Jak grać i zarabiać na giełdzie Bitcoin. Rynek Bitcoin w pigułce.3 min. czytania

W poradniku zatytułowanym „Bitcoin jak grać” pokazujemy, że obsługa kryptowalut jest nierzadko łatwiejsza niż tradycyjnych usług bankowych. Za Bitcoinem przemawia niezawodność sieci (działającej od 10 lat przez 99,98% czasu), szybkość realizacji transakcji, niskie prowizje oraz anonimowość. Rozpoczęcie swojej przygody z kryptowalutami jest niezwykle proste, a użytkownik może obecnie wybrać wiele metod pozyskania swoich pierwszych Bitcoinów.

Jak kupić swoje pierwsze Bitcoiny?

Szukając odpowiedzi na pytanie „Bitcoin jak grać?” musisz wiedzieć, że na początku wystarczy Ci karta płatnicza, dowodów osobisty, numer telefonu i adres e-mail. Skorzystasz z nich do założenia konta w wybranej usłudze pozwalającej nabyć Bitcoiny, do zweryfikowania swojej tożsamości (wymagają tego obecne przepisy przeciwdziałające praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu) oraz zdeponowania pierwszych środków, które zostaną zamienione na BTC.

W tym miejscu stoi przed Tobą wiele możliwości. Możesz bowiem:

  • Założyć konto w kantorze internetowym takim jak Bitcan
  • Zarejestrować się na jednej z wielu giełd kryptowalutowych (na przykład Binance)
  • Skorzystać z portfela kryptowalutowego na telefon, w którym kupisz BTC (przykładowo portfel Coins od Coinpaprika)

Proces rejestracji zazwyczaj jest bardzo zbliżony i zajmie tylko kilka minut. Po założeniu konta zostaniesz poproszony o zweryfikowanie swojej tożsamości. W tym celu niezbędny będzie skan dowodu lub innego dokumentu potwierdzającego Twoje dane (prawa jazdy lub paszportu). Jeżeli weryfikacja zostanie zakończona pomyślnie, wtedy będziesz mógł zdeponować złotówki, które po danym kursie zostaną wymienione na Bitcoiny.

Nie musisz nawet zakładać wcześniej osobnego portfela kryptowalutowego. Ten zostanie założony dla Ciebie automatycznie przez kantor, giełdę lub aplikację, którą wybierzesz do nabycia BTC. Po udanym zakupie swoje Bitcoiny możesz zostawić czekając na wzrost kursu, płacić nimi za codzienne zakupy, przesłać znajomym lub przelać na inny portfel (na przykład nie posiadający dostępu do Internetu, przez co jest teoretycznie bezpieczniejszy dla Twoich środków).

W osobnym artykule dowiesz się między innymi: Który portfel Bitcoin wybrać?

Zasady bezpieczeństwa, o których musisz pamiętać w przypadku BTC

Nabywając BTC musisz mieć świadomość, że w przypadku dokonywania transakcji nie można dokonać zwrotu środków (chargeback) tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych płatności. Przesyłając środki zawsze upewniaj się, że dobrze skopiowałeś adres portfela oraz staraj się unikać przelewów do nieznajomych osób.

Transakcja Bitcoinowa jest wykonana właściwie dopiero kiedy zostanie potwierdzona przez sieć. Chcąc dokonać większych transakcji lepiej poczekać na większą liczbę potwierdzeń (około 6). Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zostanie bezpiecznie zrealizowana.

Istnieje kilka tysięcy kryptowalut i wiele giełd, portfeli oraz kantorów. Wybierając swojego dostawcę usług zawsze sprawdzaj jaką cieszy się opinią, czy można mu zaufać i czy nie istnieje ryzyko potencjalnego oszustwa. Rynek cyfrowych aktywów daje dużą wolność, ale wiąże się to też z większą odpowiedzialnością przez dużą liczbę nieuczciwych podmiotów.

Polecamy również: Kupno bitcoin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *