Kto inwestuje w Bitcoin?3 min. czytania

Bitcoin i kryptowaluty stały się na tyle popularne, że nie są już tylko i wyłącznie domeną fanów nowych technologii oraz internetowych maniaków. Na przestrzeni ostatnich lat co najmniej kilkunastu celebrytów, osób ze świata biznesu i finansów publicznie przyznało się do tego, że zainwestowało w cyfrowe aktywa. Sprawdź kto inwestuje w Bitcoin i kto zarobił na Bitcoin na przestrzeni pierwszej dekady istnienia rynku kryptowalut.

Bitcoin, kto na tym zarabia? Między innymi Bill Gates

Jeden z najbogatszych przedsiębiorców na świecie i współtwórca potentata technologii komputerowych, firmy Microsoft, już w 2014 roku wypowiadał się pozytywnie na temat rynku kryptowalut i przyznawał, że sam znajduje się w posiadaniu Bitcoina. W udzielonym wówczas Bloombergowi wywiadzie Bill Gates stwierdzał: „Bitcoin jest lepszy od tradycyjnej waluty, gdyż nie musi znajdować się fizycznie w tym samym miejscu co Ty i staje się wygodniejszy przy dużych transakcjach.

Gates nie jest jednym miliarderem, który pozytywnie wypowiadał się o kryptowalutach lub dokonywał w oparciu o nie transakcji. Jeżeli jesteś Ciekawy kto inwestuje w Bitcoin, to na liście najbogatszych będzie to między innymi Jack Dorsey, prezes platformy społecznościowej Twitter, czy też Richard Branson, właściciel linii lotniczych Virign oraz firmy mającej oferować prywatne loty w kosmos. Do listy pochlebców Bitcoina dołączył również współzałożyciel platformy płatniczej Paypal, Peter Thiel, który stwierdzał, że BTC „ma potencjał zmiany współczesnego świata”.

Postacią która była przez wiele lat związana z rynkiem tradycyjnych finansów, a która całkowicie oddała się inwestycjom kryptowalutom jest również Tim Draper, właściciel funduszy typu venture capital, który był jednym z ważniejszych inwestorów projektu Tezos. Nie można zapominać również o ekscentrycznym milionerze Johnie McAfee, który od wielu lat interesuje się nowymi projektami kryptowalutowymi.

Kto zarobił na Bitcoin wśród celebrytów?
Kilkanaście postaci powiązanych z kryptowalutami.

Paris Hilton, Snoop Dogg, Ashton Kutcher, Hugh Laurie, Mike Tyson, Pitbull, czy też Lionel Messi – postacie są te doskonale znane na całym świecie z małego i dużego ekranu, świata estrady oraz sportu. Wszystkie z nich miały coś wspólnego z Bitcoinem lub innymi kryptowalutami – reklamowały cyfrowe projekty swoim nazwiskiem, angażowały się w tworzenie personalnych tokenów lub stały się zagorzałymi kryptowalutowymi inwestorami.

Jednym z nich jest Ashton Kutcher, który inwestował w projekt kryptowalutowy BitPay oraz kryptowalutę Unikrn wykorzystywaną w zakładach dotyczących gier online. Oprócz tego amerykański aktor posiadał również udział w Uberze i Airbnb.

W Bitcoin inwestuje też na pewno Mike Tyson – popularny pięściarz nie tylko wielokrotnie wspominał o swoim zamiłowaniu do kryptowalut, ale również wyprodukował serię Bitomatów (bankomatów do sprzedaży i kupna BTC) ze swoją podobizną. W ślady pięściarza na rynku kryptowalutowym postanowił pójść również Pitbull, który w kwietniu 2018 roku ogłosił, że przy współpracy z eMerge Americas uruchomi Smackathon, kryptowalutę mającą zrewolucjonizować przemysł muzyczny wykorzystywaną do opłacania artystów oraz finansowania nowych projektów.

Kto inwestuje w Bitcoin w świecie sportu?

Chociaż Lionel Messi znalazł się na liście celebrtyów powiązanych z kryptowalutami, to jego rola ograniczyła się tak naprawdę do zostania ambasadorem Sirin Labs pod koniec 2017 roku. Sprawa wygląda całkowicie inaczej w przypadku Tony’ego Hawka, profesjonalnego deskorolkarza oraz jak się okazuje zawziętego przedsiębiorcy, który „jedzie na fali Bitcoina od ponad 6 lat”.

Temat Bitcoina wielokrotnie poruszali również amerykański koszykarze, wśród nich znaleźli się między innymi Spencer Dinwiddie, który w 2017 sugerował, że bardzo wielu zawodników NBA interesuje się BTC oraz innymi kryptowalutami dostępnymi na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *