Najważniejsze newsy tygodnia #1102 min. czytania

btc bitcoin kurs bitcoin cena btc

Tak, to kolejne podsumowanie, które musimy rozpocząć od tematu kursu bitcoina. Dlaczego? Otóż kryptowaluta przebiła swoje poprzednie ATH.

Kurs bitcoina przebija ATH

W tym tygodniu bitcoin przebił swoje ATH (69 000 USD). Przynajmniej na niektórych giełdach, bowiem na niektórych tylko dotknął tego poziomu. W obu przypadkach potem nastąpiła korekta. Nie zmienia to jednak tego, że pobicie poprzedniego rekordu cenowego wydaje się dziś kwestią czasu.

Skąd jednak te wzrosty. Po pierwsze, to nadal efekt zakupów ETF-ów, które skupują BTC z rynku. Do tego inwestorzy oczekują na halving, który zwyczajowo rozpoczynał etap największych wzrostów na giełdach i w kantorach.

Nowe ATH złota

Wyjątkowo wyjdziemy poza kryptowalutowy parkiet i wejdziemy na teren złota. Okazuje się, że metal królów także może pochwalić się nowym ATH. W chwili pisania tego tekstu 1 uncja kosztuje 2175 USD. To najdrożej w historii.

Dlaczego złoto drożeje? Powodem mogą być oczekiwania dotyczące cięć stóp proc. przez Fed. Te mają się zacząć jeszcze w tym roku. Z pewnością rynek stara się już wycenić kruszec w nadchodzącej erze słabszego dolara (niższe stopy proc. osłabią walutę USA).

Ari10 ułatwia zakup SHIB

Hossa na kryptowalutach jest już faktem. Warto więc dodać, że jako Ari10 ułatwiamy wam inwestowanie. Do naszego widgetu Ari10 Gateway dodaliśmy kryptowalutę shiba inu. Tę można w efekcie nabyć choćby na bitcoin.pl.

Jako firma zapraszamy też na rozmowę o implementacji bramki Ari10 Gateway dla własnego projektu. Zapisać na nią można się pod linkiem: https://bit.ly/4c2IcgR.

Pamiętajcie, że bitcoina, ether i altcoiny można kupić na Ari10 Exchange.

BRICS buduje blockchainowy system walutowy?

Mijający tydzień przyniósł też zaskakujące wiadomości z obozu BRICS. Grupa państwa (z tym Chin i Rosji) myśli o stworzeniu blockchainowego systemu walutowego.

– Wierzymy, że ważnym celem na przyszłość jest stworzenie w ramach BRICS niezależnego systemu płatności rozliczeniowych, który byłby oparty na najnowocześniejszych technologiach, takich jak waluty cyfrowe i blockchain – powiedział agencji TASS Jurij Uszakow, doradca Władimira Putina.

Czy chodzi o oparcie handlu transgranicznego na kryptowalutach? Wątpliwe. Pamiętajmy, że główni gracze BRICS – Rosja i Chiny – prowadzą testy swoich CBDC. Zapewne więc BRICS-owy system miałby opierać się na cyfrowych walutach państw.

Źródło: TASS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *