Najważniejsze newsy tygodnia #1222 min. czytania

W poprzednim tygodniu zaczęliśmy od tego, że ETF-y ETH stają się faktem. Teraz wracamy do tego tematu.

Ważna aktualizacja dot. ETF-ów ETH

Zacznijmy od tego, że w poprzednim tygodniu urzędnicy SEC zgodzili się na stworzenie ETF-ów. Tyle że nie chodziło o wnioski S-1 (proces jest dwuetapowy). To zaś faktyczna przepustka do pojawienia się jednostek ETF-ów na giełdach.

W tym tygodniu BlackRock zaktualizował swój dokument S-1. Co to oznacza? Może być to zapowiedź wprowadzenia ETF-ów ETH na giełdy. Analityk Bloomberga ds. ETF-ów, Eric Balchunas, twierdzi, że prawdopodobnie do BlackRocka dołączy reszta emitentów. A to oznacza, że już w czerwcu ETF-y mogą pojawić się na giełdach.

Źródło: sec.gov

Wiemy, ile i jakie kryptowaluty ma Donald Trump

Donald Trump stał się prokryptowalutowym politykiem. Obiecuje, że gdy zostanie po raz drugi prezydentem, będzie dbał o rozwój branży blockchaina w USA.

Teraz poznaliśmy jego kryptowalutowy majątek. Firma Arkham opublikowała raport, w którym wyszczególniła, ile i jakie tokeny ma Trump. Polityk posiada 579,2 tokenów TRUMP o wartości ok. 7,3 miliona USD. Do tego dochodzi 463,3 ETH i tokeny MVP, CONAN i BABYTRUMP.

Źródło: Arkham

Pamiętajcie, że bitcoina, ether i altcoiny można kupić na Ari10 Exchange.

Argentyna pójdzie śladami Salwadoru?

Dowiadujemy się, że urzędnicy Argentyny prowadzą rozmowy z Salwadorem. Argentyńska Krajowa Komisja Papierów Wartościowych (CNV) konsultuje się z Narodową Komisją Aktywów Cyfrowych Salwadoru (CNAD). Cel? Debata nt. adopcji kryptowalut.

Wiele więc wskazuje na to, że Argentyna, rządzona dziś przez prezydenta Javiera Mileia, może iść w stronę, którą poszedł Salwador. Czy będzie to oznaczało uznanie BTC za środek płatniczy, a może też rozwój bitomatowej infrastruktury? Możliwe, że na konkrety poczekamy zapewne jeszcze parę miesięcy.

Źródło: X

USA chcą uregulować rynek NFT

Departament Skarbu USA przygotował raport-ocenę ryzyka związanego z NFT.

„Tokeny NFT są wysoce podatne na oszustwa i wyłudzenia oraz mogą być przedmiotem kradzieży. Raport ustala, że cyberprzestępcy mogą wykorzystywać NFT do prania zysków z przestępstw podstawowych, często w połączeniu z innymi metodami w celu urkycia nielegalnego źródła zysków z przestępstw”, czytamy w dokumencie.

Dalej urzędnicy sugerują, by władze uregulowały rynek NFT. Nie zasugerowano jednak dokładnych propozycji.

Źródło: home.treasury.gov

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *