Tesla kupuje bitcoina. Elon Musk ponownie podbija cenę BTC2 min. czytania

Spółka w raporcie z 8 lutego poinformowała o zakupie BTC wartych 1,5 mld USD.

Elon Musk kilkukrotnie udowodnił, że zaledwie jednym zdaniem opublikowanym na Twitterze potrafi podbić cenę bitcoina (BTC), czy Dogecoina (DOGE). Tym razem jednak wpływ miliardera na najstarszą kryptowalutę był ponadprzeciętny – w ciągu jednego dnia podniósł cenę bitcoina aż o 20% (ok. 7,5 tys. USD). Wszystko za sprawą informacji opublikowanej przez spółkę Tesla, która zainwestowała części swoich nadwyżek finansowych właśnie w bitcoina. Zgodnie z dokumentami regulacyjnymi producent samochodów kupił BTC o wartości 1,5 mld USD.

  • W poniedziałek, 8 lutego 2021 roku, wartość bitcoina wzrosła o prawie 20%, ustanawiając nowe historyczne maksima, dzień później BTC kosztował już powyżej 48 tys. USD.
  • Inwestorzy rzucili się do zakupów w momencie, gdy Tesla poinformowała o inwestycji w BTC i możliwości przyjmowania w przyszłości płatności w bitcoinach za swoje produkty.
  • Kilka tygodni wcześniej Elon Musk podbijał wycenę bitcoina zmieniając opis swojego profilu na Twitterze i dodając do niego znaczek ₿, symbolizujący najstarszą kryptowalutę.

Tesla inwestuje 1,5 mld dol. w bitcoina i rozważa akceptowanie krypto-płatności

– (…) zainwestowaliśmy łącznie 1,50 mld USD w BTC i możemy nabyć i utrzymać aktywa cyfrowe od czasu do czasu. Ponadto zakładamy, że w najbliższej przyszłości zaczniemy akceptować bitcoina jako formę płatności za produkty, zgodnie z obowiązującymi przepisami – napisano w raporcie Tesli.

Reakcja rynku była natychmiastowa, a kurs bitcoina wystrzelił w górę ustanawiając nowe maksima. Chociaż inwestycja 1,5 mld USD przy nadwyżkach kapitałowych Tesli jest tak naprawdę niewielką sumą, to może otwierać przed publicznie notowanymi na Wall Street spółkami całkowicie nowy rozdział w dywersyfikacji swojego kapitału. To właśnie ten fakt spowodował, że wycena BTC tak silnie wzrosła. Gdyby pozostałe spółki z amerykańskiej giełdy postąpiły podobnie, bitcoin mógłby liczyć na bardzo silne wsparcie instytucjonalne i dalsze, mocne wzrosty.

Bitcoin po ogłoszeniu przez Teslę zakupu BTC. Źródło: Tradingview.com

Czy wiesz, że…
Elon Musk, założyciel firmy Tesla, wielokrotnie powtarzał, że kryptowaluty mają przed sobą świetlaną przyszłość. Teraz jego spółka staje się jedną z pierwszych publicznie notowanych na Wall Street, która aktywnie inwestuje w bitcoina.

Apple pójdzie w ślady Tesli? Może na tym zyskać 25%

Zdaniem analityków RBC, spółka Apple na dodaniu do swojej oferty płatności kryptowalutowych mogłaby zyskać 25% na amerykańskiej giełdzie.

W nocie skierowanej do klientów 5 lutego analityk Mitch Stevens podnosił docelową cenę dla producenta iPhone’ów z poziomu 154 do 171 dol., zakładając dwucyfrowy wzrost wyceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *