Gdzie można płacić Bitcoinem? Sprawdź, gdzie zapłacisz w kryptowalucie2 min. czytania

Na świecie istnieje ponad 16 tysięcy miejsc (dane Coinmap.org, stan na 24 lutego 2020 r.), w którym można dokonać płatności w kryptowalutach lub skorzystać z usług Bitomatów (kryptowalutowych bankomatów). Płatność Bitcoinami to nie tylko niskie koszty i szybkość transakcji, ale jednocześnie prostota oraz anonimowość. W Polsce dostępnych jest już kilkaset punktów akceptujących płatności w BTC i innych cyfrowych aktywach, a największe ich zagęszczenie znajduje się w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie oraz w Gdańsku.

Bitcoin, czyli gdzie można płacić za produkty i usługi w kryptowalutach?

W Warszawie i jej okolicach działa w tym momencie około 50 punktów obsługujących płatności kryptowalutowe. Bitcoinami zapłacisz między innymi za obiad w Bobby Burgerze, za kawę i deser w Kawiarni Hoża 51 lub MiTo art.cafe.books i zarezerwujesz nocleg w apartamentach DolceVita. Płatności w Bitcoinach przyjmuje również szereg sklepów stacjonarnych i usługodawców.

Dla porównania w Krakowie punktów takich znajduje się około 20, a w całym Trójmiescie ponad 15. Chcąc więc przeżyć cały dzień albo tydzień płacąc jedynie Bitcoinami, może być to utrudnione, szczególnie poza dużymi miastami. Dla porównania w Berlinie liczba miejsc oferujących płatności kryptowalutowe sięga niemal 100, a liderem pod tym względem jest niepozorne na pierwszy rzut oka holenderskie miasto Arhem, zamieszkane przez 152 tysiące osób. W jego przypadku aż 150 sklepów i punktów handlowo-usługowych oferuje płatności w Bitcoinie i innych kryptowalutach.

Gdzie można płacić Bitcoinami. Źródło: Coinmap.org

Jak widać po powyższej mapie, głównymi punktami centralizacji płatności kryptowalutowych jest Zachodnia i Środkowa Część Europy, Wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, górna cześć Ameryki Południowej, a w Azji przede wszystkim Japonia oraz Korea Południowa.

Bitcoin w Internecie jest zdecydowanie popularniejszy

O ile liczba stacjonarnych punktów z płatnościami kryptowalutowymi jest nadal nikła, to w sieci sytuacja wygląda zgoła inaczej. Większość popularnych bramek i operatorów płatności oferuje szeroki wachlarz form rozliczeń, w tym przy wykorzystaniu Bitcoinów. Wszystko za sprawą polskiego procesora płatniczego InPay, który zadebiutował na rynku już ponad pięć lat temu współpracując z PayU, Przelewy24 oraz Skycash, czyli trójką najpopularniejszych firm zajmujących się przetwarzaniem płatności w Internecie.

Według danych gromadzonych przez InPay wynika, że wolumeny transakcji w BTC dokonywanych podczas codziennych zakupów w Internecie są coraz większe i przekraczają już wartość miliona złotych miesięcznie. Kup Bitcoin i poznaj możliwość płatności kryptowalutą !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *