Najważniejsze newsy tygodnia #223 min. czytania

Jak co tydzień, powracamy do naszego podsumowania newsów. Co tym razem wydarzyło się w świecie kryptowalut?

Microstrategy kupuje bitcoiny

Mimo spadków na rynku, Microstrategy kupuje kolejne bitcoiny. Właśnie poinformowało o zakupie aż 480 BTC za 10 mln USD. Obecnie firma ma już więc ok. 130 000 BTC.

Średnia cena 1 bitcoina kupionego przez spółkę wynosi 20 817 USD. Łącznie Microstrategy posiada dokładnie 129 699 BTC, nabytych za kwotę ok. 4 miliardy dolarów. Średnia cena zakupu 1 BTC to jednak aż 30 664 dolarów. Oznacza to, że spółka jest obecnie na minusie. I to niemałym, bowiem jeden bitcoin kosztuje na giełdzie ok. 20 000 USD.

Możliwe, że władze firmy zdecydowały się na realizację strategii uśredniania zakupu –  dollar-cost averaging (DCA). DCA to strategia inwestycyjna, której głównym celem jest zmniejszenie wpływu zmienności kursu na inwestycję. Obejmuje kupowanie danych aktywów w regularnych odstępach czasu. Pamiętajcie, że nasza platforma oferuje podobną usługę przeznaczoną dla mniejszych inwestorów.

Źródło: Twitter

Szef SEC wypowiedział się o bitcoinie: „to towar”

W USA nadal trwa debata nt. tego, jak regulować kryptowaluty. Podstawową kwestią jest to, jak zdefiniować bitcoina i altcoiny – czy są to towary czy papiery wartościowe?

Przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (United States Securities and Exchange Commission, SEC), Gary Gensler, powiedział w wywiadzie dla CNBC, że on i jego współpracownicy uważają bitcoina za towar. Przypomniał, że kryptowaluty są klasą aktywów o charakterze spekulacyjnym, a inwestorzy, którzy kupują “bitcoina i setki innych tokenów” oczekują zysków.

– Wiele z tych krypto-finansowych aktywów ma kluczowe cechy papierów wartościowych i są przez to w rękach Komisji. Niektóre z nich, przykładowo bitcoin – i to jest jedyna rzecz, o której powiem [więcej], ponieważ nie zamierzam omawiać każdego z tych tokenów z osobna – są towarami – powiedział.

Źródło: CNBC

Haktywiści straszą Do Kwona

Nie milkną echa upadku Terry i stablecoina UST. Obecnie o sprawie wypowiedzieli się haktywiści z Anonymous, którzy ostrzegli twórcę obu projektów, Do Kwona, że zrobią wszystko, by stanął on przed sądem.

– Do Kwon, jeśli nas słuchasz: niestety, nie można już nic zrobić, aby odwrócić szkody, które wyrządziłeś. W tym momencie jedyne, co możemy zrobić, to pociągnąć cię do odpowiedzialności i upewnić się, że zostaniesz postawiony przed wymiarem sprawiedliwości tak szybko, jak to możliwe – słyszymy na video, jakie trafiło do sieci.

Do tego organizacja ​​będzie przyglądać się działaniom Do Kwona sprzed paru lat.

Anonymous przygląda się całej historii Do Kwona, odkąd wszedł on na rynek kryptowalut – dodano.

Źródło: Youtube

MakerDAO zainwestuje w obligacje

MakerDAO, czyli jedno z najbardziej znanych DAO na rynku (zdecentralizowanych organizacji, które są zarządzane we w pełni demokratyczny sposób), zamierza w okresie bessy na rynku kryptowalut zainwestować w bezpieczne aktywa. Chodzi o 500 mln USD, które zostaną wydane na obligacje skarbowe i obligacje firm o „minimalnym ryzyku”. W tej sprawie głosuje obecnie społeczność DAO.

Ankieta, w ramach której członkowie DAO mogą wybrać formę inwestycji, kończy się 30 czerwca o godzinie 12:00 czasu wschodniego.

Powyższe to przełomowa decyzja, bowiem oznacza, że MakerDAO wejdzie na rynek obligacji państwowych i firmowych. Inwestując do tego niemałą sumę dolarów…

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *