Nie tylko bitcoin. Które kryptowaluty mają przyszłość – TOP103 min. czytania

W którą kryptowalutę inwestować oraz które z cyfrowych aktywów czeka świetlana przyszłość oraz silny wzrost popularności? Szukając odpowiedzi na to pytanie stworzyliśmy listę dziesięciu kryptowalut, które mają szansę długo utrzymać się na rynku oraz znacząco zwiększyć swoje znaczenie jako środka płatniczego oraz instrumentu inwestycyjnego.

Kryptowaluty, w które warto zainwestować i przed którymi ciekawa przyszłość

Jeżeli zastanawiasz się czemu powinieneś inwestować w cyfrowe aktywa, poniżej podajemy pięć podstawowych powodów:

 • ilość: cząstkowa inwestycja likwiduje ryzyko pojawiania się barier wejścia, w efekcie czego każdy może zacząć swoją przygodę z kryptowalutami,
 • płynność: giełdy kryptowalut są otwarte 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dzięki czemu handlować można przez cały rok, podobnie jak dokonywać wpłat i wypłat,
 • przejrzystość: sieć blockchain transparentnie odnotowuje każdą transakcję mającą miejsce na świecie,
 • dywersyfikacja: duża ilość cyfrowych aktywów sprawia, że inwestor może zbudować zróżnicowany portfel i wspierać różnorakie projekty,
 • opłaty i prowizje: cyfrowe aktywa oferują niższe prowizje niż tradycyjne instrumenty inwestycyjne i usługi płatnicze.

Poniżej prezentujemy listę 5 dużych projektów kryptowalutowych, które powinny utrzymać i cały czas zwiększać swoją popularność. To może być jakaś wskazówka, w jakie kryptowaluty inwestować. Następnych 5 projektów to takie, które w ostatnim roku generowały bardzo wysokie stopy zwrotu.

5 kryptowalut, które czeka jasna przyszłość? Bitcoin, Ripple, Litecoin, Ethereum i Neo

 • Bitcoin (BTC) – lista kryptowalut, w które warto zainwestować nie może zaczynać się od innej pozycji niż Bitcoin, który jest najstarszą i największą z cyfrowych monet. Na pewno warto rozważyć kupno Bitcoin i posiadać chociaż jego niewielki ułamek w swoim portfelu.
 • Ripple (XRP) – jedna z czołowych kryptowalut pod względem kapitalizacji i jednocześnie jedna z najkorzystniejszych cenowo. Technologia, którą rozwija firma Ripple sprawia, że XRP przyszłość ma jedną z najbardziej perspektywicznych w całej branży.
 • Litecoin (LTC) – jedna z najszybszych kryptowalut dostępna cały czas po atrakcyjnych cenach, świetnie sprawdzająca się w przypadku mniejszych płatności. W porównaniu do BTC oraz opisywanego poniżej ETH, Litecoina można nabyć zdecydowanie taniej.
 • Ethereum (ETH) – obecnie droga po bitcoinie kryptowaluta, pozwala na rozwój tysięcy innych projektów kryptowalutowych. To właśnie na blockchainie Ethereum bazuje wiele innych cyfrowych aktywów; przyszłość Ethereum wydaje się zatem niezagrożona.
 • Neo (NEO) – ostatni na liście perspektywicznych dużych projektów jest Neo znajdujący się w czołówce 20 największych kryptowalut. Jest to otwarta platforma rozwijana przez zgromadzoną wokół niej społeczność w celu budowania cyfrowej ekonomii. Z każdym rokiem projekt zdobywa coraz większą popularność.

TOP5: kryptowaluty z najwyższą stopą zwrotu

Wymienione poniżej nie należą z pewnością do największych cyfrowych aktywów, w przeciągu ostatniego roku (stan na 31 sierpnia 2020 r.) ich wartość rosła jednak o wiele tysięcy procent. Co prawda nie jest to wyznacznikiem przyszłego sukcesu, warto to jednak potraktować jako ciekawostkę i dokładniej zainteresować się projektami, szczególnie, że cały czas są bardzo tanie.

 • Aeve – cena wynosi niespełna 0,8 dol., stopa zwrotu w przeciągu roku to ponad 21 tysięcy procent
 • Ocean Protocol – cena wynosi niespełna 0,6 dol., stopa zwrotu w przeciągu roku to niemal 2,8 tys. procent
 • Synthetix Network – cena wynosi 7,2 dol., stopa zwrotu w przeciągu roku to 1,9 tys. procent
 • Hyperion – cena wynosi 1,1 dol., stopa zwrotu w przeciągu roku to 1,8 tys. procent
 • CyberVein – cena wynosi 0,12 dol., stopa zwrotu w przeciągu roku to 1,5 tys. procent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *