Najważniejsze newsy tygodnia #83 min. czytania

Ostatnie dni w świecie kryptowalut stały pod znakiem bardzo ważnych newsów, zwłaszcza pod kątem adopcji.

Honduras pójdzie śladem Salwadoru?

W 2021 r. Salwador zaskoczył wszystkich uznaniem bitcoina za prawny środek płatniczy. Czy rok 2022 będzie rokiem Hondurasu? Prezydent kraju, Xiomara Castro, powiedziała bowiem, że Salwador nie powinien być jedynym krajem „odchodzącym od hegemonii dolara”. Dodała, że Honduras ma pełne prawo „kierować się w kierunku Pierwszego Świata”.

Wiele więc wskazuje na to, że kolejny amerykański kraj uzna bitcoina za środek płatniczy.

Odchodzenie kolejnych państw od „hegemonii dolara” musi jednak w pewnym momencie wzbudzić niepokój w USA. Czy jednak na pewno?

Źródło: Finbold

Floryda otwiera się na kryptowaluty

Bitcoin ma swoich zwolenników także w USA. Stan Floryda może wkrótce umożliwić firmom płacenie podatków za pomocą kryptowalut. Potwierdził to już gubernator Ron DeSantis.

Floryda to zresztą stan, który walczy o prymat na rynku kryptowalut w USA. Kolejne firmy z branży, np. Blockchain.com, otwierają swoje biura właśnie w Miami. Burmistrz tego miasta, Francis Suarez, przyjął w zeszłym roku wypłatę w BTC – to jako dowód swojego otwarcia na innowacje finansowo-technologiczne.

Sprawa ma też smaczek polityczny – DeSantis ma bowiem plany startu w kolejnych wyborach prezydenckich jako kandydat Republikanów. Swoją sympatią do bitcoina mógłby próbować się wyróżnić. Nie wiemy, co o kryptowalutach myśli Joe Biden, zaś Donald Trump miał do nich stosunek zdecydowanie negatywny. Warto jednak przypomnieć, że w czasie ostatniej elekcji o fotel w Białym Domu walczył Andrew Yang, który także jest znany ze swojej problockchainowej postawy. Niestety nie pomogło mu to w walce o prezydenturę – odpadł na etapie prawyborców.

Źródło: Bloomberg

Malezja chce wprowadzić kryptowalutowe płatności

Ministerstwo Komunikacji Malezji twierdzi, że rząd kraju powinien uznać bitcoina za nową oficjalną metodę płatności.

Jeżeli władze zgodzą się na powyższe, Malezja może stać się kolejnym krajem, który przyjmie bitcoina jako prawny środek płatniczy. Stanie więc w jednym szeregu co Salwador i może wkrótce też Honduras.

– Mamy nadzieję, że rząd może na to pozwolić. Staramy się zobaczyć, jak możemy to zalegalizować, abyśmy mogli rozwijać udział młodzieży w kryptowalutach i pomagać im – powiedział Zahidi Zainul Abidin, wiceminister w Ministerstwie Komunikacji.

Źródło: Bloomberg

Tajlandia nie chce kryptowalutowych płatności

By nie było tak kolorowo, pokażemy Wam też drugą stronę medalu. Zupełnie inną politykę względem kryptowalut chce obrać bowiem Tajlandia.

Choć rząd kraju nie planuje zakazywania cyfrowych walut jako aktywów, chce zabronić swoim obywatelom płacenia nimi. Innymi słowy, kryptowaluty mają nie być walutami, ale czymś na miarę akcji.

Wiadomo, że postanowiono już, że giełdy kryptowalut i inne firmy z branży muszą przestać akceptować cyfrowe waluty od 1 kwietnia. Władza zabrania im też promocji korzystania z kryptowalut jako metody płatności za towary i usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *