Oszustwa w kryptowalutach! Jak nie dać się naciągaczom kryptowalut.3 min. czytania

Rynek kryptowalut nadal jest miejscem pełnym zagrożeń. Jako firma staramy się nie tylko sprawnie funkcjonować pod względem biznesowym, ale też edukować naszych klientów. Pod to ostatnie podchodzi też ostrzeganie ich przed ryzykami, jakie są powiązanie z przestrzenią cyfrowych walut w Polsce i na świecie.

Zapewne co jakiś czas ty czy twoi znajomi stykacie się z artykułami promującymi np. Bitcoin Profit, Bitcoin Code, Agricol Trade czy inne platformy, które ponoć umożliwiają cudowne zarabianie pieniędzy za pomocą kryptowalut. Najczęściej w tych tekstach pojawia się motyw znanej osoby, która rzekomo zachwala projekt i wzmacnia jego wizerunek swoim autorytetem. Jak zapewne już się domyślacie, tego typu oferty nie są drogą do wzbogacenia się, a raczej do utraty środków.

Jak więc nie dać się oszukać?

W tym momencie dochodzimy do sprawy kluczowej. Postaramy się wam wyjaśnić, jak nie dać się oszukać na rynku kryptowalut i szybko zorientować się, że projekt, w jaki zaczynamy być wciągani, jest oszustwem. Mimo pozorów to dość proste. Wystarczy pamiętać o paru zasadach:

– pieniądze nie biorą się z powietrza: każdy doświadczony inwestor o tym wie – na giełdzie nie można zarobić nic nie robiąc. Nie powstały dotąd platformy, które umożliwiają generowanie zysków bez niczego. Na rynku NIE MA PEWNYCH ZYSKÓW! Jeśli więc jakaś firma próbuje wam wmówić, że potrafi sprawić, że w sposób bierny zagwarantuje ci duże zyski, istnieje spore ryzyko, że ktoś tu próbuje cię okłamać.

– zawsze sprawdzaj daną informację w paru (min. dwóch) źródłach. Jeśli widzisz, że jakiś celebryta czy autorytet zachwala jakiś projekt finansowy powinna ci się zapalić czerwona lampka. Takie osoby mają sporo do stracenia i raczej promują tylko bardzo sprawdzone marki. Czy więc zgodziłyby się reklamować jakiś mało znany projekt z nadal niszowego rynku kryptowalut? Podsumowując: weryfikuj tak zaskakujące alianse w 2-3 źródłach.

– projekt jest zachwalany w sieci przez prawdopodobne fake konta. Tak, jeśli zauważasz, że taki projekt jest zachwalany w social mediach przez sporą liczą kont, które nie wyglądają bardzo wiarygodnie, możesz także zastanawiać się, czy nie masz do czynienia z równie niewiarygodną firmą.

– projekt reklamuje się nie za pomocą rzeczowych argumentów, a emocji. Zauważasz, że platforma, które chce dać ci zarobić krocie w prosty sposób, w swoich działaniach marketingowych nastawiona jest na wywołanie emocji? Sugeruje, byś „kupił przed innymi”, bo „wkrótce może być za późno” i „stracisz szansę na zmianę swojego życia na lepsze”? Tak, zdecydowanie powinieneś uważać!

– projekt jest reklamowany za pomocą fake newsów. To dość logiczne, ale wolimy to dodać. Jeśli jakiś projekt jest promowany za pomocą tzw. fake newsów, czyli faktycznie już na starcie chce cię oszukać, wątpliwe, by było to uczciwe przedsięwzięcie. Omijaj go wtedy zdecydowanie szerokim łukiem i nie wpłacaj żadnych pieniędzy.

NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!

Puentując już nasze wywody, musisz zawsze pamiętać, by weryfikować wszystkie informacje w sieci, a w szczególności te, które sugerują ci, że możesz w prosty sposób zarobić ogromne kwoty. Zawsze możesz też skontaktować się z nami. Nasza firma składa się z osób, które są bardzo doświadczone na rynku kryptowalut, więc jesteśmy w stanie szybko doradzić ci, czy dany projekt, który może i wygląda intrygująco, jest oszustwem, przez które najprawdopodobniej stracisz swoje oszczędności. 

Polecamy również: Kupno bitcoin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *