Pierwsze kroki w kupowaniu krypto – Bitcoin dla zielonych3 min. czytania

Chciałbyś kupić swoje pierwsze kryptowaluty, nie wiesz jednak od czego zacząć? Właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy poradnik Bitcoin dla zielonych, w którym opisano pierwsze kroki w kupowaniu najstarszego z cyfrowych aktywów, którym jest BTC. Naszym zdaniem swoją przygodę z rynkiem kryptowalut warto właśnie zacząć od Bitcoina (kupisz go bez problemu za tradycyjną walutę w wielu miejscach), a wraz z nabieraniem doświadczenia będziesz mógł poszerzać swój portfel również o inne tokeny i e-monety.

Bitcoin dla początkujących. Dowiedz się jak kupić kryptowaluty

Jeżeli wcześniej korzystałeś z bankowości internetowej, robiłeś zakupy w sieci lub płaciłeś poprzez aplikacje mobilne, zakup bitcoina nie powinien być dla Ciebie żadnym problemem. Wystarczy, że będziesz przestrzegał podstawowych zasad bezpieczeństwa w Internecie i dokładnie sprawdzał komu powierzasz swoje środki, a sam proces nabycia pierwszego ułamka BTC (czy też całego coina) powinien być prosty i przyjemny.

Do wyboru będziesz miał kilka możliwości, a najpopularniejsze z nich to:

  • Kantor bitcoin
  • Giełda kryptowalut
  • Bezpośrednio od innego posiadacza
  • Aplikacja mobilna, portfel umożliwiający jednoczesny zakup

Jako, że znalazłeś się na stronie kantoru internetowego Bitcan, przedstawimy Ci sposób nabycia kryptowalut właśnie w kantorze. Naszym zdaniem w przypadku początkujących jest to najprostszy i najbezpieczniejszy sposób pozyskania pierwszych cyfrowych aktywów.

Kryptowaluty i kantor internetowy: Bitcoin jak zacząć?

Za pośrednictwem kantoru Bitcan będziesz mógł nabyć Bitcoina w zaledwie czterech prostych krokach, które opisaliśmy poniżej:

  • Zarejestruj darmowe konto i aktywuj je poprzez adres e-mail, który podasz przy jego zakładaniu. Następnie zaloguj się i przejdź do panelu transakcyjnego
  • W pierwszej kolejności musisz określić ile BTC chcesz nabyć. Kantor Bitcan oferuje prosty kalkulator przeliczający złotówki na Bitcoiny
  • Gdy wybrałeś właściwą wartość zrealizuj płatność – nasz kantor btc obsługuje większość popularnych metod płatniczych, a transakcje są dodatkowo zabezpieczone. Operacja nie będzie niczym różniła się od standardowej płatności za zakupy w Internecie
  • Po realizacji przelewu środki zostaną przekazane na wskazany przez Ciebie rachunek kryptowalutowy, a całość operacji trwa zaledwie kilka minut. W przypadku gdy nie posiadasz takiego rachunku Bitcan założy w Twoim imieniu portfel online, z którego będziesz mógł wypłacać swoje Bitcoiny, dokonywać ich transferu, inwestować, czy też płacić za produkty i usługi

W Bitcan realizowanych jest ponad 2 tysiące transakcji dziennie i 99,97% z nich zostaje zaakceptowanych w czasie krótszym niż 120 sekund. Do tej pory zaufało nam około 70 tysięcy osób i mamy nadzieję, że również Ty dołączysz do grona zadowolonych użytkowników naszego kantoru.

Bitcoin dla zielonych i inne formy zakupu BTC

Jak wspomniano wcześniej, kantor internetowy to tylko jedna z kilku form nabycia pierwszych Bitcoinów. Oprócz tego możesz zarejestrować konto na jednej z kryptowalutowych giełd i tam dokonać zakupu BTC (zwróć jedynie uwagę, czy dana giełda akceptuje płatności w tradycyjnych walutach!).

Jeszcze szybszym sposobem jest pobranie aplikacji mobilnej w formie portfela online na telefon, do którego będziesz mógł podpiąć swoją kartę płatniczą i na bieżąco wymieniać złotówki, euro lub dolary na Bitcoiny i inne kryptowaluty. Pamiętaj jedynie o ostrożności i zawsze sprawdzaj kto jest właścicielem aplikacji. Dla porównania, kantor Bitcan posiada licencję Małej Instytucje Płatniczej wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) co oznacza, że jesteśmy regulowani oraz nadzorowani przez organ państwowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *