Najważniejsze newsy tygodnia #1172 min. czytania
Co wydarzyło się przez ostatnie 7 dni? Zaczniemy od ETF-ów etheru.
ETF-y etheru jednak nie powstaną?
Rynek czeka na decyzję SEC w sprawie ETF-ów etheru. Ta może zapaść już w maju. Jeżeli władze zatwierdzą od razu wszystkie wnioski (tak jak było w przypadku BTC), już w maju na rynku powinny pojawić się fundusze Ethereum.
Okazuje się jednak, że szanse na powstanie ETF-ów nie są duże. Agencja Reuters twierdzi, że te powstaną, ale dopiero pod koniec roku. Problemem jest ponoć natura prawna etheru. Do tego, jak wskazują źródła agencji, w ostatnich tygodniach zabrakło dialogu na linii SEC-emitenci. To prowadzi redakcję do wniosku, że w maju fundusze nie powstaną.
Źródło: Reuters
ETF-y w Hongkongu
Powyżej mowa była o ETF-ach w USA. Tymczasem już 30 kwietnia fundusze BTC i ETH wystartują w Hongkongu. Najpierw na rynku pojawi się ETF HashKey Capital.
Nie wiadomo, czy ETF-y okażą się takim sukcesem jak ich amerykańskie odpowiedniki.
Źródło: bitcoinmagazine.com
Block wprowadzi na rynek rewolucyjny chip do kopania BTC
Za nami kolejny halving w sieci bitcoina. Nagroda za wykopanie jednego bloku w blockchainie spadła z 6,25 BTC do 3,125 BTC. Stąd górnikom potrzebne są lepsze, wydajniejsze koparki.
Tym potrzebom na przeciw chce wyjść Jack Dorsey i jego firma Block. Spółka stworzyła już nowy super-chip, który „będzie wykorzystywał najbardziej zaawansowany obecnie dostępny proces półprzewodnikowy i zapewni wydajność wymaganą dla operatorów miningu wszystkich typów”.
Obecnie trwają prace, które mają zostać spuentowane masową produkcją chipa.
Źródło: X
Wenezuela chce handlować ropą za pomocą USDT
Władze USA ogłosiły nowe sankcje, które mają uderzyć w wenezuelską spółkę PDVSA. Powód? Władze Wenezueli miały przeprowadzić reformy polityczne, które umożliwiłyby przeprowadzenie uczciwych wyborów. Elity rządzące nie odważyły się jednak na ten krok. I stąd reakcja Waszyngtonu.
Amerykanie utrudniają teraz PDVSA handel ropą. I stąd pomysł, by surowiec można było kupować za USDT. Wpisuje się to w szerszy trend. Handel ropą za pomocą kryptowalut może rozwijać też Rosja.
Źródło: Reuters