Najważniejsze newsy tygodnia #1072 min. czytania

To ponowne podsumowanie, które nie sposób nie zacząć od tego, co dzieje się na wykresie bitcoina.

Kurs bitcoina przebił 52 000 USD

Cena bitcoina wynosi w momencie pisania tych słów ok. 52 250 USD, co oznacza aż 11- procentowy skok w skali 7 dni. Ether także drożeje. 1 ETH kosztuje 2824 USD. Kryptowaluta Ethereum zdrożała przez tydzień o 13%.

To efekt oczekiwania rynku na halving, a także skupywania BTC przez ETF-y.

Pamiętajcie, że bitcoina, ether i altcoiny możecie kupić na Ari10 Exchange.

Świetne nastroje na rynku

W ślad za rosnącym kursem BTC, podąża rosnący indeks strachu i chciwości bitcoina. W ostatnich dniach ten wskazał skrajną chciwość rynku. W chwili pisania tych słów Bitcoin Fear and Greed Index wskazuje już na „zwykłą” chciwość.

Analizowanie nastrojów jest ważne, bowiem pokazuje na jakim etapie jesteśmy. Dziś widać, że trwa hossa. Jeżeli na barometrze indeksu długo utrzyma się skrajna chciwość, będzie to oznaczało, że jesteśmy w momencie przegrzania się rynku (nie będzie to oznaczało od razu końca hossy).

Źródło: X

Słynny inwestor wrócił na rynek

Fundusz venture capital Petera Thiela ulokował w BTC i ETH aż 100 milionów USD. Teraz okazuje się, że zrobił to już w minionym roku, gdy oczekiwano na powstanie ETF-ów bitcoina.

Founders Fund (to oficjalna nazwa funduszu) od wielu lat inwestuje w kryptowaluty. W czasie poprzedniej hossy w latach 2020-2021 zarobił na tego typu inwestycjach 1,8 mld USD.

Źródło: Reuters

Hiszpańskie miasto otwiera się na kryptowaluty

Torrevieja to miasto w Hiszpanii. Jego samorząd podjął ważną decyzję. Postanowił promować adopcję kryptowalut. To efekt współpracy ze związkiem handlowców Apymeco.

Jorge Almarcha, prezes Apymeco, stwierdził w rozmowie z mediami: „W Hiszpanii od 2015 roku można legalnie płacić kryptowalutami. Jednak dopiero dzisiaj zapragnęliśmy demokratyzować ich wykorzystanie jako środka płatniczego w handlu standardowym, sąsiedzkim i tradycyjnym”.

W praktyce nowy projekt hiszpańskiego miasta ma wspierać adopcję cyfrowych aktywów w regionie, ich wykorzystywanie w handlu i zapraszać do miasta innowacyjne startupy technologiczne.

Źródło: torrevieja.es

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *