Jak korzystać z Bitcan.pl?8 min. czytania

w Bitcanie płacisz jak Ci wygodnie

Bitcoin (BTC) w 2021 r. na dobre przedarł się do finansowego mainstreamu. W kryptowalutę inwestują już niemal wszyscy – od drobnych inwestorów po duże, globalne korporacje. Dlaczego jednak warto posiadać cyfrowe waluty. I przede wszystkim: jak w prosty sposób je kupić?

Bitcoin – aktywo XXI w.

Bitcoin z niszowej cyfrowej zabawki komputerowych geeków przerodził się w poważne aktywo. Dziś inwestują w niego zarówno mniejsi inwestorzy giełdowi, ale także poważne spółki z Wall Street i instytucje. Skąd jednak wziął się fenomen kryptowaluty?

BTC odpowiada na potrzeby współczesnego świata. Po pierwsze, wpisuje się w powszechny proces digitalizacji (w tym pieniędzy). Do tego dochodzą czynniki znacznie ważniejsze. Żyjemy bowiem w czasach napięć zarówno geopolitycznych, jak i gospodarczych. Interesują nas zwłaszcza te ostatnie. Niepewność związana z polityką monetarną banków centralnych na całym świecie sprawia, że coraz częściej szukamy aktywów, które nie są zależne od decyzji władz. Dzięki temu bitcoin staje się niejako alternatywą (lub uzupełnieniem) do złota. Warto także dodać, że podaż największej kryptowaluty jest ograniczona i kontrolowana przez algorytm. Dzięki temu nikt nie „dodrukuje” więcej jednostek BTC, niż wynosi dokładna ich liczba zapisana w programie.

Wszystko to, co opisaliśmy powyżej, to nie abstrakcje potrzebne tylko dla ekonomistów. Wspomniana polityka władz monetarnych przez ostatnie lata doprowadziła do wysokiej inflacji, odczuwalnej także w Polsce. Bitcoin jest więc także zabezpieczeniem dla naszych oszczędności, które – jeśli zachowamy je w postaci „zwykłych” walut – są skazane na utratę wartości.

Gdzie kupić BTC?

Bitcoiny kupuje się na specjalnych giełdach i kantorach. Przykładem może być właśnie platforma Bitcan.pl, która jest dobrym miejscem na zakup kryptowalut (co ważne, nie tylko bitcoinów, ale także np. etherów czy paru stablecoinów) z kilku powodów. Jest świetnie zabezpieczona przed atakami hakerów (więcej na ten temat przeczytacie tutaj). Dziś ważne jest także to, by bitcoiny kupować w pełni legalny, uregulowany prawnie sposób. I na tym polu Bitcan nie zawodzi i spełnia wszelkie wymogi – zarówno regulacji Know Your Customer (KYC – Poznaj swojego klienta) czy Anti Money Laundering (AML – regulacja dot. przeciwdziałania praniu pieniędzy).

Firma ARI 10, która stoi za Bitcanem, uzyskała także jakiś czas temu licencję na usługi płatnicze, w tym przekazy pieniężne, prowadzenie wirtualnych portfeli, acquiring oraz wydawanie instrumentów płatniczych. Na terenie Unii Europejskiej licencja ta jeszcze mocniej zwiększa wiarygodność platformy.

Dodatkowym atutem jest fakt, że platforma funkcjonuje na rynku od wielu lat, co dodatkowo zwiększa jej wiarygodność.

Tak samo jak cały rynek kryptowalut, Bitcan działa 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Jak założyć konto na Bitcan.pl?

Jeżeli wszystko powyższe zachęciło Was do założenia konta na Bitcan.pl, w kilku punktach wytłumaczy, jak to zrobić.

1. Wchodzimy na link https://bitcan.pl/rejestracja. Uzupełniamy pola: wpisujemy adres e-mail i hasło, którym zamierzamy logować się na stronę kantoru. Następnie zaznaczamy “Nie jestem robotem” i wymagane zgody.

2. Co prawda, już na tym etapie konto użytkownika jest aktywowane, ale by w pełni z niego korzystać, konieczna jest jeszcze weryfikacja tożsamości. By jej dokonać należy podać kolejne podstawowe dane tj. imię, nazwisko oraz numer telefonu. Potem klikamy “Dokończ rejestrację”.

3. W kolejnym punkcie weryfikujemy swój numer telefonu. Wpisujemy w pole numer weryfikacyjny, jaki Bitcan wysłał na nasz smartfon.

4. Zaczyna się ostatni etap weryfikacji: przesyłamy do Bitcan.pl nasze dokładne dane, zdjęcia swojej twarzy oraz dowodu osobistego (można je wykonać za pomocą kamery w komputerze).

Jeśli prawidłowo wykonamy wszystkie powyższe czynności, operator Bitcan.pl niedługo później zakończy proces weryfikacji i umożliwi handel.

 Jak korzystać z Bitcan?

Po rejestracji polecamy dodać do swojego konta kartę płatniczą. Klikamy w “Ustawienia”, a następnie w “Moje karty”. Następnie musimy wypełnić podane pola:

Po zarejestrowaniu karty płatniczej możemy włączyć usługę DCA. Przechodzimy na podstronę “Zakupy cykliczne” i klikamy ”Dodaj nowy zakup cykliczny”.

Następnie ustawiamy parametry naszych cyklicznych zakupów:

Jak zaś kupować kryptowaluty poza DCA? To także bardzo proste. Wystarczy kliknąć w “kup”, wybrać kryptowalutę, którą chcemy nabyć, i wpisać odpowiednie wartości zakupu w formularzu.

Na końcu wybieramy sposób płatności i klikamy potwierdzenie dokonania transakcji.

Sprzedaż odbywa się w podobny sposób. Wchodzimy “Sprzedaj” i – tak samo jak w momencie zakupy – wybieramy parametry transakcji.

Zakupione kryptowaluty najbezpieczniej przenieść na własny portfel. W tym celu wchodzimy na “Portfel” i wybieramy “wypłać”.

Następnie podajemy adres, na jaki chcemy przesłać środki, sieć, jakiej chcemy użyć i kwotę przelewu. Możemy też wybrać jego rodzaj: ekonomiczny lub ekspresowy:

Jeszcze raz: dlaczego warto wybrać Bitcan?

Na koniec wspomnijmy jeszcze raz o zaletach Bitcana. 

Platforma wprowadziła u siebie usługę DCA (dollar cost average), która ułatwia regularne kupowanie kryptowalut. Dzięki niej nie musimy pamiętać o tym, by np. co miesiąc dokupić BTC. Ma ona też zaletę ekonomiczną. Ułatwia uśrednianie ceny kryptowaluty, w którą inwestujemy.

W niedalekiej przyszłości Bitcan będzie wprowadzać kolejne usługi i elementy, które dodatkowo ułatwią inwestowanie – m.in. integrację z jedną z największych zdecentralizowanych giełd na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *