Szymon Hołownia wykorzystany przez kryptowalutowych oszustów2 min. czytania

Lider ruchu politycznego Polska 2050, Szymon Hołownia, znany szerszemu gronu Polaków jako prezenter telewizyjny, a następnie kandydat na prezydenta podczas wyborów w 2020 roku, padł ofiarą oszustów kryptowalutowych. Ci wykorzystali jego wizerunek w znanym od co najmniej 2018 roku schemacie próby wyłudzenia środków. Wcześniej w podobny sposób posłużono się popularnością Macieja Orłosia, Roberta Lewandowskiego, Dawida Kubackiego oraz miliardera Antoniego Ptaka.

Puls Biznesu, Kuba Wojewódzki i Szymon Hołownia: oszuści promują kryptowalutowe projekty

Eksperci są pełni podziwu dla Szymona Hołowni, a dokładniej dla jego ostatniej inwestycji, która wywołała terror wśród dużych banków – głosi nagłówek strony internetowej, która podaje się za Puls Biznesu (takowym jednak nie jest). Sfalsyfikowana witryna w nieprawdziwym artykule twierdzi, że Szymon Hołownia był gościem programu Kuby Wojewódzkiego, gdzie zdradził sekret inwestycyjny bazujący na platformie kryptowalutowej.

Schemat ten powtarza się od miesięcy, treść artykułu brzmi zawsze tak samo, zmienia się jedynie znana osoba, która rzekomo dorobiła się dużych pieniędzy na obrocie kryptowalutami oraz jej zdjęcie w nagłówku. Tym razem padło na Szymona Hołownię:

Artykuł powstał w celu zachęcenia użytkowników, szukających sposobu na łatwy i szybki zarobek, do zainwestowania minimum 200 dolarów na platformie Bitcoin Pro System. W treści publikacji wielokrotnie pojawia się stwierdzenie, że ta jest ograniczona czasowo i tylko pierwsi chętni będą mogli dopisać się do systemu na preferencyjnych warunkach.

Ma to budować obraz ekskluzywności oraz wymuszać na łatwowiernym odbiorcy konieczność podjęcia szybkiej decyzji, żeby nie miał czasu na zastanowienie. Redakcja Bitcan przestrzega jednak przed inwestowaniem w tego typu projekty między innymi dlatego, że:

  • Firma Olympus Markets obsługując platformę Bitcoin Pro System jest zarejestrowana w egzotycznym rajdu podatkowym
  • W Internecie znajduje się wiele opinii przyrównujących ją do piramidy finansowej
  • Jeżeli podmiot korzysta z wątpliwych etycznie praktyk i agresywnego marketingu do promowania swoich usług, to z całą pewnością jego intencje nie są czyste

Szymon Hołownia odniósł się do nieuczciwej reklamy

Reklamy te nie mają nic wspólnego z Szymonem Hołownią. Nielegalnie, wbrew wiedzy i woli Szymona Hołowni wykorzystują jego wizerunek. Jest to tzw. „scam”, czyli oszustwo polegające na wyłudzaniu pieniędzy lub innych świadczeń majątkowych dzięki wzbudzeniu zaufania poprzez podszywanie się pod znane osoby lub marki – napisano na stronie internetowej Szymona Hołowni.

Jednocześnie zespół redakcyjny witryny przestrzega osoby, które trafią na takowe reklamy, aby pod żadnym pozorem nie klikały w znajdujące się w niej linki, ani też odnośniki w wyszukiwarce Google.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *