Wielkie firmy, które akceptują kryptowaluty2 min. czytania

Korzystanie z kryptowalut staje się coraz bardziej powszechne. Na rynku istnieje sporo firm z wielu branż – od nowych technologii po spółki z branży spożywczej – które przyjmują cyfrowe waluty w zamian za produkty i usługi. 

  • Kryptowalutami można nie tylko obracać na giełdach, ale też nimi płacić.
  • Na rynku jest już sporo firm, które akceptują BTC jako formę płatności.

Pavilion Hotels & Resorts

Grupa Pavilion Hotels & Resorts z siedzibą w Hongkongu stała się pierwszą międzynarodową siecią hotelową, która obsługuje płatności w cyfrowej walucie.

Grupa – będąca właścicielem nieruchomości w Amsterdamie, Madrycie, Lizbonie i Rzymie, a także na Bali i Phuket – akceptuje płatności przy użyciu 40 różnych tokenów i kryptowalut, w tym bitcoinie i etherze. 

AXA

Od kwietnia ten gigant z rynku ubezpieczeniowego umożliwia klientom w Szwajcarii używanie bitcoina jako opcji płatności za umowy. Firma podjęła taką decyzję po analizie wyników badania rynkowego przeprowadzonego w 2019 roku. Dane wykazały, że prawie jedna trzecia respondentów w wieku od 18 do 55 lat interesuje się cyfrowymi walutami.

Microsoft

Jedna z największych firm programistycznych na świecie, Microsoft, akceptuje płatności w bitcoinach, co w pewnym stopniu zwiększa zaufanie do bitcoinów. W zamian za BTC można kupić doładowania kont użytkowników Xbox Live i Skype.

Co znamienne, zainteresowanie firmy technologią kryptowalut na tym się nie kończy. Wykorzystując blockchaina, Microsoft uruchomił również pod koniec marca ION, dwuwarstwową platformę uwierzytelniania w sieci bitcoina. Ta tworzy identyfikatory cyfrowe do uwierzytelniania tożsamości online.

Starbucks

Także klienci Starbucks mogą korzystać z zalet kryptowalut. Chodzi o nową aplikację firmy Bakkt, która umożliwia płacenie im za napoje i towary w sieci kawiarni. System opiera się na konwertowaniu bitcoina na dolary. Tym samym Starbucks od razu otrzymuje “zwykłe” pieniądze.

PayPal

Użytkownicy PayPal w USA mogą kupować, sprzedawać lub posiadać kilka wybranych kryptowalut, w tym bitcoina, ether, bitcoin cash i litecoin. Ponadto mogą śledzić kurs kryptowalut za pośrednictwem aplikacji PayPal. Jedyną wadą rozwiązania jest to, że środków nie można przelać z cyfrowego portfela firmy na swój adres.

airBaltic

Łotewskie linie lotnicze airBaltic stały się pierwszą firmą lotniczą na świecie, która w 2014 r. zaakceptowała bitcoina jako formę płatności za bilety. Według firmy, odkąd uruchomiła opcję płatności siedem lat temu, przetworzyła ponad 1000 transakcji w BTC. W kolejnym roku w jej ślady poszła kolejna linia lotnicza z Europy Wschodniej, Polskie Linie Lotnicze LOT.

Coca cola

Amatil, dystrybutor napojów Coca-cola w regionie Azji i Pacyfiku, zadecydował, że kryptowaluta jest nową metodą płatności. Wszystko dzięki partnerstwu z platformą Centrapay. Od 2020 roku w Australii i Nowej Zelandii postawiono już ponad 2000 automatów, które są przystosowane do przyjmowania kryptowalut, aby płacić za napoje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *