PayPal „kupił” 70% wszystkich bitcoinów wykopanych w miesiąc2 min. czytania

Każdego miesiąca na rynek trafia około 4300 nowych bitcoinów. Przy wartości 19 tys. dol. za jednego BTC (stan na 30 listopada 2020 r.) daje to ponad 80 milionów dolarów. 70% z tej puli, czyli 3 tysiące bitcoinów, w październiku 2020 roku nabyć miał PayPal oraz jego użytkownicy, znany na całym świecie procesor płatniczy. Przy uwzględnieniu aktualnych wycen oznacza to inwestycję przekraczającą 57 milionów dolarów.

  • Kryptowalutowy fundusz hedgingowy Pantera Capital ujawnił, że PayPal kupił 70% wszystkich BTC wykopanych w październiku
  • Wcześniej amerykańska firma poinformowała, że wprowadza do swojej oferty możliwość kupna i sprzedaży kryptowalut oraz realizacji płatności przy użyciu BTC
  • Zdaniem ekspertów oddanie bitcoina i jego pochodnych w ręce ponad 300 mln klientów PayPala, było ważnym ruchem w kierunku adopcji cyfrowych aktywów i wzrostu ich wyceny

PayPal będzie skupował wszystkie BTC wydobywane przez górników?

Pantera Capital bazuje jedynie na założeniach obliczając wartości BTC kupowanych przez PayPal w oparciu o dane z giełdy ItBit należącej do projektu kryptowalutowego Paxos. Z danych wynika, że użytkownicy PayPala nabyli niemal 70% wszystkich wydobywanych BTC.

Jeżeli trend ten miałby się utrzymać, wtedy Pantera Capital jest zdania, że PayPal byłby wstanie skupować wszystkie nowe bitcoiny produkowane przez górników każdego dnia. Pokazuje to, że kryptowalutowe usługi procesora płatności (chociaż nie zostały jeszcze w pełni wdrożone) już posiadają bardzo silny wpływ na rynek BTC.

Czy wiesz, że…?

PayPal obsługuje na całym świecie ponad 300 milionów użytkowników. Dzięki ostatniej decyzji PayPala otrzymają oni do 2021 roku dostęp do płatności kryptowalutowych oraz możliwości kupna i sprzedaży BTC oraz innych popularnych cyfrowych aktywów.

Kryptowaluty w PayPalu mają być dostępne u 26 milionów sprzedawców

– Migracja w kierunku płatności cyfrowych i cyfrowych reprezentacji wartości nadal przyspiesza, napędzana przez pandemię COVID-19 i zwiększone zainteresowanie cyfrowymi walutami ze strony banków centralnych i konsumentów. PayPal Holdings, Inc. (NASDAQ: PYPL) ogłosił uruchomienie nowej usługi umożliwiającej klientom kupno, przechowywanie i sprzedaż kryptowalut bezpośrednio z ich konta PayPal oraz zasygnalizował swoje plany znacznego zwiększenia użyteczności cyfrowych aktywów poprzez udostępnienie ich jako źródła finansowania zakupów u 26 milionów sprzedawców na całym świecie – informował PayPal w październiku 2020 roku.

Oznacza to, że jeżeli dany sklep w Internecie akceptuje płatności PayPal będzie można zapłacić w nim przy wykorzystaniu kryptowalut. Usługa ma być wdrażana w kolejnych krajach i stać się powszechna na przestrzeni całego roku, trafiając ostatecznie do ponad 300 milionów użytkowników.

Od 12 listopada 2020 roku funkcjonalność ta jest już dostępna w Stanach Zjednoczonych z poziomu aplikacji PayPal na urządzenia mobilne.

Jeśli chcesz zainwestować w bitcoin — kantor Bitcan to miejsce dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *