Słynna tenisistka i jej coin? Caroline Wozniacki2 min. czytania

Jedna z najlepszych rakiet kobiecego tenisa, Caroline Wozniacki (Karolina Woźniacka) w ostatnim kwartale 2018 roku podpisała umowę z singapurskim przedsiębiorstwem na uruchomienie własnego cyfrowego tokenu. Firma Global Crypto Offering Exchenge (GXOC) w przeszłości współrpracowała z innymi sławamia, między innymi byłym piłkarzem Michaelem Owenem, pięściarzem Mannym Pacquiao oraz piosenkarzem Jasonem Derulo. Kryptowaluty celebrytów miały zostać uruchomione w 2019 roku, jednak w przypadku Wozniacki projekt do dzisiaj nie został zrealizowany.

Caroline Wozniacki coin – skończyło się na ambitnych zapowiedziach

– Być pierwszą kobietą-sportowcem, która będzie posiadała własną kryptowalutę to naprawdę fantastyczne uczucie. Czekam z niecierpliwością na rozwój projektu i zwiększenie świadomości ludzi w zakresie cyfrowych aktywów – komentowała w 2018 roku w rozmowie z agencją prasową Reutera posiadająca polskiego korzenie tenisistka.

Zgodnie z planami GCOX krytpowaluta Wozniacki, podobnie jak innych celebrytów, miała dawać posiadaczom możliwość zakupu po promocyjnych cenach gadżetów fanowskich oraz wchodzenia w interakcje ze swoimi idolami.

W celu nabycia tokenów znanych postaci, inwestorzy musieli najpierw dokonać zakupu autorskiego tokenu GCOX o nazwie ACM, który w teorii miał zgromadzić do 600 milionów dolarów finansowych.

Projekt nigdy nie doszedł do skutku i chociaż giełda GCOX funkcjonuje – co można sprawdzić pod tym linkiem – to w tym momencie notowane są na niej tylko trzy kryptowaluty: hiszpańskiej La Ligi, Mannego Pacquiao oraz autorski token giełdy AMC:

Tokeny notowany na GCOX, na liście widnieją tylko dwie kryptowaluty celebrytów. Źródło: strona GCOX

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, do końca udało się zrealizować jedynie projekt kryptowaluty pięściarza Pacquiao oraz dodatkowo najwyższej w Hiszpanii ligi rozgrywek piłkarskich mężczyzn.

Tokeny celebryckie nie spotkały się z powszechną akceptacją

Chociaż w 2017 oraz 2018 roku bardzo wiele mówiło się o tokenizacji znanych osób oraz postaci ze świata sportu i estrady, ostatecznie jednak większość tych projektów upadła lub nie doszła do skutku. Ich przykłady widzieliśmy również na rodzimym podwórku.

W Polsce Tomasz Rozmus razem ze Szczepanem Bentynem promowali kryptowalutę polskiego pięściarza, Przemsława Salety, o nazwie Saleta Coin. Jednocześnie sportowiec został ambasadorem giełdy Tokeneo należącej do Rozmusa.

Co prawda na stronie giełdy nadal widnieje informacja o możliwości nabycia Saleta Coina, który jest wymienialny między innymi na nagranie życzeń na prezent, sesję pytań i odpowiedzi, rozmowę na Skype, kampanię reklamową, czy też treningi indywidualne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *