Najważniejsze newsy tygodnia #1252 min. czytania

halving bitcoina

Koniec tygodnia to idealny czas na podsumowanie ostatnich 7 dni. Przed wami kolejna część naszego cyklu podsumowań.

SEC kończy ważne dochodzenie

SEC skończyła dochodzenie, które miało pozwolić dowieźć tego, jaki jest charakter prawny etheru: czy to towar, czy papier wartościowy. Informację podała firma Consensys, która stworzyła Ethereum.

„Wydział ds. egzekwowania prawa SEC powiadomił nas, że zamyka dochodzenie w sprawie Ethereum 2.0″, podała w komunikacie spółka. „Oznacza to, że SEC nie wniesie zarzutów dot. tego, że sprzedaż ETH to transakcja dot. papierów wartościowych”, dodała.

Źródło: X

Ripple współpracuje z rządami

Ripple to firma, która jest znana z tego, że współdziała z bankami i rządami. W sieci i w mediach popularny stał się nagle klip, w którym CEO Brad Garlinghouse mówi o tym, że jego firma współpracuje z ok. 10 rządami w sprawie CDBC. To fragment wywiadu z końca 2023 roku.

Czemu o tym piszemy? Po pierwsze, temu, że temat znów „wypłynął”. Po drugie, pokazuje to, że poszczególne kraje nadal interesują się CBDC i prowadzą w tej kwestii rozmowy z projektami z rynku blokchaina. To zaś daje nadzieję, że część cyfrowych walut państw będzie opartych na łańcuchu bloków.

Źródło: X

Bracia Winklevoss wspierają Donalda Trumpa

Na chwilę wejdźmy na poletko polityki. Tyler i Cameron Winklevoss, bliźniacy stojący na czele Gemini, przekazali właśnie, że popierają Donalda Trumpa. Wpłacili na rzecz jego kampanii 2 mln USD w bitcoinach. To pokłosie tego, że Trump ogłosił, że będzie prowadził prokryptowalutową politykę oraz akceptuje BTC jako formę datków na jego kampanię wyborczą.

Prezydent Donald J. Trump jest zwolennikiem bitcoina, kryptowalut i biznesu„, napisał na X Tyler.

Źródło: X

Startuje kolejny ETF bitcoina

Na rynku pojawia się nowy ETF BTC. Tym razem w Australii. Za funduszem stoi VanEck.

ETF trafi na Australijską Giełdę Papierów Wartościowych.

„(…) regulowany dostęp do [BTC] za pośrednictwem ETF-ów stał się obecnie rzeczywistością w USA, co stanowi znaczący krok w globalnej akceptacji [kryptowalut]. Pomimo przeszkód do usunięcia w Australii, w tym wyzwań związanych z ramami regulacyjnymi i giełdowymi (…), VanEck zamierza przewodzić w udostępnianiu pierwszego funduszu ETF bitcoina inwestorom na ASX”, podała firma w komunikacie.

Źródło: VanEck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *