Pomysły na prezenty świąteczne dla fanów kryptowalut2 min. czytania

Portfel kryptowalutowy, sprzęt do kopania kryptowalut, gadżety i inne pomysły na prezenty dla entuzjastów walut cyfrowych

Święta Bożego Narodzenia tuż za rogiem, a Ty nadal nie masz prezentów pod choinkę? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę kilku kryptowalutowych prezentów, które idealnie sprawdzą się w przypadku fanów walut cyfrowych. Zapraszamy na przegląd pięciu propozycji.

  • Jeżeli nie masz pomysłu na prezent pod choinkę, to zamiast karty podarunkowej lub pieniędzy podaruj komuś… bitcoina!
  • Kryptowalutowy kubek, koszulka lub skarpetki również świetnie się sprawdzą, jeżeli szukasz pomysłu na prezent dla cyfrowych aktywów.
  • Warto pomyśleć o wsparciu sprzętowym, np. portfelu do przechowywania kryptowalut lub sprzęcie do kopania kryptowalut.

Sprzęt, do przechowywania i kopania kryptowalut

Pierwszy pomysł to sprzęt, który pozwala bezpieczniej przechowywać lub wydobywać kryptowaluty. Masz tutaj kilka możliwości, a najpopularniejsze z nich to:

  • Portfel hardwarowy – tzw. cold-wallet; pozwalają bezpiecznie przechowywać kryptowaluty offline, na osobnym urządzeniu, najczęściej przypominającym pendrive. Polecamy Trezora lub podobny sprzęt od Coinkite.
  • Raspberry Pi 4 – dla prawdziwych geeków to mały komputer, który wiele może. A może być między innymi działającym 24 godziny na dobę pełnym węzłem bitcoina i lightning network po połączeniu z minimum 1 TB dyskiem. Dzięki takim projektom jak getumbrel.com czy mynodebtc.com to zaczyna być banalnie proste.
  • Sprzęt do kopania kryptowalut – startup kryptowalutowy wspierany przez giełdę Coinbase opracował narzędzie Coinmine One, które ma być idealnym rozwiązaniem dla chcących kopać kryptowaluty w domowym zaciszu. Sprzęt kosztuje co prawda 800 dolarów, jednak sprawdza się bardzo dobrze przy wydobyciu wykorzystującym GPU.

Skarpetki, breloczki, koszulki i swetry kryptowalutowe

Jeżeli myślałeś o skromniejszym prezencie kryptowalutowym, w takim razie możesz postawić na śmieszny gadżet (breloczek, kubek, szklankę do whisky) lub elementy odzieży (skarpetki, swetry i koszulki) nawiązujące tematycznie do bitcoina lub innych kryptowalut.

W popularnych serwisach aukcyjnych oraz w sklepach internetowych znajdziesz ogromną ilość tego typu produktów, które będą idealnym prezentem na święta.

Postaw na edukację i kup książki o kryptowalutach

Co prawda na rynku cały czas brakuje polskojęzycznych książek mówiących o tematyce kryptowalut, z każdym rokiem liczba dostępnych pozycji się jednak zwiększa. Ostatnio Wydawnictwo Fijorr Publishing wydało po polsku „Standard Bitcoina” Saifedeana Ammousa, która może być świetnym prezentem

Bitcoin pod choinkę

Na liście nie mogło oczywiście zabraknąć bitcoina (lub jakiejkolwiek innej kryptowaluty). Jeden z najprostszych pomysłów, który niezaprzeczalnie ucieszy fana cyfrowych aktywów, to podarowanie mu określonej ilości kryptowaluty.

Możesz podarować go z pomocą specjalnego portfela opendime (opendime.com) lub od razu przesłać pieniądze na prywatny portfel osoby, którą chcesz obdarować. Ucieszy się o wiele bardziej z takiego rozwiązania niż z tradycyjnej gotówki lub karty podarunkowej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *