Kryptowaluty: Co kopać w 2020 roku?2 min. czytania

Zdania na temat tego czy kopanie kryptowalut w domowych warunkach jest nadal opłacalne są mocno podzielone. O ile w przypadku Bitcoina detaliczny górnik może zostać w tyle za konkurencją w postaci ogromnych farm BTC, to należy pamiętać, że ekosystem cyfrowych aktywów tworzy kilka tysięcy różnych tokenów, a wśród nich nadal można znaleźć ciekawe i perspektywiczne projekty, które mogą zapewnić przychód z miningu. W poniższym artykule sprawdzamy, które kryptowaluty opłaca się kopać w 2020 roku.

Zcoin (XZC): Najlepsza kryptowaluta jeżeli chcesz zarobić?

Oczywiście opinia na temat, który cyfrowy token jest obecnie najbardziej zyskowny pod względem wydobycia dla domowych górników może być bardzo różna, jednak naszym zdaniem Zcoin (XZC) oferuje obecnie detalistom jedne z największych możliwości.

Kryptowaluta jest privacy coinem, który powstał oryginalnie jak rozszerzenie Bitcoina jeszcze w 2013 roku mające gwarantować większe bezpieczeństwo. W momencie gdy część społeczności BTC wsparła protokół Zerocoin (ówczesna nazwa), to z powodu wewnętrznych rozłamów doszło do powstania Zcoina.

To, na co warto zwrócić uwagę w przypadku XZC to algorytm miningowy MTP, dzięki któremu każdy posiada (przynajmniej teoretycznie) sporą szansę wykopania nowych tokenów. W odróżnieniu od innych kryptowalut, w przypadku których mining zdominowały wyspecjalizowane urządzenia (ASIC), Zcoin stara się utrzymać egalitarne podejście (tak przynajmniej twierdzą twórcy), w związku z czym kryptowalutę można nadal kopać za pomocą mocy GPU lub nawet CPU.

Zcoin jest obecnie jedną ze 100 największych kryptowalut znajdujących się w obiegu, której cena wynosi około 4 dolarów. Podobnie jak większość kryptowalut, XZC osiągał swoje rekordowe wyceny na przełomie 2017 i 2018 roku, kiedy za jedną monetę płacono ponad 100 dolarów.

Historyczny wykres Zcoin. Źródło: Coinpaprika.com

Kopanie za pomocą GPU: Ethereum i Ethereum Classic z wysoką stopą zyskowności

Chcąc skupiać się na długoterminowych zyskach warto postawić na „klasyki gatunku”, a wśród nich między innymi kryptowaluty sieci Ethereum i Ethereum Classic, które można kopać za pomocą GPU. Według danych portalu WhatToMine.com (na dzień 24 kwietnia) właśnie ETH oraz ETC posiadają najwyższe poziomy zyskowności w ujęciu ostatniej doby, 3 oraz 7 dni.

Ethereum to w tym momencie sieć reprezentują drugi największy token kryptowalutowy pod względem kapitalizacji, Ethereum Classic również plasuje się w czołówce, jednak nieco niżej, na 22. pozycji.

Monero liderem jeżeli chodzi o mining CPU

W zakresie miningu przy wykorzystaniu mocy obliczeniowej procesora (CPU) większość projektów znajduje się obecnie poniżej progu opłacalności. Monero (XMR) dokonał jednak zmian swoich algorytmów wydobywczych, aby dać szansę również domorosłym górnikom.

Monero jest jedną z 15 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji, a jeden token kosztuje około 60 dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *