Ngrave wprowadza na rynek portfel kryptowalutowy z zabezpieczeniami „wojskowymi”2 min. czytania

Przedsiębiorstwo Ngrave specjalizujące się w bezpieczeństwie cyfrowych aktywów, ogłosiło w kwietniu zbliżające się rozpoczęcie sprzedaży nowego, flagowego produktu, którym będzie cold wallet (działający w pełni offline) o nazwie Ngrave Zero. Przedsprzedaż startuje 26 maja, pierwsze egzemplarze tego posiadającego „wojskowy” poziom zabezpieczeń urządzenia mają natomiast trafić do odbiorców w październiku.

Ngrave Zero pierwszym portfelem kryptowalutowym posiadającym certyfikat bezpieczeństwa EAL7

W porównaniu z dotychczasowymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku kryptowalut, portfel od Ngrave ma oferować szereg innowacji. Twierdzi tak przynajmniej współzałożyciel przedsiębiorstwa oraz jego szef wykonawczy, Ruben Merre.

– Ngrave Zero to działający w 100% offline portfel kryptowalutowy, który oferuje ekstremalny poziom bezpieczeństwa. Jest to jedyny wallet blockchain, który uzyskał certyfikat bezpieczeństwa EAL7, będący najwyższym standardem zabezpieczeń na świecie – twierdził Ruben Merre.

EAL, czyli Evaluation Assurance Level, to międzynarodowy standard oznaczania bezpieczeństwa produktów, który został wprowadzony w 1999 roku. EAL7 to druga najwyższa z możliwych not w 15-poziomowym systemie oceny, plasująca się tylko za EAL7+.

Jak wynika z zapewnień producenta, portfel nigdy nie musi podłączać się do innego urządzenia poprzez sieci 4G, WiFi, NFC, bluetooth, czy jakąkolwiek inną formę przesyłania sygnału. Dotyczy to zarówno generowania klucza, synchronizacji kont, jak i realizacji transakcji. Jak to jest możliwe? Rozwiązanie jest relatywnie proste i wykorzystuje kody QR.

Grafika prezentują sposób łączenia się portfela ze smartfonem. Źródło: Indiegogo.com

 

Grafika prezentują sposób łączenia się portfela ze smartfonem. Źródło: Indiegogo.com

Kod QR wyeliminował potrzebę stosowania połączeń zewnętrznych

W celu uniknięcia jakichkolwiek form połączeń, które mogłyby umożliwić urządzeniom trzecim kontakt z portfelem, ładowanie odbywa się jedynie poprzez standardową ładowarkę elektryczną, a do realizacji wszystkich operacji wykorzystywane są kody QR. Urządzenie ma zdaniem twórców wyróżniać również „wielowarstwowe, wojskowe zabezpieczenie przed manipulacją”.

Użytkownik obsługuje urządzenie za pomocą czterocalowego ekranu dotykowego, a w jego produkcji uczestniczyła firma R&D o nazwie Imec zajmująca się nanoelektroniką oraz Cosic, który w przeszłości wielokrotnie hakował samochody Tesli w celu pokazania niedociągnięć systemów zabezpieczeń.

Co ciekawe, przedsiębiorstwo pozyskało dofinansowanie od Komisji Europejskiej, Fundacji Web3 oraz prywatnych inwestorów, a prace nad finalnym produktem trwały przez ponad 20 miesięcy. Urządzenie ma całkowicie zastąpić papierowe portfele, a sprzedaż ruszy na platformie Indiegogo, na razie nie znajduje się tam jednak zbyt wiele szczegółów.

Ngrave Zero ma rozpoznawać właściciela przy wykorzystaniu biometrii i obsługiwać wiele kryptowalut, a w przypadku próby nieautoryzowanego dostępu usuwać dostęp do wszystkich kluczy zapisanych w urządzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *