Najważniejsze newsy tygodnia #1172 min. czytania

Co wydarzyło się przez ostatnie 7 dni? Zaczniemy od ETF-ów etheru.

ETF-y etheru jednak nie powstaną?

Rynek czeka na decyzję SEC w sprawie ETF-ów etheru. Ta może zapaść już w maju. Jeżeli władze zatwierdzą od razu wszystkie wnioski (tak jak było w przypadku BTC), już w maju na rynku powinny pojawić się fundusze Ethereum.

Okazuje się jednak, że szanse na powstanie ETF-ów nie są duże. Agencja Reuters twierdzi, że te powstaną, ale dopiero pod koniec roku. Problemem jest ponoć natura prawna etheru. Do tego, jak wskazują źródła agencji, w ostatnich tygodniach zabrakło dialogu na linii SEC-emitenci. To prowadzi redakcję do wniosku, że w maju fundusze nie powstaną.

Źródło: Reuters

ETF-y w Hongkongu

Powyżej mowa była o ETF-ach w USA. Tymczasem już 30 kwietnia fundusze BTC i ETH wystartują w Hongkongu. Najpierw na rynku pojawi się ETF HashKey Capital.

Nie wiadomo, czy ETF-y okażą się takim sukcesem jak ich amerykańskie odpowiedniki.

Źródło: bitcoinmagazine.com

Block wprowadzi na rynek rewolucyjny chip do kopania BTC

Za nami kolejny halving w sieci bitcoina. Nagroda za wykopanie jednego bloku w blockchainie spadła z 6,25 BTC do 3,125 BTC. Stąd górnikom potrzebne są lepsze, wydajniejsze koparki.

Tym potrzebom na przeciw chce wyjść Jack Dorsey i jego firma Block. Spółka stworzyła już nowy super-chip, który „będzie wykorzystywał najbardziej zaawansowany obecnie dostępny proces półprzewodnikowy i zapewni wydajność wymaganą dla operatorów miningu wszystkich typów”.

Obecnie trwają prace, które mają zostać spuentowane masową produkcją chipa.

Źródło: X

Wenezuela chce handlować ropą za pomocą USDT

Władze USA ogłosiły nowe sankcje, które mają uderzyć w wenezuelską spółkę PDVSA. Powód? Władze Wenezueli miały przeprowadzić reformy polityczne, które umożliwiłyby przeprowadzenie uczciwych wyborów. Elity rządzące nie odważyły się jednak na ten krok. I stąd reakcja Waszyngtonu.

Amerykanie utrudniają teraz PDVSA handel ropą. I stąd pomysł, by surowiec można było kupować za USDT. Wpisuje się to w szerszy trend. Handel ropą za pomocą kryptowalut może rozwijać też Rosja.

Źródło: Reuters

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *