Obecna wartość Bitcoin Cash to tylko ok. 1% wartości bitcoina2 min. czytania

Bitcoin Cash traci na znaczeniu

Posiadacze Bitcoin Cash (BCH) nie mają powodów do świętowania, pomimo 46% wzrostu od początku roku w przeliczeniu na dolary amerykańskie.

Rok temu ten altcoin ten był trzecim co do wielkości pod względem kapitalizacji rynkowej. Obecnie jest coraz bliżej wypadnięcia z pierwszej dziesiątki, wyprzedzają go inne kryptowaluty, np. Litecoin (LTC) i Chainlink (LINK).

  • Bitcoin Cash, w stosunku do np. Litecoina, zostaje w tyle zarówno pod względem wyceny, jak i aktywności sieci.
  • BCH jest obecnie dziesiątą kryptowalutą pod względem kapitalizacji, a wartość transakcji na tym rynku wyceniana jest na 10 mld USD; to zaledwie o 3 mld USD więcej niż rynek Dogecoina (monety, która powstała jako internetowy żart).
  • W zeszłym roku wartość BCH wzrosła o 60%, gdy w tym czasie bitcoin zyskiwał nawet 300%.

Bitcoin Cash miał konkurować z bitcoinem. Obecnie nie nadąża za mniejszymi kryptowalutami

Po trzech latach nieustannej dewaluacji 22 lutego br. BCH w końcu spadł poniżej wartości 0,01 bitcoina (BTC). Oznacza to dewaluację o 96,5% od najwyższego zamknięcia na poziomie 0,285 BTC, które miało miejsce w dniu 2 sierpnia 2017 r.

Wartość BCH względem BTC jest najniższa w historii.
Wartość BCH względem BTC jest najniższa w historii. Źródło: Tradingview.com

Nawet jeśli w omawianym czasie łączny hash rate obu kryptowalut był porównywalny do wielkości sieci Bitcoin, to BTC obecnie posiada ponad 98% przewagi w stosunku do BCH i Bitcoin SV (BSV) łącznie.

Czy wiesz, że…
Bitcoin Cash powstał z podzielenia oryginalnej sieci blockchain bitcoina, mając być konkurencją i alternatywą dla BTC oferując szybsze i tańsze transakcje. Jednak kilka lat od tego wydarzenia, BCH będący niegdyś trzecią największą kryptowalutą z ledwością mieści się w pierwszej dziesiątce.

Kolejnym argumentem wskazującym, że bitcoin cash (BCH) ustępuje miejsca innym kryptowalutom jest liczba dziennych aktywnych adresów. O ile porównywanie BCH z BTC mija się z celem z racji o wiele wyższych kosztów transakcyjnych w przypadku oryginalnego bitcoina, to takie porównanie z Litecoinem i DASH (gdzie średnie opłaty wynoszą mniej niż 0,05 USD) wydaje się być już w pełni uzasadnione.

Aktywne adresy LTC, BCH i DASH
Aktywne adresy LTC, BCH i DASH. Źródło: Coin Metrics

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *