Jak zarabiać na tokenie i ułatwić życie inwestorom z Ari10 Gateway?9 min. czytania

ari10 gateway dex bitcoin

Rynek blockchain rozrasta się z miesiąca na miesiąc. Powodów na taką sytuację możemy znaleźć wiele. Jednym z nich jest z pewnością czysta użyteczność nowej technologii. Natomiast bezpośrednim napędem do wzrostu jest to, że coraz więcej firm się po prostu tokenizuje. I tym tematem się dzisiaj zajmiemy! W tym artykule opowiemy Wam, w jaki sposób firmy mogą sprzedawać swoje tokeny nieco inaczej. W jaki sposób mogą ułatwić inwestycje osobom, które nie są zaznajomione ze światem krypto i dysponują tylko złotówkami, dolarami bądź euro. Dowiecie się dlaczego bramka fiat-krypto, czyli Ari10 Gateway wpływa na zwiększenie ekspozycji inwestorów na firmowe tokeny! 

Krótka droga do nowych inwestorów

Firmy wypuszczają tokeny, ale mają często problem z ich sprzedażą (ekspozycją) ponieważ są one listowane wyłącznie na DEX-ie. Pamiętajmy, że ludzie nie interesują się blockchainem dla samego blockchaina. Większość z nas chce przecież inwestować w potencjał firmy, a niekoniecznie sensu stricte w krypto czy technologię. Ari10 Gateway to narzędzie, które powoduje, że skraca się droga pomiędzy inwestorem tradycyjnym, a firmą, która ma swoje tokeny użytkowe na blockchainie. 

Dlaczego droga się skraca? 

Ponieważ dzięki bramce fiat-krypto Ari10 Gateway inwestor kupuje tokeny za waluty fiducjarne bezpośrednio na stronie firmy!

A jak to wyglądało do tej pory? 

Zazwyczaj jeżeli firma wylistowała token na DEX-ie (zdecentralizowanej giełdzie) to niestety człowiek wywodzący się z tradycyjnych finansów miał krętą drogę do inwestycji. W takiej sytuacji po prostu musiał potrafić obsługiwać zarówno scentralizowane i bardziej skomplikowane zdecentralizowane giełdy kryptowalutowe. Musiał kupić krypto za tradycyjne waluty i dopiero wtedy zacząć działać w kierunku docelowej inwestycji na DEX-ie. To wszystko wymaga czasu i dodatkowej energii.

Czy wszyscy to potrafią? 

Nie! 

Czy muszą? 

Nie… z Ari10 Gateway!

Ale do rzeczy, czym jest Ari10 Gateway?

Jest to widget na stronę, który umożliwia m. in. sprzedaż firmowych tokenów, które są wylistowane na zdecentralizowanych giełdach (wspomnianych DEX-ach). Od strony programistycznej są to dwie linijki kodu, które firma, chcąca sprzedawać swój własny blockchainowy token, implementuje na swojej domenie. Bramka fiat-krypto od Ari10 to swoisty pomost pomiędzy światem tradycyjnych finansów i blockchainem. Jest to narzędzie white-label, a więc każda firma z tokenem na DEX-ie może je wdrożyć pod swoją marką. 

W jaki sposób firma może zacząć sprzedawać swój token przez bramkę Ari10 Gateway?

Poprzez elastyczną współpracę z firmą Ari10. W pierwszym kroku należy skontaktować się z zespołem produktowym bramki Ari10 – Tomaszem Watrasem lub Tymoteuszem Staworzyńskim – poprzez formularz na stronie https://ari10.com/en/gateway

Ari10 Gateway, czyli współpraca B2B i sprzedaż

Punkt patrzenia na Ari10 Gateway zależy od punktu siedzenia. Jeżeli jesteś firmą z tokenem na DEX-ie, możesz wejść we współpracę B2B z Ari10 i używać bramki do sprzedaży swojego blockchainowego produktu. Natomiast jeśli jesteś użytkownikiem (czytelnikiem, fanem projektu) danej strony, na której wdrożona jest bramka fiat-krypto, możesz użyć Ari10 Gateway do kupowania tokenów. Stajesz się wówczas inwestorem i klientem końcowym.

Jakie cechy Ari10 Gateway sprawiają, że inwestorzy ze świata tradycyjnych finansów mogą z łatwością inwestować w blockchainowe tokeny?

 1. Tokeny dostępne na firmowej stronie bezpośrednio za waluty fiducjarne (PLN, USD i EUR).
 2. Firmowe tokeny dostępne do kupna przy pomocy tradycyjnych metod płatności takich jak: karta, szybki przelew, BLIK (a wkrótce prepaid card).
 3. Łatwość w użytkowaniu Ari10 Gateway przez inwestorów dzięki prostemu interfejsowi.

Inne cechy bramki Ari10, które powodują dodatkową zachętę dla inwestorów, żeby z niej skorzystać?

 1. Weryfikacja tożsamości KYC (know-your-customer) zaczyna się dopiero od 2000 zł/500 dolarów.
 2. Totalne bezpieczeństwo w oparciu o współpracę z najlepszymi firmami na rynku od cyber-crypto security i tzw. compliance ze wszystkimi aktualnymi regulacjami.

Podsumowując.

Z perspektywy firmy, która wylistowała token na DEX-ie i chce go udostępnić inwestorom, Ari10 Gateway to “złoto”!

O to dlaczego:

 1. Firma zarabia pieniądze na prowizjach od każdej sprzedaży na Ari10 Gateway. A do wszystkiego ma przejrzysty wgląd poprzez panel partnera (dashboard). 
 2. Ari10 Gateway ma pozytywny wpływ na cenę tokena z powodu większej dostępności tokena dla szerszego grona tradycyjnych inwestorów.
 3. Bramka fiat-krypto zwiększa zaangażowanie wokół projektu firmy, dzięki prostej dostępności tokena bezpośrednio za złotówki (również dolary i euro) i tradycyjnych metod płatności. 
 4. Dzięki prostocie w użytkowaniu bramki, do firmowych tokenów mają dostęp zarówno zaawansowani, jak i początkujący w kryptowalutach. 
 5. Implementacja Ari10 Gateway powoduje otwarcie się na nowych inwestorów, którzy do tej pory byli zblokowani przez nieznajomość kryptowalut.
 6. Każda firma z tokenem wylistowanym na DEX-ie na takich blockchainach jak: Binance Smart Chain, Polygon i Ethereum może zaimplementować Ari10 Gateway. 
 7. Każda firma może indywidualnie dostosować wygląd widgetu do layoutu swojej strony.

Droga pełna wybojów na DEX-ie

Inwestor, który kupuje tokeny na DEX-ie, musi się przede wszystkim znać na kryptowalutach. Musi umieć obsłużyć zdecentralizowane giełdy, połączyć portfel ze stroną, potem musi ostatecznie wiedzieć co i jak kliknąć być ten token finalnie kupić. Z pewnością jest to proces o wiele bardziej skomplikowany niż kupowanie tokenów przy pomocy Ari10 Gateway!  

Należy do tego wszystkiego pamiętać o jeszcze jednej ważnej kwestii. Bardziej odnoszącej się do psychologii kupującego. Mianowicie, te wszystkie czynności wymagają dodatkowego wysiłku. I to nie tylko dla początkujących. Przecież zazwyczaj zanim inwestor ostatecznie kupi token na DEX-ie musi wcześniej odwiedzić szereg stron, i czasem też wykonać rejestrację z weryfikacją tożsamości na giełdzie scentralizowanej. A przecież ludzie, generalnie, nie lubią robić dodatkowych rzeczy i bardzo szybko się zniechęcają. 

Z punktu widzenia interesu sprzedawcy: im więcej jest rzeczy do zrobienia dla klienta, tym mniejsza jest szansa na sprzedaż! Pamiętajmy, że z natury jesteśmy leniwi. Żeby to lepiej brzmiało: nasz mózg dąży do optymalnego wykorzystania zasobów i idzie po najlżejszej linii oporu. W sprzedaży ma to często kolosalne znaczenie i robi finalnie tzw. różnicę. Firma która tego nie rozumie przegrywa z konkurencją, która ułatwia “życie” inwestorom.

Prosta sprawa z Ari10 Gateway

Zgoła odmiennie ma się sytuacja kiedy firma połączy swoją stronę z bramką Ari10. Tutaj potencjalny inwestor pomija szereg kroków (rejestracje na giełdach, odwiedzanie różnych dodatkowych stron), które by musiał wykonać, chcąc kupić token na DEX-ie. Po prostu z Ari10 Gateway, osoby, które interesują się daną firmą mogą wejść na ich portal i bezpośrednio na stronie kupić tokeny przy pomocy znanych im metod płatności. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że użytkownik, który znalazł się już na stronie i projekt mu się spodobał, skorzysta z możliwości szybkiego kupna firmowego tokena poprzez bramkę!

W zasadzie, żeby inwestować w blockchainowe tokeny na Ari10 Gateway, nie trzeba się znać na kryptowalutach. Wystarczy podstawowa umiejętność obsługi konta bankowego, a wszystko robi się z poziomu jednej strony. Prosto, szybko i przejrzyście. To się nazywa prawdziwa technologiczna adopcja. Jedyną rzeczą dodatkową, którą musi zrobić nowy inwestor (o ile już tego nie zrobił) to założenie portfela np. Metamask. Natomiast jest to banalnie proste, zwłaszcza z instrukcją, którą można dołączyć na stronie z widgetem bramki.

Podsumowując, Ari10 Gateway to świetne narzędzie dla firm z tokenem na zdecentralizowanej giełdzie (DEX), ponieważ: 

 1. Pozwala im na dodatkowe zarabianie poprzez sprzedaż własnych tokenów. 
 2. Daje zarówno kryptowalutowym, jak i tradycyjnym inwestorom ekspozycje na firmowe kryptowaluty w bardziej przystępny sposób.

Jeżeli masz swój własny token na DEX-ie i interesuje Cię implementacja Ari10 Gateway na stronie to skontaktuj się z nami poprzez formularz na stronie: https://ari10.com/en/gateway

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *