Jakie są metody weryfikacji w kantorze kryptowalut Bitcan?2 min. czytania

metody weryfikacji w Bitcan

Dziś kupno bitcoina jest związane z założeniem konta na giełdzie lub kantorze. To jednak nie wszystko. Każde konto musi zostać zweryfikowane przez operatora danej platformy. Jak weryfikacja wygląda w przypadku Bitcana?

  • Bitcan, jak każdy inny kantor i giełda z rynku kryptowalut, musi weryfikować swoich klientów pod kątem procedur AML i KYC.
  • Weryfikacja jest jednorazowa.
  • Bitcan korzysta z najnowocześniejszych metod weryfikacji, które są dostępne na rynku.

Weryfikacja jest konieczna z powodu regulacji prawnych

Dlaczego weryfikacja na giełdzie czy w kantorze jest konieczna? W świetle obowiązujących przepisów każda firma, która pośredniczy w kryptowalutowych transakcjach, musi spełniać procedury KYC (Know Your Costumer poznaj swojego klienta) i AML (Anti Money Laundering przeciwdziałanie praniu pieniędzy). Powodem jest przeciwdziałanie praniu pieniędzy i ogólnemu działaniu oszustów.

Weryfikacja jest jednorazowa. Po jej dokonaniu można już swobodnie korzystać z kantoru.

Ile trwa weryfikacja?

Weryfikacja, którą trzeba przejść na bitcan.pl, trwa kilka minut. W tym czasie wystarczy przesłać do operatora kantoru wszystkie niezbędne informacje. Firma musi je potem tylko zweryfikować. Odbywa się to w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 21:00 i w weekendy od 10:00 do 18:00.

Jeśli osoba weryfikująca przesłane dane, będzie miała jakieś wątpliwości lub dodatkowe pytania, skontaktuje się z klientem drogą mailową.

Jakich dokumentów wymaga kantor?

Jakie zaś dokumenty należy przesłać do kantoru? W przypadku dowodu osobistego jest to zdjęcie przedniej i tylnej strony dokumentu tożsamości oraz zdjęcie typu selfie. W przypadku paszportu jest to strona dokumentu z danymi, rozłożona okładka paszportu oraz zdjęcie selfie.

Zdjęcie powinno obejmować cały dokument tożsamości (wszystkie rogi dokumentu muszą być widoczne). Dane muszą być czytelne.

Warto dodać, że po wymianie dokumentu (np. w wyniku utraty pierwotnego egzemplarza), za pomocą którego klient przeszedł weryfikację, należy poinformować o tym kantor i przejść proces weryfikacji jeszcze raz.

eDO App

Bitcan jako jedyny podmiot w branży ma też wdrożoną weryfikację eDO App. To najbezpieczniejsza metoda weryfikacji tożsamości dostępna w Polsce.

Czy wiesz, że…

System eDO App, z którego korzysta Bitcan, umożliwia też zakładanie Profilu Zaufanego i kontaktowanie się bez wychodzenia z domu ze wszystkimi urzędami administracji publicznej. Ponadto daje możliwość cyfrowego podpisywania dokumentów pdf, zmieniania lub odblokowywania kodu PIN do e-dowodu, a także podpisywania wniosków w serwisie info-car z domu oraz wniosku o wydanie karty tachografowej w serwisie info-car.

Jeśli z kolei chodzi o weryfikację tradycyjną, ze zdjęciami dowodu itp., Bitcan jako jedna z niewielu firm korzysta z własnej aplikacji, a nie z zewnętrznego dostawcy. Oznacza to duże bezpieczeństwo przetwarzania danych — są one tylko na serwerach Bitcana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *