Kto inwestuje w Bitcoin?3 min. czytania

Bitcoin i kryptowaluty stały się na tyle popularne, że nie są już tylko i wyłącznie domeną fanów nowych technologii oraz internetowych maniaków. Na przestrzeni ostatnich lat co najmniej kilkunastu celebrytów, osób ze świata biznesu i finansów publicznie przyznało się do tego, że zainwestowało w cyfrowe aktywa. Sprawdź kto inwestuje w Bitcoin i kto zarobił na Bitcoin na przestrzeni pierwszej dekady istnienia rynku kryptowalut.

Bitcoin, kto na tym zarabia? Między innymi Bill Gates

Jeden z najbogatszych przedsiębiorców na świecie i współtwórca potentata technologii komputerowych, firmy Microsoft, już w 2014 roku wypowiadał się pozytywnie na temat rynku kryptowalut i przyznawał, że sam znajduje się w posiadaniu Bitcoina. W udzielonym wówczas Bloombergowi wywiadzie Bill Gates stwierdzał: „Bitcoin jest lepszy od tradycyjnej waluty, gdyż nie musi znajdować się fizycznie w tym samym miejscu co Ty i staje się wygodniejszy przy dużych transakcjach.

Gates nie jest jednym miliarderem, który pozytywnie wypowiadał się o kryptowalutach lub dokonywał w oparciu o nie transakcji. Jeżeli jesteś Ciekawy kto inwestuje w Bitcoin, to na liście najbogatszych będzie to między innymi Jack Dorsey, prezes platformy społecznościowej Twitter, czy też Richard Branson, właściciel linii lotniczych Virign oraz firmy mającej oferować prywatne loty w kosmos. Do listy pochlebców Bitcoina dołączył również współzałożyciel platformy płatniczej Paypal, Peter Thiel, który stwierdzał, że BTC „ma potencjał zmiany współczesnego świata”.

Postacią która była przez wiele lat związana z rynkiem tradycyjnych finansów, a która całkowicie oddała się inwestycjom kryptowalutom jest również Tim Draper, właściciel funduszy typu venture capital, który był jednym z ważniejszych inwestorów projektu Tezos. Nie można zapominać również o ekscentrycznym milionerze Johnie McAfee, który od wielu lat interesuje się nowymi projektami kryptowalutowymi.

Kto zarobił na Bitcoin wśród celebrytów?
Kilkanaście postaci powiązanych z kryptowalutami.

Paris Hilton, Snoop Dogg, Ashton Kutcher, Hugh Laurie, Mike Tyson, Pitbull, czy też Lionel Messi – postacie są te doskonale znane na całym świecie z małego i dużego ekranu, świata estrady oraz sportu. Wszystkie z nich miały coś wspólnego z Bitcoinem lub innymi kryptowalutami – reklamowały cyfrowe projekty swoim nazwiskiem, angażowały się w tworzenie personalnych tokenów lub stały się zagorzałymi kryptowalutowymi inwestorami.

Jednym z nich jest Ashton Kutcher, który inwestował w projekt kryptowalutowy BitPay oraz kryptowalutę Unikrn wykorzystywaną w zakładach dotyczących gier online. Oprócz tego amerykański aktor posiadał również udział w Uberze i Airbnb.

W Bitcoin inwestuje też na pewno Mike Tyson – popularny pięściarz nie tylko wielokrotnie wspominał o swoim zamiłowaniu do kryptowalut, ale również wyprodukował serię Bitomatów (bankomatów do sprzedaży i kupna BTC) ze swoją podobizną. W ślady pięściarza na rynku kryptowalutowym postanowił pójść również Pitbull, który w kwietniu 2018 roku ogłosił, że przy współpracy z eMerge Americas uruchomi Smackathon, kryptowalutę mającą zrewolucjonizować przemysł muzyczny wykorzystywaną do opłacania artystów oraz finansowania nowych projektów.

Kto inwestuje w Bitcoin w świecie sportu?

Chociaż Lionel Messi znalazł się na liście celebrtyów powiązanych z kryptowalutami, to jego rola ograniczyła się tak naprawdę do zostania ambasadorem Sirin Labs pod koniec 2017 roku. Sprawa wygląda całkowicie inaczej w przypadku Tony’ego Hawka, profesjonalnego deskorolkarza oraz jak się okazuje zawziętego przedsiębiorcy, który „jedzie na fali Bitcoina od ponad 6 lat”.

Temat Bitcoina wielokrotnie poruszali również amerykański koszykarze, wśród nich znaleźli się między innymi Spencer Dinwiddie, który w 2017 sugerował, że bardzo wielu zawodników NBA interesuje się BTC oraz innymi kryptowalutami dostępnymi na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *