Kantor kryptowalut w Krakowie – wywiad z partnerem Ari108 min. czytania

kantor kryptowalut kraków ari10 kantor bitcoin biznes kantor bitcoin blik

W trzecim odcinku naszych wywiadów z partnerami Cryptoterminal rozmawiamy z Aleksandrem Klupczyńskim, właścicielem salonu jubilerskiego oraz dwóch kantorów: tradycyjnego i kryptowalut PAN BITCOIN w Krakowie. Zapytaliśmy Aleksandra o jego doświadczenia związane z prowadzeniem kilku działalności na raz. Dlaczego do już dobrze prosperującego biznesu dołożył kolejny – stacjonarny kantor kryptowalut we współpracy z Ari10. Byliśmy bardzo ciekawi jak na innowacyjny rynek web3 patrzy przedsiębiorca z 15-letnim stażem w tradycyjnej branży złotniczej. Czy podchodzi do blockchaina z dystansem, a może wręcz przeciwnie, widzi w tym szansę na ogromny rozwój i pieniądze. O tym wszystkim przeczytacie w wywiadzie poniżej.

Aleksander Klupczyński jest absolwentem studiów Jubilerstwa i Rzeczoznawstwa Kamieni Szlachetnych we Wrocławiu. Po ukończeniu nauki został złotnikiem i rzeczoznawcą diamentów. Jego firma jubilerska BIG DIAMOND wraz z kantorem tradycyjnym oraz kryptowalut PAN BITCOIN znajdują się w ścisłym centrum Krakowa na ul. Starowiślnej 6. Jak to mawia Aleksander – drzwi dla każdego są tam szeroko otwarte. Jego ulubionym zdaniem, które powtarza sobie, kiedy rynek nie idzie po jego myśli jest – analiza wsteczna zawsze skuteczna. Niewątpliwie to proste, ale jakże trafne zdanie pokazuje, że nieomylni inwestorzy po prostu nie istnieją. Zapraszamy na ten przeciekawy wywiad!

Początki z bitcoinem i inwestycje

Ari10: Cześć Aleks, powiedz nam kiedy pierwszy raz usłyszałeś o kryptowalutach?

Aleksander Klupczyński (AK): Pierwszy raz o technologii blockchain usłyszałem w 2017 roku. Kilku znajomych na jednym ze spotkań towarzyskich wspominało mi o tym temacie. Kryptowaluty od razu wzbudziły moje zainteresowanie. Wówczas wraz z bliskimi przyjaciółmi wpadliśmy na pomysł kopania kryptowalut. Natomiast nie udało nam się zrealizować tego planu. Przyszła bessa, więc rynek nieco ucichł, a mi, jako nowicjuszowi, wówczas zabrakło nieco “paliwa”. Do tematu prowadzenia biznesu krypto wróciłem po dwóch latach, po głębszym poznaniu rynku, z jaśniejszym spojrzeniem na wszystko co związane z blockchainem i kryptowalutami. Tak powstał nasz kantor kryptowalut PAN BITCOIN.  

Ari10: W jakie kryptowaluty i projekty warto inwestować?

AK: Każdy powinien zrobić swoją własną analizę. Nie chcę tutaj doradzać. Natomiast moją ulubioną kryptowalutą jest oczywiście, bez wątpienia, kategorycznie i ostatecznie bitcoin (BTC). Ponieważ był pierwszy, jest największy, najbezpieczniejszy, najbardziej znany i ma super logo, które naklejam gdzie się da i gdzie popadnie.

Jeśli chodzi o altcoiny to Chiliz (CHZ) jest projektem, który łączy świat krypto ze światem realnym i to jest to czego szukam w web3. Poprzez ten projekt na blockchainie mamy wpływ na decyzje, które zapadają w realnym świecie. Mega użyteczność!

Ari10: Czy według ciebie branża i społeczność krypto w Polsce rozwijają się harmonijnie? Czy widzisz jakieś różnice w stosunku do poprzednich lat?

AK: Widzę niesamowity postęp branży krypto. Pomimo tego iż teraz mamy bessę, w Krakowie przybywa coraz więcej bitomatów i kantorów stacjonarnych. Ludzie są coraz bardziej świadomi tego, że jest to jedna z inwestycji, dzięki której mogą przetrzymać siłę nabywczą pieniądza. Patrząc długoterminowo BTC był ostatnio dużo lepszą inwestycją niż np. złoto. Jeśli chodzi o rozwój to na początku działalności klienci przychodzili nawet z portfelami w wersji papierowej. Dziś już tego nie ma, wszystko odbywa się cyfrowo, rozwijamy się w naprawdę szybkim tempie.

Kantor kryptowalut sposobem na więcej klientów?

Ari10: Dlaczego zdecydowałeś się otworzyć własny stacjonarny kantor kryptowalut?

AK: Chciałem uzupełnić ofertę kantoru z walutami fiducjarnymi (FIAT) oraz sklepu jubilerskiego. Niewątpliwie ten ruch poszerzył moje możliwości w pozyskiwaniu nowych klientów. Uważam również, że technologia blockchain, która się dopiero rozwija, ma jeszcze bardzo dużo potencjału przed sobą. Prowadząc kantor wspieram jej rozwój i mam poczucie, że uczestniczę w czymś naprawdę wielkim! Niesamowity rozwój branży kryptowalut powoduje że codziennie przychodzą osoby zainteresowane inwestowaniem w kryptowaluty. Muszę przyznać, że jedną z największych zalet prowadzenia kantoru kryptowalut jest możliwość poznawania społeczności, która inwestuje w projekty kryptowalutowe. Dodatkowo dzięki krypto, oprócz klientów, zyskaliśmy nowych przyjaciół. Każda osoba jest inna, zajmuje się zupełnie czymś innym, ale łączy je zainteresowanie rynkami, chęć do samorozwoju oraz myślenie o możliwościach lokowania pieniędzy i inwestowania. W tak szybko zmieniającym się świecie cieszę się, że poznaje takich ludzi.

Ari10: Jaką wartość dodaną daje stacjonarny kantor kryptowalut dla użytkowników w porównaniu np. do tradycyjnych giełd online? 

AK: Przy fizycznej wymianie kryptowalut zaletą na pewno jest kontakt z nami, czyli profesjonalną obsługą, która w razie jakichkolwiek kłopotów klienta zawsze może doradzić, a problemy rozwiązywane są na bieżąco. Podczas rozmów w kantorze można powymieniać się ciekawymi informacjami i ciekawostkami na tematy związane z rynkiem web3. Często zdarza się nam pomóc w pierwszych krokach zakupu oraz sprzedaży kryptowalut. Pokazujemy jak założyć pierwszy portfel itp. Jesteśmy bardzo elastyczni, czego na giełdach online nie ma. Na tradycyjnych internetowych platformach na reakcję supportu musisz czekać nieraz nawet kilka dni, a u nas klient ma wszystko od razu.

Wskazówki dla nowych i współpraca z Ari10

Ari10: O czym powinni pamiętać przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć własną działalność związaną z otwarciem własnego kantoru kryptowalut?  

AK: W szczególności powinni skupić się na bezpieczeństwie. Niewątpliwie należy bezwzględnie uważać na potencjalne oszustwa i starać się ostrzegać klientów, jeśli, my jako doświadczeni przedsiębiorcy na rynku krypto, zauważamy jakieś zagrożenia. Dodatkowo musimy pamiętać o zmieniających się przepisach, z którymi trzeba być na bieżąco. Jednak tutaj Ari10 wykonuje świetną pracę, informując nas partnerów o ewentualnych zmianach prawnych. Jak w każdym biznesie potrzebujemy dbać o kontakt z klientem, ponieważ jest to klucz do udanych transakcji i sukcesu. Warto mieć również w głowie, że jesteśmy dopiero na początku historii blockchaina jako takiego i to my rozwijamy tę branżę. Taki sposób myślenia powoduje, że stajesz się pasjonatem kryptowalut z misją szerzenia informacji dla większej adopcji. Takie przeświadczenie daje z pewnością dużo energii do działania. 

Ari10: Jak oceniasz dotychczasową współpracę z ARI10?

AK: Współpraca z Ari10 jest dokładnie taka jak powinna wyglądać każda współpraca. Wszystko od samego początku jest zgodne z umową i ustaleniami. Fajna atmosfera, pomocni ludzie, wsparcie techniczne praktycznie o każdej porze dnia. Ogólnie to bardzo dużo zawdzięczamy współpracy z firmą Ari10, bez której nie mielibyśmy możliwości obsługiwania klientów zainteresowanych kryptowalutami. Z przyjemnością mogę się pochwalić, że z marką Ari10 działamy od początku powstania. 

Ari10: Aleks, dziękujemy za rozmowę to była duża przyjemność!

AK: Ja również dziękuje i pozdrawiam wszystkich krypto entuzjastów! Wpadajcie do nas do Krakowa na Starowiślną 6

Otwarcie kantoru kryptowalut we współpracy z Ari10

Współpraca z Ari10 pozwala w łatwy sposób rozpocząć własny biznes w świecie web3. Dzięki autorskiemu Cryptoterminalowi od Ari10 możesz zaoferować swoim klientom usługi wymiany walut cyfrowych.

Cryptoterminal jest to wygodne, wielofunkcyjne urządzenie, wyglądające jak terminal sklepowy. Jest małych rozmiarów i w pełni mobilny. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz dołączyć do partnerów Ari10 i uzyskać wsparcie w prowadzeniu biznesu.

Otwórz kantor kryptowalut z pełną pomocą ze strony Ari10. Dostaniesz gotowe urządzenie do obsługi klientów. Uzyskasz także wsparcie w kwestiach prawnych, jak i czysto biznesowych. Większość spraw i tak załatwiliśmy za Ciebie, więc Tobie zostało prowadzenie kantoru kryptowalut i zarabianie.

Wejdź na naszą stronę Cryptoterminal, a po kliknięciu na “otwórz swój kantor” — uzupełnij formularz: https://ari10.com/pl/cryptoterminal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *