Biznes na kryptowalutach. Dlaczego klienci kupują na Ari10 Gateway?15 min. czytania

rynek kryptowalut

Branża kryptowalut jest dopiero na początku swojego rozwoju. Nie zmienia to faktu, że potężne korporacje z roku na rok inwestują coraz więcej pieniędzy w infrastrukturę blockchain. Tylko w 2022 roku firmy venture capital wlały w ten rynek ponad 6 miliardów dolarów. Dzięki temu adopcja tej technologii wśród społeczeństwa nabiera coraz to szybszego tempa. Niewątpliwie jest to dobry czas dla przedsiębiorców na wchodzenie do branży. Natomiast często nie jest to takie łatwe dla początkującego biznesu, ponieważ istnieje relatywnie mało doświadczeń i informacji, związanych z tym jak zachowują się klienci lub z jakich narzędzi korzystać, by odnieść sukces. 

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i chcesz prowadzić kryptowalutowy biznes związany ze sprzedażą produktów web3 (NFT i krypto) na swojej stronie internetowej, musisz wiedzieć czym kierują się użytkownicy w procesie wyboru platformy, na której dokonują zakupu cyfrowego aktywa. Na pewno warto znać biznesowe perspektywy oraz rozwiązania oferowane aktualnie przez rynek blockchain dla większych bądź mniejszych start-upów. Bo przecież chcesz być skutecznym przedsiębiorcą, a nie jednorazowym przebłyskiem kryptowalutowej hossy! 

W tym artykule przejdziemy sobie krótką drogę od wymagań użytkowników (które z perspektywy B2B i planowania biznesowego są kluczowe), do dostępnych na rynku narzędzi, które pozwalają firmom sprzedawać blockchainowe produkty (NFT, kryptowaluty, własne tokeny). Na końcu przeczytasz jak możesz rozwinąć swój biznes poprzez wdrożenie nowoczesnego i elastycznego rozwiązania od Ari10, tak by Twój klient był zadowolony. Zaczynamy!

Na co zwracają uwagę użytkownicy krypto

Czym kierują się użytkownicy podczas wyboru platformy online i czego oczekują w procesie zakupu kryptowalut lub NFT?

 1. Wymagają bezpieczeństwa.
 2. Prostoty i przejrzystości procesu (oczyma początkujących, prób wejścia dla nowych inwestorów musi być niski).
 3. Możliwości kupna krypto aktywów bezpośrednio za waluty FIAT (pieniądze fiducjarne).
 4. Zachowania względnej prywatności (nie podawania zbyt wielu danych).
 5. Możliwości kupowania cyfrowych aktywów szybko za mniejsze kwoty bez KYC (know-your-customer verification process).
 6. Transparentności platformy zakupowej.
 7. Przyjemnego user experience.

Jak można wywnioskować z powyższego, ludzi przede wszystkim interesują szybkie zakupy krypto (bądź NFT) w bezpiecznych miejscach, gdzie mogą zachować względną anonimowość. Na sprawne zakupy składają się przede wszystkim: prosty interfejs platformy handlowej i możliwość nieskomplikowanego kupna bezpośrednio za waluty tradycyjne (USD, EUR czy PLN).

W poszukiwaniu idealnego rozwiązania

ari10 gateway kryptowaluty biznes blockchain web3 bitcoin
Bitcoin

Przeciętny użytkownik ma do wyboru kilka typów platform, na których może dokonać zakupu kryptowalut. Natomiast trzeba sobie od razu jasno powiedzieć, że żadna z tych najbardziej popularnych giełd dostępnych na rynku, nie jest idealna ani dla użytkownika końcowego, ani dla zewnętrznych firm, chcących robić biznes w web3. Na usprawiedliwienie branży, trzeba podkreślić fakt, że rynek blockchain jest tak naprawdę dopiero na początku swojej drogi, wszak najstarsza kryptowaluta bitcoin (BTC) powstała stosunkowo nie tak dawno, bo w 2009 roku. 

Najpopularniejsze giełdy web3 proponują sporo przydatnych funkcji i względne bezpieczeństwo, jednak dzieje się to kosztem prywatności i prostoty w użytkowaniu (Binance, Kraken czy Coinbase). Z drugiej strony DEX-y (zdecentralizowane giełdy) są dość skomplikowane dla nowych inwestorów. 

 • Jak znaleźć złoty środek? Czy da się mieć wszystko, czyli prywatność, bezpieczeństwo oraz prostotę? 
 • A co z możliwościami biznesowymi dla firm z przeciętnym kapitałem? 
 • Czy jest istnieje dla nich narzędzie, pozwalające w łatwy i bezpieczny sposób zarabiać na produktach web3? 

Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w dalszej części tekstu. 

Gdzie robić biznes w web3, by zarobić?

Zatem przejdźmy przez mały przegląd dostępnych opcji, z perspektywy biznesu, w którym firma chciałaby sprzedawać swoje własne wykreowane produkty web3 (NFT, czy tokeny) lub inne popularne kryptowaluty z jednoczesnym uwzględnieniem wymagań klienta końcowego. Czy istnieje uniwersalne rozwiązanie na rynku, które zaspokaja oba te sektory (biznesu oraz klienta indywidualnego)?

Pójdźmy teraz po konkrety i porównajmy kryptowalutowe platformy, patrząc oczami przedsięborcy. Odpowiedzmy sobie na proste pytanie: w jakim miejscu, jako właściciel projektu, możesz umieścić swój token użytkowy lub NFT, by inwestorzy mogli go od Ciebie kupić. Jednocześnie na jakiej platformie użytkownik czuje się najlepiej, by podjąć ostateczną decyzję o zakupie. 

Zaprezentujemy 3 przykłady. 

Pierwsze co na pewno przychodzi do głowy, i ta opcja była bardzo popularna w czasie ostatniej hossy, to:

DEX dla sprzedaży tokena użytkowego (IDO)

ari10 gateway kryptowaluty biznes blockchain web3 bitcoin
PancakeSwap

Z perspektywy użytkownika, zdecentralizowane kryptowalutowe giełdy (DEX) faktycznie dają anonimowość bo nie ma kompletnie żadnego KYC (weryfikacja tożsamości know-your-customer) dla użytkowników. Niewątpliwie jest to ogromna zaleta, ale bardziej dla klienta zaawansowanego, a co z nowicjuszami? I tutaj odsłania się kilka małych wad, związanych z udostępnianiem swojego tokena inwestorom na DEX-ie.

Pierwsza z nich to trudność dla nowych inwestorów związana z tym, że na DEX-ie nie ma możliwości kupowania tokenów bezpośrednio za waluty fiducjarne (PLN, USD czy EUR). Wygląda to tak, że zanim klient będzie mógł zapłacić za twoje tokeny firmowe na zdecentralizowanej platformie, musi wcześniej pozyskać tokeny bazowe (np. BNB, BUSD, ETH). Wiąże się to z dodatkową aktywnością dla klienta, najczęściej na giełdach scentralizowanych, co prowadzi, w końcowym rozrachunku, do weryfikacji tożsamości. Przez co cały proces zakupowy mocno się wydłuża i przestaje być prosty oraz komfortowy. Dla żółtodziobów są to często bariery nie do przeskoczenia.

Z perspektywy biznesu, zdecentralizowana giełda zawęża nieco grono inwestorów do tych bardziej zaawansowanych, przez co potencjał zbiórki pieniędzy lub sprzedaż mogą stać się bardziej ograniczone. Z drugiej strony niewątpliwym plusem DEX-ów jest to, że na giełdzie typu Pancakeswap czy Uniswap jest możliwość względnie łatwego listingu własnego firmowego tokena. Dodatkowo nie da się ukryć, że pomimo kilku wad DEX-ów, sporo firm osiągnęło finansowy sukces, wdrażając swoje produkty właśnie na zdecentralizowanych giełdach.

Podsumując DEX-y.

Plusy:

 • anonimowość dla zaawansowanych użytkowników
 • względna łatwość w zalistowaniu firmowego tokena.

Minusy: 

 • bariera wejścia dla inwestorów z tradycyjnego świata finansowego jest duża. Nie wszyscy przecież potrafią działać w przestrzeni DeFi.
 • ograniczenie potencjału zbiórki lub sprzedaży do zaawansowanych klientów ze świata krypto.

Ok jak już omówiliśmy sobie zdecentralizowane giełdy, to druga opcja, która przychodzi na myśl to:

Platforma typu OpenSea (NFT Marketplace) dla handlu NFT 

ari10 gateway kryptowaluty biznes blockchain web3 bitcoin
Opensea

Taka opcja w połączeniu z Metamaskiem ma wiele zalet, z tym, że wciąż nowicjusz w krypto będzie miał problem bo ciągle potrzebuje gdzieś wcześniej wymienić FIAT-y na kryptowaluty i dopiero wtedy będzie mógł kupić Twojego NFT-ka! Tu czeka go długa droga od giełdy scentralizowanej, zakładania Metamaska po handel na Opensea. 

Podobnie jak w przypadku zdecentralizowanych giełd (DEX), NFT marketplace ma stosunkowo wysoką barierę wejścia dla tzw. newbies.

Największe giełdy scentralizowane (CEX)

ari10 gateway kryptowaluty biznes blockchain web3 bitcoin
Binance

Platformy typu Binance, Kraken czy Coinbase dają względne poczucie bezpieczeństwa użytkownikowi końcowemu ze względu na swoją wieloletnią silną pozycję na rynku, spełniane wymagania prawne dotyczące AML oraz KYC. Natomiast w tym przypadku to co jest dobre z prawnego punktu widzenia, jednocześnie wiąże się z kosztem utraty prywatności z powodu restrykcyjnych weryfikacji tożsamości klienta (KYC). To z kolei czasem może odstraszać użytkowników, którzy szukają większej anonimowości w krypto. Bariera wejścia dla nowych inwestorów nie jest tak duża jak przy DEX-ach, natomiast trzeba też umieć odnaleźć się w gąszczu wielu opcji na giełdzie. Nie każdy przecież wie co to jest spot, margin trading czy futures. 

A z perspektywy biznesowej, na tego typu platformach mniejsze firmy nie mają praktycznie żadnych szans na umieszczenie własnych tokenów czy produktów web3 bo wiąże się to z ogromnymi kosztami rzędu setek tysięcy lub nawet milionów dolarów. Mało jaki start-up stać na tego typu wydatek. Dodatkowo na największych kryptowalutowych giełdach świata pieniądze to nie wszystko. Oprócz słonej zapłaty w postaci dolarów, należy spełnić szereg innych wymagań, by móc zalistować swój token. Z pewnością nie brzmi to zachęcająco.

Jak możecie zauważyć żadna z opcji wymienionych powyżej nie spełnia wymagań użytkowników w 100 procentach. Dodatkowo platformy te nie dają za bardzo biznesowych możliwości mniejszym firmom. Bo albo jest wysoka bariera wejścia dla nowicjuszy, albo firmy nie mogą sobie pozwolić na zapłacenie listing fee rzędu setek tysięcy czy milionów dolarów. Dodatkowo cały proces onboardingu dla projektów jest skomplikowany. 

Jednym zdaniem: firmy nie mogą sprzedawać efektywnie swoich produktów web3 lub innych kryptowalut, a klienci w prosty sposób inwestować.

Co zatem robić?

Najprostsze rozwiązanie od Ari10 dla partnerów biznesowych i użytkownika końcowego

ari10 gateway kryptowaluty biznes blockchain web3 bitcoin
Ari10 Gateway

Jeżeli jesteś firmą, która chce, w prosty sposób, udostępniać inwestorom swoje własne blockchainowe produkty (typu kryptowaluty lub token NFT) w ramach regularnej sprzedaży bądź zbiórki finansowania projektu to Ari10 ma gotowe rozwiązanie w postaci autorskiej bramki krypto-FIAT.

Ari10 Gateway, bo taka jest oficjalna nazwa tego narzędzia, to proste rozwiązanie tzw. “on-ramp”, które tobie jako firmie daje możliwość zarabiania oraz dystrybucji własnych blockchainowych produktów, nawet jeśli jesteś początkującym start-upem. Od technicznej strony to po prostu przejrzysty widget, który możesz szybko zaimplementować na swoim portalu internetowym. Mało tego, oprócz zarabiania na własnym produkcie, możesz dodatkowo udostępnić użytkownikom inne tokeny w takich sieciach jak: Binance Smart Chain, Ethereum, Polygon czy Bitcoin. I to bezpośrednio za waluty fiducjarne (FIAT)! 

Takie narzędzie jak bramka krypto-FIAT od Ari10 pozwoli na wykorzystanie całego potencjału twojej firmy i zmonetyzowanie już osiągniętego ruchu na stronie. Dzięki Ari10 Gateway możesz zaproponować swoim klientom najkrótszą drogę od tradycyjnych finansów do twojego produktu w świecie najnowszej technologii blockchain!

Zostań partnerem Ari10 i zarabiaj na produktach web3

Jak wiemy marka Ari10, działając od 2017 roku, posiada ugruntowaną już pozycję na rynku blockchain. W skład zespołu firmy wchodzą specjaliści, którzy z przyjemnością przeprowadzą twój biznes przez szybki proces onboardingu oraz pomogą zaimplementować bramkę na stronie. Ari10 Gateway jest swoistym połączeniem świata tradycyjnych finansów i świata blockchain. Dzięki temu rozwiązaniu dajesz swoim inwestorom najprostszy z możliwych dostępów do twojego firmowego tokena bezpośrednio za FIAT-y! 

Warto również wspomnieć, że należąca do Ari10 – spółka Litpay posiada status instytucji płatniczej, a cała firma pod względem poziomu bezpieczeństwa i spełnianych regulacji rządowych jest na najwyższym możliwym poziomie. Bo przecież własny in-housowy dział compliance czy wielu prawników pracujących nad spełnianiem wymagań AML to ewenement na skalę europejską. Dodatkowo firma Ari10 jako jedna z nielicznych na rynku kryptowalut potrafiła znaleźć złoty środek pomiędzy regulacjami a wymaganiami klientów oraz partnerów.

Czym wyróżnia się Ari10 Gateway na rynku?

ari10 gateway kryptowaluty biznes blockchain web3 bitcoin
Ari10 Gateway

Każda firma czy start-up mogą zacząć zarabiać w web3, korzystając z Ari10 Gateway. A to wszystko, tak naprawdę, dzięki kilku linijkom kodu, które pomożemy ci wkleić na stronę. Oczywiście to pewne uproszczenie, ponieważ za tym pozornie krótkim ciągiem znaków kryją się lata doświadczeń i mnóstwo pracy technologicznej naszych programistów. Natomiast sam proces integracji widgetu ze stroną zajmuje faktycznie kilka chwil.

Zanim jednak przejdziemy do konkretów związanych z bramką odpowiedzmy sobie na pytanie – dlaczego Ari10 crypto-fiat gateway jest wyjątkiem na rynku web3?

Jak już wiemy na rynku do tej pory nie było blockchainowych platform, spełniających wymagania zarówno klientów indywidualnych jak i firm, które chciały zarabiać w świecie web3 poprzez sprzedaż kryptowalut lub własnych firmowych tokenów.

Natomiast zespół Ari10 stworzył nowoczesne oprogramowanie w postaci bramki crypto-FIAT, która daje ci prostą możliwość na:

 • regularną sprzedaż na twojej stronie produktów web3 (tokeny NFT i inne tokeny)
 • organizowanie zbiorek finansowania dla start-upów

I najważniejsze, że twój klient będzie zadowolony bo będzie miał mógł kupić cyfrowe aktywa za pieniądze fiducjarne bezpośrednio na twojej stronie za pomocą kilku kliknięć!

Główne zalety Ari10 Gateaway to:

 • prostota we wdrożeniu na stronie dla biznesu
 • prostota i szybkość w użytkowaniu dla klientów
 • transparentne zasady i regulamin dla klientów. Wszystkie informacje o progu KYC czy prowizjach są wyświetlane bezpośrednio przed zakupem
 • spersonalizowany design, możesz indywidualnie stworzyć wygląd widgetu, dopasowany do kolorystyki strony
 • indywidualny dobór tokenów w sieciach Binance Smart Chain, Ethereum, Polygon czy Bitcoin
 • możliwość wdrażania własnych produktów, które są stworzone na wyżej wymienionych blockchainach
 • sprzedaż produktów web3 bezpośrednio za waluty fiducjarne (FIAT): PLN, USD czy EUR
 • szeroki wachlarz metod płatności: BLIK, przelew bankowy, karta kredytowa/debetowa
 • nowa metoda płatności kartą prepaid, co otwiera drzwi do nowej rzeszy użytkowników np. ze świata gamingowego
 • weryfikacja KYC dla klientów dopiero od 2000 zł/500 dolarów, to jest właśnie ten złoty środek i wyróżnik na rynku, za który Ari10 jest bardzo ceniony przez klientów
 • bezpieczeństwo Ari10 Gateway dzięki współpracy z takimi specjalistami jak firma Nethone, Sumsub, Coinfirm czy Incasso
 • jako partner Ari10 masz dostęp do przejrzystego panelu, w którym kontrolujesz swoje przychody z działalności bramki
 • nie musisz zajmować się żadnymi prawnymi aspektami partnerstwa, ponieważ już dawno wszystko ogarnęliśmy za ciebie. To dla ciebie typowy pasywny przychód. Prawne sprawy są po naszej stronie.

Nie tylko sprzedawcy chcą Ari10 Gateway

Ari10 Gateway jest stworzona z myślą o sprzedawcach, ale również o wydawcach portali, serwisów iGamingowych czy bukmacherskich. Bramka może pomóc także właścicielom platform DeFi. Dzięki temu unikalnemu rozwiązaniu „on-ramp”, jako przedsiębiorca jesteś w stanie dotrzeć do ponad 300 milionów użytkowników kryptowalut i entuzjastów web3 na całym świecie.

Proces wdrożenia bramki też jest bardzo krótki i prosty. Zaczynasz od wypełnienia dokumentu AML, a potem już tylko decydujesz jakie blockchainowe produkty, chcesz sprzedawać na gateway’u. Na końcu pozostaje już prościzna w postaci wklejenia kilku linijek kodu na stronę i voila! Masz to!

Ari10 Gateway jest nie tylko łatwy do zintegrowania z twoją stroną, ale także do dostosowania do twoich indywidualnych potrzeb. To rozwiązanie whitelabel, czyli: twoja marka + nasza technologia pod spodem. Dzięki modułowej integracji i naszemu wsparciu technicznemu, nie będziesz musiał długo czekać, aby wszystko zaczęło hulać jak należy. Tylko kilka tygodni i twoja strona jest gotowa do zarabiania w web3.

Przykłady integracji Ari10 Gateway u naszych partnerów:

ari10 gateway kryptowaluty biznes blockchain web3 bitcoin
http://bitcoin.pl
ari10 gateway kryptowaluty biznes blockchain web3 bitcoin
https://www.uniqly.io/

Jeżeli jesteś zainteresowany bramką crypto-fiat, wejdź na stronę i spytaj się o możliwość wdrożenia Ari10 Gateway u ciebie: https://ari10.com/en/gateway

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *