Najważniejsze newsy tygodnia #103 min. czytania

Nasze podsumowania newsów z rynku kryptowalut stają się nową tradycją na blogu. Co więc tym razem wydarzyło się w świecie blockchaina?

MicroStrategy (znowu) kupiło bitcoiny

Mimo wciąż niepewnej sytuacji na rynkach, najwięksi gracze kupują bitcoiny, do niedawna kojarzone z ryzykowanymi aktywami.

Okazuje się, że firma MacroStrategy, podspółka MicroStrategy, kupiła właśnie aż 4167 BTC o łącznej wartości 190 milionów dolarów, po średniej cenie 45 714 dolarów. Na dzień dzisiejszy firma posiada więc w sumie aż 129 218 BTC o wartości prawie 4 miliardów dolarów. Średnia cena zakupu to około 30 700 dolarów.

Źródło: Twitter

Twórcy Lightning Network tworzą system do szybkich transferów stablecoinów

Lightning Labs, czyli firma, która stoi za siecią ekspresowych przelewów bitcoinów, zaprojektowała nowy protokół o nazwie Taro. Ten umożliwia wysyłanie i odbieranie stablecoinów. Oczywiście w sposób szybki i tani.

By rozwinąć projekt zorganizowano rundę finansowania serii B o wartości 70 milionów dolarów.

Twórcy rzucają w mediach rękawice samej spółce Visa, która stoi za największą siecią płatniczą na świecie (zgadujemy, że możesz mieć jej kartę w swoim portfelu).

W rozmowie z Forbesem, Elizabeth Stark, dyrektor generalna i współzałożycielka Lightning Labs, powiedziała:

To naprawdę znaczące, ponieważ istnieje tutaj potencjał, aby wszystkie waluty świata mogły przepłynąć przez sieć Bitcoin, przez Lightning Network.

W czasie wywiadu z Tech Crunch dodała:

Gdybym był Visą, bałbym się, ponieważ jest wiele osób, które mają telefony komórkowe, ale teraz nie muszą korzystać z tradycyjnego systemu.

Źródło: Cointelegraph

Znamy najbogatszych na rynku kryptowalut

O tym, że inwestując w kryptowaluty, można zarobić spore sumy, wie każdy. Okazuje się jednak, że największe pieniądze generuje się dzięki kryptowalutowym biznesom. Forbes opublikował właśnie listę najbogatszych ludzi na rynku cyfrowych aktywów.

Na miejscu pierwszym nadal znajduje się CEO i założyciel Binance, Changpeng „CZ” Zhao. Jest ponadto 19. najbogatszą osobą na świecie. Jego majątek jest warty aż 65 miliardów dolarów.

Dość odważnie ściga go założyciel i dyrektor generalny FTX, Sam Bankman-Fried. Posiada aktywa o łącznej wartości 24 miliardy dolarów.

Podium domyka dyrektor generalny i założyciel Coinbase, Brian Armstrong. W porównaniu z dwoma poprzednimi panami uchodzi już jednak za ubogiego kuzyna. Posiada majątek o wartości „tylko” 6,6 miliardami dolarów.

Na kolejnych miejscach znaleźli się m.in. Chris Larsen z Ripple i bliźniacy Winklevoss z Gemini (każdy posiada po 4 miliardy dolarów). Cała listę można zobaczyć tutaj.

Źródło: Forbes

Wielka Brytania ma wielkie plany dotyczące kryptowalut

Okazuje się, że Wielka Brytania chce ponownie być wielka. Przynajmniej jeśli chodzi o rynek cyfrowych aktywów.

Rząd Wielkiej Brytanii ujawnił w tym tygodniu swój plan przekształcenia kraju w globalne centrum kryptowalut. W praktyce ma chodzić o ustanowienie “dynamicznych” ram regulacyjnych dla kryptowalut, stablecoinów oraz współpracę z Mennicą Królewską, która ma wyemitować NFT.

Brytyjski kanclerz skarbu Rishi Sunak powiedział mediom:

Moją ambicją jest uczynienie Wielkiej Brytanii globalnym centrum technologii kryptowalut, a środki, które przedstawiliśmy dzisiaj, pomogą zapewnić firmom możliwość inwestowania, wprowadzania innowacji i rozwijania się w tym kraju

Z kolei John Glen, brytyjski sekretarz ds. gospodarki w Ministerstwie Skarbu, wypowiedział się na ten temat na szczycie Innovate Finance.

Chcemy, aby ten kraj był globalnym centrum, najlepszym miejscem na świecie do uruchamiania i skalowania firm kryptowalutowych. Jeśli jest jedna wiadomość, z którą chcę, abyś dzisiaj stąd wyszedł, to to, że Wielka Brytania jest… otwarta dla firm kryptowalutowych.

Źródło: News.bitcoin.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *