Z PayPal zapłacisz bitcoinem w 29 milionach punktów na całym świecie3 min. czytania

Z PayPal zapłacisz bitcoinem

Firma płatnicza udostępniła również płatności w etherze, bitcoin cash i litecoinie

PayPal Holdings, Inc. ogłosił pod koniec marca wprowadzenie usługi Checkout with Crypto, nowej funkcji, która znacznie rozszerza użyteczność kryptowalut zwiększając ich codzienne wykorzystanie. Od teraz posiadacze kryptowalut w systemie PayPal będą mogli zapłacić nimi za codzienne zakupy w Internecie w 29 milionach punktów e-commerce zlokalizowanych na całym świecie. Jak na razie usługa jest dostępna tylko dla klientów ze Stanów Zjednoczonych, jednak w przyszłości ma zostać rozszerzona na kolejne kraje.

·   Posiadający kryptowaluty w portfelu PayPal będą mogli od teraz wykorzystać je do płatności za zakupy w Internecie w 29 milionach sklepów.

·   Transakcja nie będzie jednak rozliczana w kryptowalutach, a sprzedawca otrzyma środki w walucie tradycyjnej (co ma zmniejszyć ryzyko zmienności kursowej).

·   Obecnie istnieje możliwość płatności czterema kryptowalutami: BTC, ETH, BCH i LTC.

PayPal pozwoli Ci zapłacić kryptowalutami za zakupy w Internecie

Usługa dostępna w milionach globalnych firm internetowych i rozszerzana w najbliższych miesiącach pozwoli klientom PayPal, posiadającym udziały w kryptowalutach, wybrać opcję „Checkout with crypto” podczas płatności przy internetowej kasie.

Już w październiku 2020 roku PayPal dał amerykańskim klientom możliwość kupowania, posiadania i sprzedawania kryptowalut w swoim systemie, a prezes spółki Dan Schulman zapewniał, że funkcjonalność wkrótce zostanie rozszerzona o model płatniczy. Nowa usługa daje gwarancję kursową (wartość nie ulegnie zmianie podczas akceptowania transakcji), a PayPal ze swojej strony nie nalicza żadnych dodatkowych prowizji za realizację płatności kryptowalutowej.

W miarę jak korzystanie z kryptowalut przyspiesza, wprowadzenie nowej usługi pogłębia naszą koncentrację na napędzaniu adopcji cyfrowych aktywów, jednocześnie nadal oferując klientom wybór i elastyczność w zakresie metod płacenia za pomocą portfela PayPal — powiedział Dan Schulman, prezes i dyrektor generalny spółki.

Dzięki Checkout with Crypto, kryptowaluta jest kolejnym sposobem, w jaki klienci mogą płacić, a firmy otrzymywać zapłatę w systemie PayPal.

Umożliwienie dokonywania zakupów w kryptowalutach w firmach na całym świecie to kolejny rozdział w napędzaniu masowej akceptacji walut cyfrowych — dodał Schulman.

Czy wiesz, że…

Spółka płatnicza w ostatnich miesiącach jest niezwykle aktywna na rynku kryptowalut. W grudniu pojawiła się informacja, że PayPal kupił 70% wszystkich BTC wykopanych w miesiąc. Każdego miesiąca na rynek trafia około 4300 nowych BTC, oznacza to, że PayPal dokonał nabycia około 3 tys. tokenów.

Korzystanie z Checkout with Crypto, nowej usługi PayPala

Checkout with Crypto pojawia się w panelu klienta jako metoda płatności, jeśli posiada on wystarczającą ilość kryptowaluty jednego typu (BTC, BCH, LTC lub ETH) w swoim portfelu PayPal, aby pokryć cenę zakupu.

W przypadku gdy klient posiada odpowiednie saldo w większej ilości kryptowalut, będzie mógł wybrać, którą chce dokonać płatności. Do każdego zakupu można użyć tylko jednego rodzaju kryptowaluty.

Gdy klient potwierdzi zakup, kryptowaluta zostanie przeliczona na walutę fiat (tradycyjną) przez PayPal w imieniu kupującego, a transakcja zostanie zakończona. Klient otrzyma zapis zarówno sprzedaży kryptowaluty, jak i zakupionego przedmiotu. PayPal nie pobiera opłaty transakcyjnej za transakcję przy użyciu kryptowalut — spread przy przeliczaniu kryptowalut zostanie uwzględniony w przeliczeniu z kryptowalut na dolary amerykańskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *