Bitfury: Duża kopalnia Bitcoinów na świecie otwiera się na inwestorów2 min. czytania

Jedna z najstarszych i niezaprzeczalnie największych kopalni Bitcoinów, Bitfury, postanowiła zmienić swój dotychczasowy model biznesowy i chce zaoferować grupie wybranych klientów oraz inwestorów alternatywny sposób ekspozycji na rynek kryptowalut. W związku z tym, 26 maja 2020 roku ogłosiła program skierowany do inwestorów instytucjonalnych, który pozwoli klientom z najbardziej zasobnymi portfelami uzyskać udział w zysku generowanym przez centra danych należące do spółki.

Bitfury szuka inwestorów, chce dzielić się zyskami z kopania Bitcoinów

Uruchomiony przez Bitfury program pozwala uzyskać dostęp do taniej energii, zoptymalizowanego sprzętu nastawionego na kopanie kryptowalut i wykonywanie innych skomplikowanych operacji obliczeniowych w zależności od potrzeb inwestorów.

Nasze połączenie bardzo niskich cen energii elektrycznej, z najlepszym sprzętem dostępnym na rynku, pozwala nam na osiągnięcie kosztów w pierwszym kwartylu globalnej krzywej kosztów i oferuje unikalny profil finansowy, który obejmuje silną odporność na zmiany cen aktywów cyfrowych. Nasze unikalne modele partnerstwa zakładają, że nie osiągamy zysku z początkowej transakcji – zamiast tego Bitfury dzieli ryzyko, podobnie jak model partnerstwa funduszy – napisano w informacji dotyczącej nowego programu.

W dużym uproszczeniu Bitfury oferuje cloud mining, jednak dla najbardziej zasobnych inwestorów. Ci, którzy wyłożą na stół duże pieniądze, uzyskają dostęp do koparek znajdujących się w kopalniach spółki rozlokowanych na całym świecie i będą czerpali zyski z urobku.

Centra danych i kopalnie należące do Bitfury są zlokalizowane w Ameryce Północnej, Norwegii, Środkowej Azji oraz na Islandii. Ich główne przeznaczenie to wydobywanie Bitcoinów, mogą być jednak modyfikowane zgodnie z potrzebami inwestorów.

Program pozwoli graczom instytucjonalnym inwestować w ramach wyjątkowego profilu ryzyka i korzyści, a także pomoże w dalszym wykorzystaniu zasobów cyfrowych poprzez wzmocnienie infrastruktury bazowej, zwiększenie jej bezpieczeństwa – powiedział Valery Vavilov, prezes i założyciel Bitfury.

Na stronie internetowej przedsiębiorstwa nie podano szczegółów co do zasad funkcjonowania programu oraz minimalnego progu wejścia. Informacje te udostępniane są tylko zainteresowanym stronom po wcześniejszym kontakcie z przedstawicielami Bitfury.

Bittfury jest największym europejskim dostawca usług związanych z rynkiem kryptowalutowym, działając w ekosystemie cyfrowych aktywów od 2011 roku. Główna siedziba spółki znajduje się w Amsterdamie, a zyski generowane ze sprzedaży koparek oraz wydobywania kryptowalut oscylują w okolicach 125 milionów dolarów rocznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *