaży

Sprzedaż bitcoinów jest opodatkowana, jeżeli swoje kryptowaluty ponownie przetransferowałeś na złotówki. Wówczas zgodnie z polskim prawem musisz poinformować o tym urząd skarbowy, nawet jeżeli Twoje transakcje nie przyniosły zysku. Podczas rozliczania danego roku podatkowego składasz odpowiedni formularz, w którym podsumowujesz zyski i straty z wszystkich operacji wymiany kryptowalut na tradycyjne pieniądze.

O tym jak rozliczyć PIT przeczytasz krok po kroku w osobnym artykule, który jest dostępny tutaj.

Oprócz prostej wypłaty za pomocą kantoru Bitcan istnieją jeszcze inne metody sprzedaży bitcoinów. Możesz tego dokonać na:

  • giełdzie kryptowalutowej,
  • bezpośrednio z bankomatu dzięki kodom BLIK,
  • dokonując transakcji z innym użytkownikiem,
  • na Poczcie Polskiej,
  • skorzystać z kantoru stacjonarnego,
  • skorzystać z jednego z kilkudziesięciu Bitomatów zlokalizowanych na terenie Polski.

Najpowszechniejszy i najczęściej spotykany sposób w przypadku większości kantorów i giełd to standardowa wypłata poprzez zlecenie przelewu bankowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *