Jak zarabiać na bitcoinie, gdy nie chcesz handlować, ani inwestować w długim terminie4 min. czytania

jak zarabiać na bitcoinie

Dziś bitcoin (BTC) kojarzy się głównie z grą na giełdzie lub długoterminowym inwestowaniem. Mimo tego na rynku kryptowalut jest o wiele więcej możliwości, które mogą ułatwić Wam zarabianie pieniędzy. W tym artykule przyjrzymy się właśnie rozwiązaniom, które mogą Wam pomóc zdobyć dodatkowe kryptowaluty i uzyskać alternatywne źródło dochodu.

  • Rynek kryptowalut umożliwia zarabianie BTC nie tylko za pomocą giełd i kantorów.
  • Na rynku funkcjonują też takie rozwiązania jak BitcoinWidget i Cryptoterminal.
  • BitcoinWidget to idealne rozwiązanie dla osób, które prowadzą swoje strony www. Pozwala zarabiać BTC w niemal bierny sposób.
  • Cryptoterminal to z kolei narzędzie, które umożliwia założenie swojego mobilnego kantoru BTC i zarabianie na prowizji naliczanej przy okazji zawarcia każdej transakcji.

BitcoinWidget

Zacznijmy od BitcoinWidget. To proste narzędzie do monetyzacji ruchu i zwiększenia przychodów dla właścicieli lub wydawców stron i serwisów internetowych oraz blogerów. To też zarazem najtańsza w Polsce platforma do wypłacania bitcoinów na portfel prywatny.

BitcoinWidget to po prostu dodatek do strony internetowej, który pomaga jej użytkownikom kupować bitcoiny i przy okazji zarabiać autorom wspomnianej strony www. Tym ostatnim umożliwia uzyskiwanie  prowizji od każdej transakcji, jaka została zawarta za pomocą widgetu. Warto dodać, że w praktyce oznacza to niemal bierny zarobek. Widget wystarczy bowiem tylko dodać do strony www i robić wszystko, co poprzednio — dbać o to, by ruch na stronie był wysoki.

Dlaczego jednak warto instalować dokładnie BitcoinWidget na swojej stronie czy blogu? Po pierwsze, korzystając z niego nie trzeba martwić się o kwestie supportu i dostarczanie płynności BTC. To biorą na siebie autorzy narzędzia. BitcoinWidget można też w prosty sposób dostosować do wyglądu strony, więc nie zaburzy on jej układu.

Jak skorzystać z BitcoinWidgetu? To bardzo proste. Wystarczy wykonać parę kroków:

Warto dodać, że widget jest rozbudowany o panel administratora, który pozwala na bieżąco sprawdzać, ile narzędzie pozwoliło Wam już zarobić. Dzięki niemu można też w prosty, tani i szybki sposób wypłacać środki na swój portfel prywatny.

Cryptoterminal

Drugim narzędziem, które umożliwia zarabianie BTC, jest Cryptoterminal. To z kolei fizyczne urządzenie, które umożliwia prowadzenie mobilnego kantoru wymiany BTC. 

Cryptoterminal przypomina z wyglądu smartfona lub mobilny terminal płatniczy, jaki możecie kojarzyć np. z taksówek. Za jego pomocą można sprzedawać bitcoiny.

Tu schemat działania jest zbliżony do tego, jaki opisaliśmy w przypadku widgetu. Jeżeli posiadacie punkt usługowy (np. kiosk z prasą, zakład kosmetyczny itd), możecie przy okazji prowadzenia głównej działalności zacząć oferować handel bitcoinami. Cryptoterminal mogą posiadać też osoby, które pracują zdalnie i sprzedawać BTC w swoim mieszkaniu.

Jak zacząć korzystać z Cryptoterminala?

1. Najpierw należy podać dane kontaktowe na samym dole strony www.cryptoterminal.pl.

2. Po wysłaniu danych kontaktowych zostaniecie przekierowani do formularza Google. Ten należy wypełnić, odpowiadając na pytania, które są w nim zawarte. Następnie otrzymacie drafty umów.

3. Po akceptacji warunków współpracy, otrzymacie instrukcję, jak założyć konto firmowe i je zweryfikować; będziecie ich potrzebowali, aby zalogować się do systemu Cryptoterminala.

4. Pozostaje już tylko podpisanie umowy i dostarczenie jej do firmy, która oferuje usługę i urządzenie (dane wysyłkowe są zawarte w umowie). Możecie też przesłać potwierdzenie wpłaty opłaty startowej, która obejmuje: kaucję zwrotną za terminal, jednorazową opłatę inicjacyjną oraz miesięczny abonament w wysokości 29 PLN.

5. Po sfinalizowaniu ww. kroków otrzymacie przesyłkę z podpisanym egzemplarzem umowy i Cryptoterminalem; na mapie Polski pojawi się nowy punkt wymiany kryptowalut  — adres Waszego nowego kantoru.

Jeden cel, wiele dróg

Jak więc widać, przestrzeń kryptowalut daje o wiele więcej możliwości dodatkowego zarobku, niż tylko inwestowanie na giełdach i kantorach. Dzięki obu opisanym wyżej narzędziom, na rynek BTC mogą wejść także te osoby, które nie posiadają kapitału na dokonanie pierwszej inwestycji w bitcoina. Cryptoterminal i BitcoinWidget umożliwiają jednak zarobienie pierwszych kryptowalut za pomocą wykonanej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *