Najważniejsze newsy tygodnia #1082 min. czytania

Jak co tydzień podsumowujemy to, co działo się na rynku kryptowalut przez ostatnie kilka dni.

Kurs ETH przebił poziom 3000 USD

Zacznijmy od sytuacji na wykresie. W skali 7 dni bitcoin spadł o 2 proc. do 51 000 USD. O wiele ciekawiej sytuacja wygląda jednak na rynku Ethereum. 1 ETH kosztuje ok. 3000 USD, co przekłada się na ponad 3-procentowy tygodniowy wzrost. Kryptowaluta parę razy na krótko przebiła psychologiczną barierę 3000 USD. Potem następowała jednak za każdym razem mała korekta. Mimo tego nie doszło do poważnego załamania wyceny ETH, co może zwiastować, że kolejny atak na 3000 USD okaże się zwycięski.

Pamiętajcie, że bitcoina, ether i altcoiny możecie kupić na Ari10 Exchange.

Podatek Belki do zmiany

W nadchodzących dniach polski rząd ma zaprezentować zmiany dot. Podatku Belki. Chodzi o daninę od zysków kapitałowych. O tym, że ma ona zostać zmieniono, mówi się od paru tygodni. Teraz ostatecznie potwierdził to wiceminister finansów Jarosław Neneman. Szczegóły mamy poznać za kilka dni, jeszcze w lutym.

Rozmawiamy z przedstawicielami rządu w sprawie zmian w podatku Belki, czyli podatku od zysków kapitałowych. Jesteśmy za jego zniesieniem czy ograniczeniem, mówiliśmy o tym od dłuższego czasu – powiedział w czwartek podczas konferencji prasowej prezes Związku Banków Polskich Tadeusz Białek.

Zmiana miałaby nie obowiązywać w przypadku inwestycji niższych niż 100 000 zł i trwających powyżej 1 roku. Nie wiadomo, czy będzie dotyczyć też kryptowalut.

Źródło: Interia

Donald Trump: z bitcoinem da się żyć!

Wątek bitcoina znów pojawił się w kampanii wyborczej w USA. Donald Trump, wiele wskazuje, że już nie tylko były, ale też przyszły prezydent USA, pojawił się w stacji Fox News. W czasie wywiadu został zapytany o swój stosunek do BTC. Powiedział, że widzi, że coraz więcej Amerykanów chce używać kryptowalutę w sklepach.

Szczerze mówiąc, [krypto]waluta zaczęła żyć własnym życiem – powiedział i dodał, że jest za regulacją tego rynku.

To o tyle ważna deklaracja, że wcześniej był zwolennikiem uderzenia w rynek kryptowalut i postrzegał BTC jako narzędzie przestępców.

Źródło: X

Reddit kupił BTC i ETH

Na koniec news także z USA, ale świata biznesu. Reddit wchodzi na giełdę. Z formularza, jaki złożono w SEC dowiadujemy się jednak też, że spółka kupiła BTC i ETH.

„Nabyliśmy także i przechowujemy aktywa cyfrowe, które są kryptowalutami, do użytku przez nasze zespoły produktowe i inżynieryjne” czytamy.

Źródło: SEC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *