Bitcoin jak zacząć zarabiać? – Kompletny poradnik dla początkujących4 min. czytania

Początek 2020 roku przynosi ze sobą zauważalne odbicie ceny bitcoina, a inwestorzy zastanawiają się jak skorzystać ze wzrostów oraz jak zacząć zarabiać na rynku kryptowalut. Możliwości jest sporo – od samych prowizji z wydobycia, poprzez długoterminowe inwestowanie w wartość, aż po czystą spekulację, czyli zarabianie na krótkoterminowych spadkach i wzrostach wartości BTC. W poniższym artykule znajdziesz najpopularniejsze sposoby i metody zarabiania dzięki cyfrowym aktywom.

Bitcoin – jak zacząć inwestować w 2020?

Lista pomysłów na to, jak zacząć inwestować i zarabiać na bitcoinie oraz innych kryptowalutach w 2020 roku jest naprawdę długa. Oprócz wspomnianego miningu (mining oznacza kopanie bitcoina), inwestycji i spekulacji istnieje jeszcze kilkanaście innych pomysłów, które możesz wykorzystać. Mając świadomość, że temat rozgrzewa wyobraźnię, przygotowaliśmy mały poradnik o bitcoin – jak zacząć:

  • Strony pay to click (PTC) – w sieci istnieje wiele stron internetowych, które będą płaciły bitcoinami za oglądanie reklam lub klikanie w bannery. Musisz mieć jednak na uwadze, że popularne serwisy płacą od 25 do 100 satoshi za jeden klik (czyli 0,00000100 BTC).
  • Kopanie kryptowalut – chociaż opłacalność kopania bitcoina w warunkach domowych przy obecnych poziomach trudności wydaje się mocno wątpliwa, to pytania „koparka bitcoin – ile zarabia?, „koparka kryptowalut ile zarabia?”, „bitcoin jak zacząć kopać”? są jednymi z częściej szukanych haseł w internecie. Poza bitcoinem są inne kryptowaluty, które można wydobywać na domowym sprzęcie. Swoich sił możesz spróbować na Dogecoinie, Ethereum, Litecoinie lub tokenach opartych o mining CPU, takich jak Monero lub Dash.
  • Bitcoin faucet – jest to specyficzny rodzaj strony internetowej lub aplikacji, który będzie nagradzał Cię kryptowalutami za wykonanie określonych czynności, na przykład udzielenie odpowiedzi na krótkie pytania lub wypełnienie captchy.
  • Strony z mikroofertami pracy – w internecie ludzie potrafią płacić za wiele rzeczy – na przykład za obejrzenie czyjegoś filmiku w serwisie YouTube lub uzupełnienie ankiety. Mikrooferty pracy dostępne są również dla sympatyków kryptowalut na portalach takich jak Bitcoinget lub Cointasker.
  • Kryptowalutowy hazard – chociaż hazard może być niebezpieczny, to jest ciekawą odskocznią od standardowych form pomnażania kryptowalut. W sieci znajdziesz wiele kasyn online, w których zakładasz się o bitcoiny lub inne kryptowaluty grając w ruletkę, pokera lub blackjacka.
  • Handel i spekulacja – obok kopania kryptowalut, jedna z najpopularniejszych metod zarabiania na rynku cyfrowych aktywów. Trader obserwuje zmiany notowań na wykresie i w krótkim terminie podejmuje decyzje o sprzedaży (licząc na spadki) lub kupnie (licząc na wzrosty) danego tokenu. Operacje takie mogą mieć charakter jednodniowy (trwać od kilku sekund, minut do kilku, kilkunastu godzin) lub dłuższego horyzontu czasowego (paru dni, tygodni lub miesięcy). Jest to jedna z najbardziej opłacalnych, ale jednocześnie najtrudniejszych form zarabiania wymagająca sporej wiedzy i umiejętności.
  • Pożyczanie bitcoinów i kryptowalut – platformy pożyczek społecznościowych od lat robią w sieci furorę, nic więc dziwnego, że powstały ich kryptowalutowe odpowiedniki. W ramach takiej platformy P2P część użytkowników szuka dostępu do gotówki (pożyczkobiorcy), Ty występujesz natomiast w roli pożyczkodawcy określając ile możesz i chcesz pożyczyć oraz na jaki procent.
  • Kup i trzymaj (buy and hold) – bitcoin od początku swojego istnienia zwiększył wartość o 9 milionów procent. W związku z tym bardzo wiele osób szukających odpowiedzi na pytanie „bitcoin jak zarabiać” lub „bitcoin jak zacząć” decyduje się na kupno określonej ilości kryptowaluty i jej trzymanie w bezpiecznym miejscu licząc na silny wzrost ceny w kolejnych kwartałach i latach. Jeżeli wierzysz w przyszłość rynku kryptowalut kupno bitcoin może być najbezpieczniejszą taktyką. Musisz jednak pamiętać, że na efekty przyjdzie Ci poczekać i nie będą widoczne od razu – szczególnie przy tak mało zmiennym rynku jaki sprezentowała końcówka 2019 i początek 2020 roku.
  • Masternody – masternody w pewnym sensie są mocno zbliżone do koparek, przetwarzają operacje realizowane w ramach sieci, jednak ich posiadanie daje właścicielom prawo głosu w ramach danego systemu kryptowalutowego. Chcąc w nie inwestować możesz wykupić częściowy udział w pojedynczej masternodzie lub stać się właścicielem całej.

Jak widać metod pozwalających zarabiać na kryptowalutach jest sporo i to jedynie od Ciebie zależy, jak postanowisz zacząć z bitcoinem. Jak zwykle najważniejsza jest dywersyfikacja, spróbuj więc pomyśleć o zastosowaniu w 2020 roku kilku z różnych sposobów zarabiania na bitcoinie i innych cyfrowych aktywach. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *