Challenger Project w web3. Nowa jakość gamingu? (partnerstwo z Ari10)6 min. czytania

ari10 challenger project CHLL gaming kryptowaluty

Ari10 nawiązał współpracę z Challenger Project, aby pomóc spółce w procesie wejścia w przestrzeń web3. Challenger Project to internetowa platforma e-sportowa dla użytkowników najpopularniejszych gier wideo na świecie. Challenger Project umożliwia organizację amatorskich zawodów e-sportowych. Fakt, że dołączają do web3, daje jeszcze większe możliwości tym, którzy nie są profesjonalnymi graczami. Dzięki protokołowi w technologii blockchain zawody na platformie będą jeszcze bardziej transparentne, uczciwe, a bariera wejścia w rozgrywkę będzie niska. Token $CHLL będzie w pełni wykorzystywany w ekosystemie platformy.

Na jakiej płaszczyźnie Ari10 będzie współpracować z Challenger Project i w jaki sposób wesprzemy ich w podróży do web3? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej: 

 1. Czym jest Challenger Project?
 2. Kluczowe cechy platformy.
 3. Dlaczego Challenger Project wkracza do web3?
 4. Ich cele i plany na najbliższą przyszłość.
 5. W jaki sposób Ari10 wspiera projekt?

W takie wyzwanie gracze jeszcze nie grali!

Challenger Project to platforma e-sportowa dla graczy popularnych gier wideo, takich jak League of Legends, Valorant czy PUBG. Wprowadzają nowy format rywalizacji do e-sportu casualowego, oferując wyzwania zabezpieczone sztuczną inteligencją, takie jak “the best average distance of headshots” lub np. „the best healing per minute on support”. W 2022 roku Challenger Project został uznany za trzeci najlepszy startup e-sportowy na świecie na ESI London. Ponadto w 2023 r. został członkiem programu Google Cloud for Startups i otrzymał dotację na projekt badawczo-rozwojowy współfinansowany przez Unię Europejską. Ich model biznesowy polega na sprzedaży graczom ticketów poprzez natywny token $CHLL w celu wzięcia udziału w wyzwaniach (challengach), z potrąceniem 5-30% jako opłaty w protokole. Ich ultra-uczciwa tokenomika opiera się na współpracy między wszystkimi członkami ekosystemu. 

Gdzieś pomiędzy platformami casual/training i pro/esport

Wyzwania (challenge w rozgrywce) na platformie mają być odpowiedzią na format turniejowy typowy dla pro-esportu. Założeniem projektu jest to, że amatorzy (tzw. gracze domowi) nie mają możliwości, żeby grać w określonych godzinach, ponieważ są w szkole, pracy lub śpią. Dlatego dostęp do rozgrywki na Project Challenger ma być łatwy dla każdego. Ponadto nie od dziś wiadomo, że zazwyczaj na innych platformach tylko najlepsi gracze mogą brać udział w turniejach. Na platformie Challenger Project będzie inaczej, ponieważ wystarczy być dobrym w jednej czynności, np. leczeniu, strzelaniu snajperskim, osłanianiu drużyny itp. Typ wyzwania jest oczywiście zależny od gry.

Najważniejsze funkcje w skrócie: 

Nowy format rywalizacji e-sportowej Challenger Project oznacza:

 • dużą różnorodność wyzwań (tzw. challenge)
 • dostępność rozgrywek zarówno dla graczy z wysokimi, jak i niskimi umiejętnościami
 • elastyczność czasowa rozgrywki dopasowana do możliwości graczy

Academy:

 • gracze mogą spróbować swoich sił za darmo i wygrać prawdziwe pieniądze/tokeny
 • pozwala odbudować portfel graczy, jeśli przegrali wyzwanie

Share to earn:

 • użytkownicy mogą wygrać pieniądze/tokeny, jeśli ich znajomy wygra w wyzwaniu!

Kolekcja WASD

 • daje bonusy właścicielom podczas gry na protokole!

Dlaczego wchodzą do web3?

Wykorzystanie technologii blockchain przez chll.gg zapewnia pełną przejrzystość przepływu tokenów/pieniędzy. W ekosystemie protokołu biorą udział gracze, organizatorzy (np. streamerzy) oraz stakerzy tokena $CHLL. Każdy uczestnik ma równe szanse. Dotyczy to również twórcy protokołu. Project Challenger chcąc uczestniczyć w ekosystemie, musi zastejkować swoje tokeny, aby uzyskać udział w tzw. protocol fees..

Co więcej, gracze zarabiają, nawet jeśli przegrają. Kiedy platforma będzie już w web3 każdy gracz stejkuje tokeny podczas wyzwania zamiast zamrażać kapitał, jak ma to miejsce w web2. Dzięki temu zwycięzcy wygrywają więcej, a przegrani tracą mniej.

Protokół będzie miał swoją Akademię, podobnie jak platforma web2. Dzięki wykorzystaniu web3 akademia jest jeszcze lepsza! Wygrywać mogą wszyscy gracze, którzy spełnią warunki kwalifikacji, a nie określona liczba najlepszych uczestników. Ponadto nie ma ograniczeń płatności ze względu na terytorium – protokół jest dostępny dla wszystkich graczy na całym świecie.

Ambitne plany i cel

Finalnym celem Challenger Project jest oczywiście bycie numerem 1 wśród casualowych protokołów e-sportowych na świecie. W 2023 roku spółka zamierza opublikować MVP protokołu blockchain (na Polygon). Również w tym roku projekt ogłosi termin rund sprzedażowych IDO i TGE (Token Generation Event) swojego tokena $CHLL. 

W 2024 r. spółka opublikuje przystępne w użyciu API, które pozwoli programistom wykorzystać protokół w swoich grach (okazja dla deweloperów web3). Zaraz potem Challenger Project zamierza wydać pełną wersję tego protokołu.

W czym Ari10 pomoże Challenger Project?

Misją Ari10 na rynku kryptowalut jest wspieranie początkujących, małych i dużych inwestorów. Podobny charakter, tylko, że w branży gamingu, ma Challenger Project, który umożliwia osobom zaangażowanym w amatorskie e-sporty rywalizację w grach wideo.

Challenger Project chce rozwijać swoją platformę w oparciu o protokół blockchain, w którym kluczową rolę odegra utility token $CHLL. Ari10 wesprze projekt technologicznie w procesie dystrybucji tokenów i ich wymiany na platformie, gdy ta będzie gotowa. 

Świat gamingu rozwija się bardzo szybko, więc taka współpraca może okazać się owocna na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony partnerstwo firmy ze świata gier wideo z Ari10 pozwala pokazać inwestorom kryptowalutowym, że gaming oferuje możliwości zarabiania pieniędzy, natomiast z drugiej może przyciągnąć nowe rzesze ludzi – graczy do świata krypto (zwiększenie adopcji).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *