Najważniejsze newsy tygodnia #992 min. czytania

kurs bitcoin btc

To przedostatnie podsumowanie tygodnia w tym roku. Co wydarzyło się przez ostatnie dni? Rzeczy, które mogą wpłynąć na branżę w 2024 r.

Bitwise promuje swój ETF bitcoina

Wiele wskazuje na to, że Bitwise jest już pewne tego, że SEC zatwierdzi wnioski o stworzenie ETF-ów bitcoina. Firma już teraz bowiem promuje swój tego typu produkt. Opublikowała w sieci reklamę ETF-a z udziałem Jonathana Goldsmitha, gwiazdy kina lat 70. i 80.

Powyższe to chyba puszczenie oka do starszych wiekiem inwestorów. Nakręcono dwa klipy promujące ETF. W pierwszym Goldsmith wymienia bitcoina jako coś intrygującego. Z kolei w drugim przesyła nam pozdrowienia od Satoshiego Nakamoto.

Źródło: X

Pamiętajcie, że bitcoina, ether i altcoiny możecie kupić na Ari10 Exchange

Nowy polski rząd chce cyfryzacji kraju

15 października Polacy wybrali nowy rząd. Zjednoczona Prawica kończy swoje 8-letnie rządy i oddała pałeczkę koalicji Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Trzeciej Drogi. Nas interesuje to w kontekście kryptowalut i blockchaina.

Nowy minister cyfryzacji, Krzysztof Gawkowski, ogłosił 15 grudnia, że jego resort organizuje konsultacje społeczne dot. cyfryzacji kraju. Można uznać to za szansę także dla rynku blockchaina. Spotkanie w budynku ministerstwa odbyło się 22 grudnia. Jak na razie nie wiadomo, co z niego wyniknie. Pozostaje trzymać kciuki za to, by nowa władza podeszła do rynku kryptowalut w inny, lepszy sposób niż poprzednia.

Źródło: X

Argentyna akceptuje BTC w transakcjach

Parę tygodni temu wybory prezydenckie w Argentynie wygrał Javier Milei. Ten skrajny liberał od pierwszych dni swoich rządów rozpoczął rewolucję gospodarczą. Dereguluje kolejne rynki i zlikwidował kilka ministerstw. Ograniczył też wydatki państwa o 5%.

Nas interesuje jednak jego dekret „Podstawy odbudowy gospodarki argentyńskiej”. W dokumencie zawarto przepisy, zgodnie z którymi kontrahenci w kraju mogą rozliczać się nie w walucie krajowej, ale w innych środkach rozliczeniowych. W założeniu chodzi zapewne o dolary i inne waluty. Tyle że, jak przyznała minister spraw zagranicznych Argentyny, Diana Mondino, to też furtka dla fanów kryptowalut. Na portalu X przekazała, że władze umożliwią od teraz dokonywanie transakcji także w bitcoinach i altcoinach.

Źródło: X

Rośnie liczba użytkowników kryptowalut

Zgodnie z analizą Bitfinex, liczba użytkowników kryptowalut wyniesie w kolejnym roku nowe maksimum:

Patrząc w przyszłość, na rok 2024, w zależności od warunków rynkowych, przewidujemy, że liczba właścicieli kryptowalut na całym świecie może wzrosnąć do 850–950 milionów […] Ta prognoza podkreśla rosnące globalne zainteresowanie kryptowalutami i akceptację dla nich.

Zgodnie z wyliczeniami firmy dziś użytkowników bitcoinów i altów jest 575 mln.

Źródło: blog.bitfinex.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *