Jak przelać kryptowaluty z portfela papierowego na giełdę lub kantor?3 min. czytania

Kryptowaluty najbezpieczniej trzymać na tzw. paper wallecie, czyli papierowym portfelu. Jak jednak przesłać potem środki na kantor czy giełdę?

Co to jest paper wallet?

Paper wallet (czyli papierowy portfel) to w praktyce karka papieru z nadrukowanym na niej kluczem prywatnym (to ciąg cyfr i liter). Klucz prywatny to tak naprawdę hasło dostępowe do naszych kryptowalut, które są przechowywane na blockchainie.

W skrócie: nasze coiny znajdują się cały czas w blockchainie (w sieci), zaś paper wallet to tylko sposób przechowywania klucza prywatnego. Bez tego ostatniego nikt jednak nie dostanie się do naszych środków.

Jak przelać bitcoiny z paper walleta na giełdę lub kantor?

By przelać środki na giełdę lub kantor potrzebujemy następujących elementów:

– paper walletu,

– portfela mobilnego lub webowego,

– adresu do wpłaty na kantorze lub giełdzie.

Teraz krok po kroku opiszemy, jak przelać środki.

Najpierw zakładamy portfel mobilny. W tym celu wchodzimy na swoim smartfonie do sklepu z aplikacjami (Google Play lub AppStore). Wyszukujemy tam portfel mobilny. Jest ich sporo. My pokażemy to na przykładzie Trust Walleta.

Gdy zainstalujemy i uruchominy Trust Wallet klikamy w znak „+”, który znajduje się w prawym górnym rogu aplikacji. Pojawia się nam pole:

Klikamy w „I already have a wallet”.

Następnie wybieramy kryptowalutę, która nas interesuje.

Następnie wskazujemy na sposób uruchomienia naszego portfela (paper walleta) na aplikacji (chodzi o aktywowanie na portfelu mobilnym dostępu do naszych kryptowalut). Proponujemy wybrać wtedy opcję „private key”. Następnie w polu, które się nam pojawia, wpisujemy nasz klucz prywatny (wspomniany ciąg cyfr i liter z papierowego portfela).

Ważne! Pamiętajcie, by powyższą czynność wykonywać na urządzeniu, co od którego jesteśmy pewni, że nie jest zawirusowane. Jeśli ktoś zdobędzie Wasz klucz prywatny ma pełny dostęp do Waszych kryptowalut!

Następnie wchodzimy na kantor Bitcan.pl i na sekcję „Portfel”. Wybieramy kryptowalutę, która nas interesuje (którą chcemy przesłać na platformę) i klikamy „Prześlij”.

W kolejnym kroku wskazujemy sieć, za pomocą której chcemy przelać nasze coiny na platformę. Chwilę potem kantor generuje nam adres portfela (ponownie w formie cyfr i liter), na który mamy przesłać środki. Ten ostatni kopiujemy i wklejamy w naszym portfelu mobilnym w zakładce Wyślij (Send). Potwierdzamy wysyłkę środków i tym samym przesyłamy kryptowaluty na kantor.

Pamiętajcie, by przed potwierdzeniem przelewu sprawdzić, czy adres prawidłowo się nam przekopiował. W tym celu najlepiej zweryfikować np. kilka pierwszych czy ostatnich znaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *