Najważniejsze newsy tygodnia #872 min. czytania

Na rynku kryptowalut nareszcie coś zaczyna się dziać. Ropoczniemy jednak nasze podsumowanie newsów od danych makroekonomicznych.

Nowe dane nie pozwolą Fedowi podnieść już stóp proc.?

Nowe dane makroekonomiczne dot. rynku USA nie napawają optymizmem. Okazuje się, że liczba bezrobotnych na tym rynku wzrosła więcej niż zakładano. Do tego wskaźnik konsumpcji prywatnej w USA wyniósł tylko 0,8%. To dwukrotnie mniej niż się spodziewano.

Dlaczego to takie ważne? Otóż, słabe dane makroekonomiczne uniemożliwią Fedowi dalsze podnoszenie stóp proc. w USA. To zaś dobra wiadomość dla rynku akcji i kryptowalut. Możemy być o krok od obniżek stóp, co, jak wielokrotnie pisaliśmy na naszym blogu, przełoży się na wzrost wycen cyfrowych aktywów.

Pamiętajcie, że bitcoina, ether i altcoiny możecie kupić na Ari10 Exchange.

ETF-y rynku futures są pewne?

VanEck wystartowało z kampanią promującą ETF futures etheru. Taki produkt nie jest jeszcze dostępny na rynku. Jak jednak widać, firma jest pewna, że SEC zatwierdzi jej wniosek o utworzenie takiego funduszu, co jest bardzo byczym sygnałem dla rynku. W sieci pojawiły się już klipy promujące ETF-a.

Do tego Valkyrie przekazała mediom, że uzyskała od SEC zgodę na przekształcenie ETF-a rynku futures bitcoina w fundusz futures BTC i ETH jednocześnie.

Analitycy wskazują, że Komisja może do poniedziałku zatwierdzić jeszcze kilka wniosków o utworzenie ETF-ów etheru. Powodem jest potencjalne zawieszenie rządu w USA. Kongres nie przegłosował budżetu na nowy rok finansowy (ten zaczyna się w USA w październiku). Jeżeli nie zrobi tego do października dochodzi do zawieszenia działalności rządu federalnego i jego organów (m.in. SEC).

Źródło: X

MicroStrategy znów dokupiło BTC

Spółka MicroStrategy znowu dokupiła BTC. O tym fakcie poinformował jej założyciel Michael Saylor. Chodzi dokładnie o 5445 BTC o wartości 147,3 mln USD. „MicroStrategy hodluje 158 245 BTC nabyte za ok. 4,68 miliarda USD po średniej cenie 29 582 USD za bitcoina„, przekazał w swoim poście na X Saylor.

Jak więc widać, firma nadal kontynuuje swoją strategię zakupową i stosuje DCA, czyli wchodzenie na rynek „na raty”.

Źródło: X

Naftowy koncern będzie kopał bitcoiny

Tecpetrol z siedzibą w Buenos Aires to firma, która zajmuje się wydobyciem ropy naftowej. W Los Toldos 2 Este, położonym na północ od Vaca Muerta w argentyńskiej Patagonii, będzie teraz jednak także… kopała bitcoiny. W jaki sposób? Ma użyć w tym procesie metan, który uwalnia się w czasie procesu wydobywania ropy naftowej.

Ricardo Markous, dyrektor generalny Tecpetrol, przekazał,

Biorąc pod uwagę naszą niemożność uwolnienia gazu do środowiska, zdecydowaliśmy się na wdrożenie operacji miningu kryptowalut.

W efekcie mining bitcoinów będzie dla firmy nie tylko opłacalny, ale też przyczyni się do realizacji celów ekologicznych spółki.

Źródło: rionegro.com.ar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *