Najważniejsze newsy tygodnia #93 min. czytania

Ostatni tydzień stał pod znakiem wzrostów na rynku. Możliwe, że były one spowodowane tym, co działo się na poziomie fundamentów.

Problemy sieci Ronin Network

Sieć Ronin Network ogłosiła w tym tygodniu, że we wtorek, 29 marca, straciła aż ponad 625 milionów dolarów w USDC i etherze (ETH). Jaki był tego powód?

Jak podano na blogu projektu, doszło do ataku na sieć. Było to zaś możliwe dzięki exploitowi [mowa o programie mającym na celu wykorzystanie istniejących błędów w oprogramowaniu], który dotyczył węzłów sprawdzających Sky Mavis, wydawców popularnej blockchainowej gry Axie Infinity. Hakerzy „wykorzystali zhakowane klucze prywatne w celu sfałszowania wypłat” w dwóch transakcjach.

Współpracujemy bezpośrednio z różnymi agencjami rządowymi, aby zapewnić, że przestępcy zostaną postawieni przed wymiarem sprawiedliwości

– uspokajają twórcy projektu na swoim blogu.

Źródło: Ronin Network

Rosną inwestycje w BTC

Zaczęliśmy od złej informacji. Czas na te dobre.

Według najnowszego raportu CoinShares, w zeszłym tygodniu do produktów inwestycyjnych opartych na cyfrowych aktywach napłynęło łącznie aż 193 miliony USD. To największy tego typu wolumen od połowy grudnia 2021 roku.

Co ciekawe, większe wpływy zauważono w przypadku funduszy europejskich (stanowiły 76%, czyli około 147 milionów dolarów), niż amerykańskich („tylko” 45 milionów dolarów).

Co nie powinno, dziwić, największe wpływy zarejestrowano w przypadku produktów, które są oparte na bitcoinie. Łączna ich wartość wzrosła do 57 miliardów dolarów.

Powodzeniem cieszyły się jednak też produkty oparte na Solanie. Odnotowały rekordowy tydzień pod względem napływu środków. Wpłynęło do nich aż 87 mln USD. CoinShares dodało:

Większość innych altcoinów odnotowała napływ środków w zeszłym tygodniu, a najbardziej godne uwagi były Cardano, Polkadot i względny nowicjusz ATOM, z napływem odpowiednio 1,8 mln USD, 1,2 mln USD i 0,8 mln USD.

Źródło: CoinShares

MetaMask ułatwi zakup kryptowalut

Wkrótce także mniejsi inwestorzy mogą tłumnie wrócić na rynek kryptowalut. Tym bardziej, że MetaMask robi wiele, by im to ułatwić.

MetaMask to produkt firmy ConsenSys, która rozwija sieć Ethereum. Teraz zespół programistów przygotował aktualizację dla użytkowników iPhone’ów i zwłaszcza Apple Pay. Chodzi o możliwość zakupu kryptowalut za pomocą karty debetowej i kredytowej oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

– Chcieliśmy rozszerzyć sposób, w jaki użytkownicy mogą konwertować kryptowaluty w samej aplikacji – stwierdził w rozmowie z Cointelegraph James Beck, dyrektor ds. komunikacji i treści w ConsenSys. Co ważne, dodał, że wkrótce pojawi się więcej tego typu integracji, które ułatwiają kupowanie kryptowalut.

Wszystko to może znacznie zwiększyć adopcję cyfrowych walut, bowiem niweluje kolejną barierę w nabywaniu kryptowalut.

Źródło: Cointelegraph

Kanada otworzy się na bitcoinowe płatności?

Bitcoin na dobre stał się tematem politycznym. I to – co ciekawe – w jednym z największych państw świata, czyli Kanadzie. U sąsiada USA trwa teraz kampania wyborcza. W jej trakcie pojawił się wątek BTC.

Konserwatywny kandydat na premiera Kanady, Pierre Poilievre, powiedział ostatnio publicznie, że ​​obywatele jego kraju powinni mieć swobodę w używaniu bitcoinów i innych kryptowalut jako środków płatniczych.

Możliwe, że nawiązując do wydarzeń związanych z Konwojem Wolności (jego uczestnikom odcinano dostęp do kont w bankach) powiedział, że Kanada potrzebuje więcej swobód, w kwestii finansowej.

Obejmuje to swobodę posiadania i używania kryptowalut, tokenów, smart kontraktów i zdecentralizowanych finansów. Ludzie powinni mieć swobodę wyboru płacenia innych pieniędzy. Jeśli rząd zamierza nadużywać naszej gotówki, powinniśmy mieć swobodę korzystania z innego, lepszej jakości pieniądza – wyjaśnił.

Źródło: Youtube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *