Gdzie można płacić bitcoinem? Sprawdź, gdzie zapłacisz w kryptowalucie2 min. czytania

Na świecie istnieje ponad 16 tysięcy miejsc (dane Coinmap.org, stan na 24 lutego 2020 r.), w którym można dokonać płatności w kryptowalutach lub skorzystać z usług Bitomatów (kryptowalutowych bankomatów). Płatność bitcoinami to nie tylko niskie koszty i szybkość transakcji, ale jednocześnie prostota oraz anonimowość. W Polsce dostępnych jest już kilkaset punktów akceptujących płatności w BTC i innych cyfrowych aktywach, a największe ich zagęszczenie znajduje się w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie oraz w Gdańsku. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania, gdzie i jak płacić bitcoinem.

Bitcoin: gdzie można płacić bitcoinem za produkty i usługi?

W Warszawie i jej okolicach działa w tym momencie około 50 punktów obsługujących płatności kryptowalutowe. Płacić bitcoinami możesz za obiad w Bobby Burgerze, za kawę i deser w Kawiarni Hoża 51 lub MiTo art.cafe.books i zarezerwujesz nocleg w apartamentach DolceVita. Płatności w bitcoinach przyjmuje również szereg sklepów stacjonarnych i usługodawców.

W Krakowie punktów takich znajduje się około 20, a w całym Trójmiescie ponad 15. Chcąc więc przeżyć cały dzień albo tydzień płacąc jedynie bitcoinami, może być to utrudnione, szczególnie poza dużymi miastami. Dla porównania w Berlinie liczba miejsc, gdzie można płacić bitcoinami i innymi kryptowalutami sięga niemal 100, a liderem pod tym względem jest holenderskie miasto Arhem, w którym gdzie aż 150 sklepów i punktów handlowo-usługowych, gdzie mozna placic bitcoinem i innymi kryptowalutami.

Gdzie można płacić Bitcoinami. Źródło: Coinmap.org

 

Jak widać na mapie, głównymi centrami płatności kryptowalutowych są zachodnia i środkowa Europa, wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, północna cześć Ameryki Południowej, a w Azji przede wszystkim Japonia oraz Korea Południowa.

Bitcoin w Internecie jest zdecydowanie popularniejszy

O ile liczba stacjonarnych punktów z płatnościami kryptowalutowymi jest nadal niewielka, to w sieci sytuacja wygląda zgoła inaczej. Większość popularnych bramek i operatorów płatności oferuje szeroki wachlarz form rozliczeń, w tym przy wykorzystaniu bitcoinów. Wszystko za sprawą polskiego procesora płatniczego InPay, który zadebiutował na rynku już ponad pięć lat temu współpracując z PayU, Przelewy24 oraz Skycash, czyli trójką najpopularniejszych firm zajmujących się przetwarzaniem płatności w Internecie.

Według danych gromadzonych przez InPay wynika, że liczba transakcji w bitcoinie dokonywanych podczas codziennych zakupów w internecie jest coraz większa i przekracza już wartość miliona złotych miesięcznie. Kup bitcoin i poznaj możliwość płatności kryptowalutą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *